Siklósi után Battai Sugár is bronzérmet szerzett a genovai vívó Eb-n

Vágólapra másolva!
2025.06.15. 19:06
null
Battai Sugár Katinka (Fotó: Török Attila, archív)
Battai Sugár az elődöntőben alulmaradt a francia Sarah Noutchával szemben, így bronzérmet szerzett vasárnap női kardban a genovai vívó Európa-bajnokságon.

A legjobb 32 között aratott kéttusos győzelem után a nyolcaddöntőben Battai a világbajnoki ezüst- és bronzérmes görög Deszpina Georgiadut búcsúztatta öt találat különbséggel, Katona pedig a csapatban korábban Európa-bajnoki ezüstérmes olasz Michela Battistont múlta felül kettővel.

A biztosan érmet érő legjobb négyért Battai a spanyol Lucia Martin-Portugues ellen lépett pástra és fölényes, 15:7-es sikerrel harcolta ki elődöntős helyét. Katona viszont nem lesz érdekelt az esti programban, mivel minimális különbséggel alulmaradt a lengyel Sylwia Matuszakkal szemben. Végül az ötödik helyen rangsorolták, míg Pusztai Liza 17., Szűcs Luca pedig 31. lett.

Battai a fináléért a francia Sarah Noutchával vívott, és bár jobban kezdett a találkozón, a francia fordított, és végül hat tus különbséggel, 15:9-re megnyerte a meccset. A magyar kardvívó így – Siklósi Gergelyhez hasonlóan – bronzérmet szerzett az Eb-n.

Persze, hogy örül Sugár az éremnek, hiszen a csípősérülése után komoly rehabilitációs folyamaton ment keresztül, csak éppen nem vertük ezt nagydobra… Megcsinálta, amit kértem, szinte a nap folyamán végig, és a döntőben is jól kezdett, ám a 7:5-ös vezetésénél a francia lány váltott, és ott elkezdte »túlgondolni« az akciókat, pedig a minél egyszerűbb vívással talán eredményesebb lehetett volna. Maximalista vagyok, de pozitív beállítottságú is, így kifejezetten örülök, hogy a nap nagyobb részében azt láttam Sugitól a páston, amit szerettem is volna látni” – értékelt Dávid László, Battai Sugár edzője. 

VÍVÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG, GENOVA
Egyéni. Kard. Nők. A csoportmérkőzéseken: Katona 6 győzelem/0 vereség, Pusztai 5/0, Battai 5/1, Szűcs 2/3. A 32 közé jutásért: Szűcs–Eifler (német) 15:14. A 16 közé jutásért: Battai–Kivajeva (grúz) 15:13, Katona–Popova (orosz) 15:9, Wator (lengyel)–Pusztai 15:14, Komascsuk (ukrán)–Szűcs 15:13. Nyolcaddöntő: Battai–Georgiadou (görög) 15:10, Katona–Battiston (olasz) 15:10. Negyeddöntő: Battai–Martin-Portugues (spanyol) 15:7, Matuszak (lengyel)–Katona 15:14. Elődöntő: Noutcha (francia)–Battai 15:9. Döntő: Noutcha–Komascsuk 15:6. Európa-bajnok: Sarah Noutcha (Franciaország), 2. Alina Komascsuk (Ukrajna), 3. Battai Sugár Katinka (Magyarország, klub: DEAC, edző: Dávid László) és Sylvia Matuszak (Lengyelország), …5. Katona Renáta (Magyarország), …17. Pusztai Liza (Magyarország), …31. Szűcs Luca (Magyarország)

Június 16., hétfő
Egyéni, női párbajtőr (Dékány Kinga, Gnám Tamara, Muhari Eszter, Nagy Blanka Virág), 9; férfi tőr (Dósa Dániel, Mihályi Andor, Szemes Gergő, Tóth Gergely), 11; döntők, 18

 

Legfrissebb hírek

Vívás: Még ennél is feljebb juthatok – Battai Sugár

Egyéb egyéni
7 órája

Siklósi után Battai Sugár is bronzérmet szerzett a genovai vívó Eb-n

Egyéb egyéni
9 órája

Siklósi Gergely kikapott az elődöntőben, így bronzérmes lett a vívó Eb-n

Egyéb egyéni
9 órája

Vívó Eb: két magyar a legjobb 16 között férfi párbajtőrben

Egyéb egyéni
12 órája

Szilágyi Áron ezüstérmes a vívó Eb-n

Egyéb egyéni
2025.06.14. 20:56

Bronzérmet nyert Pásztor Flóra a vívó Eb-n

Egyéb egyéni
2025.06.14. 19:10

Dancsházy-Nagy Tamás: Ellenünk mindenki száztíz százalékkal küzd

Egyéb egyéni
2025.06.14. 08:11

Gyász: 88 éves korában elhunyt Horváth Zoltán olimpiai és világbajnok kardvívó

Egyéb egyéni
2025.06.12. 20:33
Ezek is érdekelhetik