Rövid pályás gyorskorcsolya vk: Heidum elődöntős 1500-on

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.02.10. 21:22
Címkék
A magyar versenyzők közül Heidum Bernadett szerepelt a legjobban a rövid pályás gyorskorcsolyázók hollandiai Dordrechtben zajló, ebben az idényben utolsó Világkupájának első, pénteki napján.

A januári Európa-bajnokságon 1000 méteren ezüst-, a váltóval pedig bronzérmes Heidum 1500-on sikerrel vette a selejtezőket, ezzel bejutott az elődöntőbe.

A nemzetközi szövetség, az ISU honlapja szerint az 1000 méteres távon két külön viadalt rendeznek a férfiaknál és a nőknél is, utóbbiban Heidum negyeddöntős lesz, miután pénteki selejtezős futamában másodikként végzett. A többi magyar női indulónak – Keszler Andreának (1000 m), Lajtos Szandrának (500 és 1000 m) és Kercsó-Magos Zsuzsannának (1000 és 1500 m) – nem sikerült továbblépnie, de a szombaton és vasárnap sorra kerülő reményfutamokban még mindannyian megpróbálhatják kiharcolni a folytatást.

Legfrissebb hírek

Nemzeti Sportrádió: a sztársportolóknak hatalmas véleményformáló szerepük van

Egyéb egyéni
28 perce

Elhunyt a legendás cseh jégkorongozó, Josef Horesovsky

Jégkorong
1 órája

Aranycipő: nagyon szoros a verseny Kane, Haaland és Mbappé között

Minden más foci
1 órája

Nem lesz több meccse, visszavonult Terence Crawford

Ökölvívás
2 órája

Kőbán Rita: Vannak még terveim, de most „énidőm” van

Kajak-kenu
2 órája

Carlos Alcaraz több mint hét év után megválik az edzőjétől

Tenisz
2 órája

Dárdai Pál Újpesten, sportigazgatóként folytathatja – sajtóhír

Labdarúgó NB I
2 órája

Ökölvívás: Czifra arany-, Bodnár ezüstérmes az U17-es Eb-n

Utánpótlássport
2 órája
Ezek is érdekelhetik