Torna: a férfiaknál és a nőknél is két magyar száll harcba a kvótáért

Vágólapra másolva!
2012.01.06. 21:11
Címkék
A férfiaknál Hidvégi Vid és Rácz Attila, a nőknél Böczögő Dorina és Gombás Laura utazik szombaton a tornászok londoni előolimpiájára, ahol olimpiai kvótát lehet szerezni.

Mint ismeretes, a tokiói világbajnokság után a londoni tesztversenyen további olimpiai kvótákat osztanak ki. Altorjai Sándor, MATSZ-főtitkár tájékoztatása szerint a csapatban a tokiói vb-n a 9–16. helyen végzett együttesek szállnak harcba a 4 csapatkvótáért, míg egyéni összetettben 40 versenyző kapott meghívást, közöttük a négy magyar tornász. Egyéniben egyébként a Tokióban a csapatok versenyében a 17–24. helyen végzett nemzetekből két-két versenyző kapott meghívást, így indulhat két magyar férfi és női tornász. A viadalon egyéni összetettben vélhetően az első 25–30 versenyző szerez olimpiai kvalifikációt, de országonként csak egy versenyző. Pontos helyezésről még nem lehet nyilatkozni, mert a csapatkvalifikációk megszerzésének is a függvénye. A főtitkár szerint, ha az első húszban végez valamelyik magyar, bármilyen számítást is vesznek figyelembe a csapatversenyek függvényében, biztos olimpiai részvételt jelent.

Hidvégiék 10-én lépnek a szerekhez a 3. csoportban, és ugráson kezdenek, míg a nők 11-én szerepelnek, szintén a 3. csoportban, talajjal indítanak.

„Nagyon számítunk arra, hogy a férfiaknál és a nőknél is meglesz az egy-egy megszerezhető kvóta, mert az azt jelenti, hogy a már kvótás Berki Krisztiánnal együtt három tornász lehetne ott Londonban. A nőknél Böczögő Dorina várhatóan nagyobb eséllyel indul, míg a férfiaknál nagy harc lehet a két magyar versenyző között, a tokiói vb-n Hidvégi volt a jobb, míg a legutóbbi portugál viadalon Rácz érte el a jobb helyezést" – nyilatkozta Altorjai Sándor, a MATSZ főtitkára.

Legfrissebb hírek

Őrületes, végletekig kiélezett mérkőzésen a Steelers ellökte a Lionst a rájátszástól – videók

Amerikai sportok
32 perce

Hétfői sportműsor: olasz Szuperkupa-döntő Rijádban

Minden más foci
3 órája

Schäfer András: Ez a legjobb válogatott, amiben valaha játszottam…; Koch Máté: Vissza az elitbe!

E-újság
3 órája

Varsó nem Budapest – Jakus Barnabás publicisztikája

Minden más foci
3 órája

Na, ez jobb foci! – Vincze András jegyzete

Labdarúgó NB I
3 órája

Raphinha és Yamal gólja döntött, a Barca nyert az 50 percet tíz emberrel játszó Villarreal otthonában

Spanyol labdarúgás
4 órája

A Carolina legyőzte a Tampa Bayt, és lépéselőnybe került a csoportgyőzelem szempontjából – videó

Amerikai sportok
4 órája

Kézilabda: Nagy Benedek 12 védéssel járult hozzá csapata győzelméhez – körkép

Kézilabda
4 órája
Ezek is érdekelhetik