A magyar olimpiai csapat jelenleg 86 olimpiai kvótánál tart. Molnár Zoltán úgy számol, hogy a magyarok elérik a 140 olimpiai kvótát, bár hozzátette: „a cél nem az, hogy nagy létszámú csapattal vegyünk részt az olimpián, hanem hogy a nemzetek rangsorában megőrizzük a helyünket az első 20 között, vagyis hozzunk haza érmeket, jó helyezéseket."
A formaruhák gyártásának sorsa még nem dőlt el, mert a MOB „adminisztratív problémák miatt megsemmisítette a kiírt közbeszerzési pályázatot". Molnár Zoltán jelezte: „ma kiírjuk újból."
A Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára a doppingellenes küzdelem fontos részének nevezte, hogy – a minimum három vizsgálaton túl elrendelték azt is –, hogy minden sportolónak és szakembernek kötelező részt venni legalább egy felvilágosító előadáson az olimpiáig. Mint mondta, „ez meglehetősen sok ismeretet hordozó eljárássorozat, ahol nem csak a dopping veszélyeire hívjuk fel a figyelmet, hanem meg kell ismerni és tanulni az adminisztrációs eljárások menetét is. Athén után egy életre megtanultuk, milyen súlyos károkat tud okozni akár egyetlen doppingeset is a magyar csapatnak."
Az olimpiai felkészüléssel kapcsolatban Molnár Zoltán kiemelte, „a legfontosabb feladatunk most az, hogy segítsük a sportolókat, a szakembereket, hogy folyamatosan eljussanak hozzájuk a támogatások. Nem maradhat el edzőtábor, nem maradhatnak el versenyek, hiszen kvalifikációs feladataink is vannak bőven.
Az olimpiai részvételt kiharcoló versenyzők különleges státusáról elmondta: „egy kvótát szerzett sportoló esetében elsőként azt nézzük meg, mennyi Gerevich-ösztöndíjat kapott, ha kapott egyáltalán és azt kiegészítjük minimum nettó 100 ezer forintra. Ha e fölött volt az ösztöndíj, akkor 40-50 ezer forinttal egészítjük ki, hogy minden sportoló anyagi gondok nélkül, zavartalanul készülhessen az olimpiára. Három hónapra visszamenőleg is folyósítunk."
A MOB előfinanszírozza az idei versenyeket és edzőtáborokat, ahogyan teszi ezt például Csonka Zsófia sportlövő, és más sportolók, sportágak esetében is. Molnár Zoltán így fogalmazott: "oda is folyósítunk támogatásokat, ahol hiányosságok vannak az elszámolásban."
A MOB főtitkára szerint több mint tízezer magyar nézője lehet Londonban az olimpiának: „a férfi kézilabda-válogatott, a női és férfi vízilabda-válogatott mérkőzésein két-háromezer magyar szurkoló biztosan jelen lesz". Mint fogalmazott, „elég nagy bajban van az utazási irodánk, a Pegazus, mert nincs annyi jegy, mint ahány érdeklődő kíváncsi az eseményekre. Éppen ezért azon dolgoznak, hogy újabb és újabb jegycsomagokat igényeljenek a szervezőbizottságtól. Éppen a napokban tudtak jegyeket szerezni Berki Krisztán döntőjére, meglehetősen borsos áron. De nem is a jegyekkel, hanem inkább a londoni szálláshelyekkel van gond, mert azok meglehetősen drágák."