Tudomány: D-vitaminhiányt okozhatnak a szteroidok

2011.10.28. 15:28
Címkék
Nagyobb a D-vitaminhiány kialakulásának kockázata azoknál, akik szteroid tartalmú gyógyszereket szednek – állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.

Huszonháromezer amerikai bevonásával 2001 és 2006 között folyt az a vizsgálat, melynek eredményeit elemezve arra a következtetésre jutottak a New York-i Albert Einstein Orvosi Egyetem munkatársai, hogy a szteroid gyógyszereket szedőknél nagyobb valószínűséggel jelentkezik D-vitaminhiány.

A kapcsolat különösen erősnek bizonyult a 18 év alattiaknál, a gyerekek és kamaszok körében ugyanis tizennégyszer nagyobb volt a D-vitaminhiány valószínűsége akkor, ha szteroidot szedtek.

Szteroidtartalmú gyógyszereket gyulladások kezelésére alkalmaznak, például asztma, reumatikus panaszok és bizonyos autoimmun-betegségek esetén.

A tanulmányt a Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism című orvosi folyóiratban ismertették részletesen.

Legfrissebb hírek

A győriek két kapufájára Alfonso bombagóllal válaszolt

Labdarúgó NB I
4 perce

A Veszprém fél gőzzel is vezet a Porto ellen a férfi kézilabda BL-ben

Kézilabda
8 perce

U15-ös vb: vereség után nagyarányú győzelem

Utánpótlássport
30 perce

Oslo polgármestere kitiltaná az orosz sportolókat a helyi világkupaversenyekről

Téli sportok
50 perce

Robotfűnyírón érkező labda, fellökött labdaszedő – a Csepel–DVSC MK-meccs legjobb képei

Labdarúgó NB I
57 perce

Juhász Gréta is bekerült a női kéziválogatott bő Eb-keretébe

Kézilabda
59 perce

Spéci szurkolói sál, a legpontosabb szabadrúgás – a Ferencváros bicskei kupatovábbjutásának legjobb képei

Labdarúgó NB I
1 órája

Kenyában játszik stadionavató meccset a Bayern München és az Ajax

Minden más foci
2 órája