Asztalitenisz Eb: Tóth is kiesett, érem nélkül a magyarok

MTI MTIMTI MTI
2009.09.19. 15:42
Címkék
Tóth Krisztina négy szettben kikapott a német Wu Jiaduótól, így a negyeddöntőben fejezte be szereplését egyesben a stuttgarti asztalitenisz Európa-bajnokságon. Búcsúja egyben azt is jelenti, hogy a magyarok érem nélkül zárják a kontinensviadalt.

A tavaly ebben a számban harmadik Tóth kínai származású kroppachos klubtársával csapott össze az elődöntőért, s végig riválisa akarata érvényesült. Bár az első két szettben még voltak felvillanásai a magyarnak – a második felvonásban például már 6–0-ra is vezetett –, a folytatásban fáradtan mozgott, és semmit sem tudott kezdeni Wu erőszakos stílusával.

A magyarok összességében csalódást keltően szerepeltek az Eb-n, a csapatversenyben és az egyéni számokban is adósak maradtak a jó eredménnyel annak ellenére, hogy a nőktől előzetesen két dobogós helyet remélt a szakvezetés.

ASZTALITENISZ EB
NŐI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Wu Jiaduo (német)–Tóth Krisztina 4:0 (6, 8, 3, 4)
Margarita Peszocka (ukrán)–Liu Jia (osztrák) 4:3 (6, 11, –8, 8, –7, –10, 6)
Ruta Paskauskiene (litván)–Nikoleta Stefanova (olasz) 4:2 (5, 6, –10, 1, –6, 6)

 

Legfrissebb hírek

Ismaila Sarr közben megdöntötte a szenegáli vb-rekordot

Foci vb 2026
5 perce

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
8 perce

A szenegáliak menetelése nagyon nem jó Skóciának

Foci vb 2026
14 perce

Javulnak Szenegál esélyei: két gyors gól, és már 3–0 az állás Irak ellen

Foci vb 2026
23 perce

Tovább pörgünk: a norvégok kihagytak egy büntetőt…

Foci vb 2026
33 perce

A harmadik Dembélé-gól különlegessége: minden francia labdához ért!

Foci vb 2026
38 perce

Gyász: elhunyt a Rába ETO válogatott csatára

Labdarúgó NB I
39 perce

Dembélé-tripla: ennél korábbi mesterhármas csak egyszer volt vb-n

Foci vb 2026
45 perce
Ezek is érdekelhetik