A nőknél az előző szezon ezüstérmese, a Teva-Gödöllő a legstabilabb hátterű, legösszeszokottabb együttes. Ez a két jellemző bármelyik bajnokságban esélyessé tehet egy-egy csapatot, de a női NB I-ben ez hatványozottan igaz. Ludvig Zsolt játékosai a Közép-európai Ligában értékes tapasztalatokat szerezve, majd csak a rájátszásban bekapcsolódva (nem utolsósorban az első helyen kiemelve) a legfőbb bajnoki esélyesek. A címvédő és kupagyőztes Vasas kerete ellenben alaposan kicserélődött, a kezdő hatosból öten is távoztak – a gyengének tartott magyar bajnokságból igazolt Bajnokok Ligája-induló, olasz első osztályú és gazdag osztrák együttes is!
Bár a BSE-től érkezett helyettük három játékos, Jókay Zoltánnak teljesen új együttest kell építenie. A Vasas mellett a stabil Békéscsaba, a megerősödött Aluprof TF Budapest és az egy év szünet után ismét első osztályú Nyíregyháza küzdhet a négybe kerülésért – döntő lehet, melyikük tud idegenlégióst igazolni.
A férfiaknál csak az a kérdés, ki lesz az előző szezonban duplázó (bajnoki cím, kupagyőzelem), a Közép-európai Ligába visszatérő Fino-Kaposvár ellenfele a döntőben. Demeter György együtteséből két válogatott center is távozott, helyükre pedig hasonló kaliberű röplabdázók érkeztek, sőt megszerezték Dunaújvárosból Dávid Csanádot is, aki elárulta klubváltása okát, ezzel egyben mindent elmondva a bajnokság erőviszonyairól is.
„Nem éreztem úgy, hogy Dunaújvárosban tovább fejlődhettem, újat tanulhattam volna. Kaposváron Demeter Györgynél néhány edzés alatt egyértelművé vált, még van mit elsajátítanom" – mondta a tehetséges válogatott ütő.
A fináléba jutásra esélyes még a jövőben önálló klubként működő Kecskemét, az évről évre fejlődő Dág és a szebb napokat látott Kazincbarcika, Dunaferr kettős. Mindkét bajnokságban elindul az ifjúsági válogatott, amely az alapszakaszban versenyez.