BL: a Chelsea diadala rosszul jött Juhász Roland csapatának

Vágólapra másolva!
2012.05.20. 00:09
Címkék
A Chelsea szombat esti diadala azt jelenti, hogy Belgium nem jut automatikus helyhez a labdarúgó Bajnokok Ligája következő 32-es főtábláján, így a Juhász Rolandot foglalkoztató Anderlechtre selejtező vár a 2012–13-as BL-idényben.

A versenykiírás értelmében az UEFA európai országrangsorának első 12 helyezettje indíthatja bajnokcsapatát automatikusan a 2012–13-as szezon főtábláján.

A jog abban az esetben terjedt volna ki a 13. helyezettre (nevezetesen Belgiumra), ha olyan csapat nyeri meg az idei kiírást, amelyik a hazai bajnokságban is kivívta a következő főtáblás indulás lehetőségét, azaz nem igényli a címvédőnek járó automatikus helyet a legjobb 32 között.

A német bajnokság második helyezettjeként a Bayern München ilyen lett volna – a Chelsea nem ilyen, ami azt jelenti, hogy a Juhász Rolandot foglalkoztató belga bajnok Anderlechtre selejtező vár: a brüsszelieknek a 3. fordulóban, majd továbbjutásuk esetén a playoffkörben is pályára kell lépniük.

A Premier League-ben csupán hatodik Chelsea diadala az angol kupaindulók névsorát is átalakítja: a rendszerint BL-selejtezőt érő negyedik hely ezúttal csak Európa-ligás indulást hozott a Tottenham Hotspur számára.

Legfrissebb hírek

Két meccs, egy esély? – jönnek az NB II-ért zajló osztályozó visszavágói

Labdarúgó NB II
2 perce

Xavier Pascual: Egy ilyen mérkőzés gyakorlatilag háború a pályán

Kézilabda
23 perce

Női röplabda Európa-liga: a kapitány szerint egyelőre nem beszélnek a négyes döntőről

Röplabda
41 perce

Luis de la Fuente: Dean Huijsent nem véletlenül igazolta le a Real Madrid

Minden más foci
1 órája

A Szegednek is megvan az esélye Veszprémben a trófeára

Kézilabda
2 órája

Vasárnapi sportműsor: Veszprém–Szeged aranycsata itthon, portugál–spanyol finálé Münchenben

Birkózás
9 órája

Darts: Bunting nyerte a koppenhágai sztárparádét

Egyéb egyéni
9 órája

Nyirádon Tóth Richárd legjobb idővel és futamelsőséggel rukkolt elő az autókrossz Eb-n

Egyéb autó-motor
10 órája
Ezek is érdekelhetik