Van der Sar: Jöhetnek a barátok és a golf

Vágólapra másolva!
2011.05.29. 16:36
null
Edwin van der Sar búcsúja nem sikerült szépre, de a pályafutása így is kerek (fotó: Action Images)
Címkék
Edwin van der Sar, a Manchester United kapusa élete utolsó tétmérkőzésén szerepelt a szombati Bajnokok Ligája-döntőn. A holland hálóőr egyedülálló pályafutásának legvégére azonban a Barcelona 3–1-es győzelme következtében diadalittas felkiáltójel helyett szerény pont került.

 

Van der Sar nemcsak a vereség miatt érezhetett némi keserűséget magában, hanem a három kapott gól miatt is.

„Elkövettünk egy vagy két hibát, és megbüntették ezt – mondta a 40 éves veterán a találkozó után. – Túl sok volt ez a mérkőzés nekünk. Természetesen nem jó dolog veszíteni, de nagyobb lehetőségeik voltak.”

A holland kapuvédő beszélt a második kapott gólról is, amelyet Lionel Messi lőtt a hálójába, és amelynél egyes szakértők szerint hibázott. „Nem tudom, hogy megelőzhető volt-e Messi találata. Úgy gondoltam, jól helyezkedek, de Villa takarta valamelyest a kilátást. Messi hajlamos ellőni a hosszú sarokra ilyen helyzetekben, de aztán az elmozduló Villa helyén lőtte el” – emlékezett vissza a kapus.

„A Barcelona nagyon jó. Rómához hasonlóan ezúttal is jól kezdtünk az első 15 percben, és megpróbáltuk mi szerezni az első gólt, de nem jártunk sikerrel. Csalódást keltő, de ilyen az élet, jobb lett volna győzelemmel búcsúzni. Ennek ellenére nem érzelmeskedem, itt az ideje, hogy lelépjek a színről, és ezzel nincs is semmi baj” – erősítette meg sokadszor visszavonulását a holland válogatottsági rekorder, aki most pihenőre vágyik.

„Elmegyek nyaralni. Talán kihagyok egy egész évet, legfeljebb a barátokkal játszok majd és golfozok – mondta Van der Sar, aki hozzátette, visszatér majd Angliába, hogy befejezze az edzői képzést. A kapus ugyanakkor hozzáfűzte, nyilván hiányozni fog neki a játék is. – Biztos nem lesz könnyű, de az elmúlt három évben folyamatosan meghaladtam a saját várakozásaimat is.”

Alex Ferguson, a „vörös ördögök” menedzsere a találkozó után is elismerően nyilatkozott a kapusról. „Edwin óriási szolgálatot tett a Manchester Unitednek, minden jót kívánunk neki. Fantasztikus karrierje volt, és ezt a nagyszerű pályafutást rengeteg trófea fémjelezte, azt hiszem, ez az, ami egészen különlegessé teszi őt” – mondta a szakember.

 

Legfrissebb hírek

El-selejtező: hajrágóllal nyert Máltán a Maccabi Tel-Aviv

Európa-liga
21 perce

Hová lett Pierre Littbarski?

Minden más foci
33 perce

Maguire marad az MU-nál, a Chelsea fiataljait figyeli a Dortmund – keddi transzferhíradó

Minden más foci
1 órája

Zak Brown szerint a Cadillac nem hígítja fel az erőforrásokat

F1
2 órája

Az eltiltott Stefulj mellett a gambiai csatár sincs ott a győriek utazó keretében

Európa-konferencialiga
2 órája

Már csak két forduló van hátra a szörfösök magyar bajnokságából

Egyéb egyéni
2 órája

Evezés: hét magyar fiatallal a mezőnyben indul az U19-es vb

Utánpótlássport
2 órája

Robbie Keane: Mi is a Bajnokok Ligája-főtáblán akarunk játszani!

Bajnokok Ligája
2 órája
Ezek is érdekelhetik