José Mourinho nagyon boldog, hogy a Manchesterrel játszik az Inter

2008.12.19. 13:23
Címkék
A Bajnokok Ligája-küzdelmek egyik slágertalálkozója a Manchester United és az Inter meccse lesz. Az olasz csapatot a sorsoláson Ernesto Paolillo képviselte, aki a Sky Sport Italiának úgy fogalmazott: valóra vált José Mourinho vezetőedző vágya, aki még a sorsolás előtt elmondta, hogy szeretne visszatérni Angliába. Sir Alex Ferguson sem bánkódik, hogy portugál kollégájával hozta össze a sorsolás, ugyanis szeretne visszavágni, amiért 2004-ben a Portóval Mourinho búcsúztatta a Manchester Unitedet a BL-től.
A két nagy rivális: Mourinho (balra) és Ferguson
A két nagy rivális: Mourinho (balra) és Ferguson
A két nagy rivális: Mourinho (balra) és Ferguson
A két nagy rivális: Mourinho (balra) és Ferguson
„Biztos vagyok benne, hogy José Mourinho kimondottan örül a Manchester Unitednek, mert így újra összecsaphat régi riválisával, Sir Alex Fergusonnal” – fogalmazott Paolillo, az Inter igazgatója, miután kiderült, hogy az Internazionale a Manchester Uniteddel mérkőzik a legjobb 16 között.

„Azt hiszem, a címvédő legyőzésénél nagyobb motiváció nem létezik, és mivel a végső siker a célunk, továbbá tele vagyunk klasszis játékosokkal, nem ijedhetünk meg az angoloktól” – fogalmazott Paolillo.

A Manchester United számára akár jó előjel is lehet az Inter, ugyanis az 1999-es BL-negyeddöntőben már találkozott egymással a két csapat, és akkor a „vörös ördögök” jutottak tovább (Milánóban 1–1-re végeztek, az Old Traffordon viszont 2–0-ra győzött a Manchester), akik abban az évben végül meg is nyerték a sorozatot.

A Manchester United menedzsere, a Japánban zajló klub-vb-én tartozkodó Sir Alex Ferguson az MUTV-nek arról beszélt, hogy José Mourinho remek szakember, így biztos benne, hogy az Inter és a Manchester két kiváló meccset játszik majd egymással a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

„José Mourinho egyszer már búcsúztatott minket a Bajnokok Ligájában, még a Portóval 2004-ben, így lesz miért visszavágni” – mondta Sir Alex Ferguson.

A menedzser hozzátette, hogy jól ismeri az Intert, hiszen az elmúlt szezonban játszottak egy barátságos meccset az Old Traffordon az olasz csapattal, és azt egyébként az Inter nyerte meg 3–2-re.

MANCHESTER–INTER-AKKOR MÉG TÉT NÉLKÜL...



„Két borzasztó nehéz mérkőzés vár ránk. Főleg az olaszországitól tartok, mert amikor legutóbb a San Siróban jártunk, nagyon rossz volt a talaj minősége, és ez erősen befolyásolhatja a találkozót” – mondta Ferguson.

A párharc első felvonását rendezik majd Milánóban február 24-én vagy 25-én, míg a visszavágóra Manchesterben kerül sor március 10-én vagy 11-én.

BAJNOKOK LIGÁJA

A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Chelsea (angol)–Juventus (olasz)
Villarreal (spanyol)–Panathinaikosz (görög)
Sporting CP (portugál)–Bayern München (német)
Atlético Madrid (spanyol)–FC Porto (portugál)
Olympique Lyon (francia)–FC Barcelona (spanyol)
Real Madrid (spanyol)–Liverpool FC (angol)
Arsenal (angol)–AS Roma (olasz)
Internazionale (olasz)–Manchester United (angol)

Legfrissebb hírek

„Katarban még érte harcoltak, most Messi akar nyerni a társaiért”

Foci vb 2026
1 perce

Messi az élen, Ronaldo a fasorban sincs a FIFA játékosrangsorában

Foci vb 2026
2 perce

„Katarban még érte harcoltak, most Messi akar nyerni a társaiért” – NS-exkluzív Argentínából

Foci vb 2026
6 perce

A Washington Post szerint Uruguay meze a legszebb

Foci vb 2026
11 perce

Három gól született eddig bedobás után, ez már a második volt a cseheknek

Foci vb 2026
16 perce

Botka Endrével hosszabbított a Ferencváros – hivatalos

Labdarúgó NB I
45 perce

Gyorsan megszerezték a vezetést a csehek Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
50 perce

Vb 2026: Csehország–Dél-Afrika 1–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik