A magyarok eddig három érmet szereztek a fedett pályás atlétikai világbajnokságokon. Az 1987-es első, indianapolisi fedett csúcseseményen Forgács Judit (400 m), majd 1999-ben Maebasiban Szabó Zsuzsa (rúd) és Czingler Zsolt (hármas) állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Illetve Czingler csak utólag vehette át a bronzérmet, miután az eredetileg harmadik bolgár Dimitrovot doppingolás miatt kizárták. A fedett pályás vb-k elődjének számító párizsi Világjátékokon 1985-ben Siska Xénia (60 gát) győzött, Pálóczi Gyula (távol) második lett, de ez nem számít a hivatalos statisztikákba. Magyar atléta a 2010-es tető alatti vb-n volt döntős legutóbb, akkor Kiss Dániel nyolcadik lett 60 m gáton. Erre hét évet kellett várni, azelőtt 2003-ban szerepelt magyar versenyző a fináléban, 2003-ban Dobos Gábor 60 méteren az ötödik, Vaszi Tünde távolugrásban a nyolcadik volt. |
A mini küldöttség már megérkezett a török városba, ahol az első napon a súlylökő Kürthy Lajos lesz érdekelt, akinek célkitűzése a 20 méter feletti eredmény elérése, s ezzel a döntőbe kerülés. A 2009-es fedett Eb-n ötödik versenyző az utolsó pillanatban teljesítette a vb indulási szintjét a február 26-án elért 20.02 méteres dobásával. Azonban ezzel is csak a 14. a nevezési listán. A nyolcas fináléhoz tehát Kürthytől is bravúr kell, míg a másik két magyar atléta esetében szinte szenzációt jelentene a döntőbe jutás.
Az idén remek formában versenyző, többször is egyéni csúcsot (7.67 mp) futott Baji Balázs (60 m gát) célja egy újabb rekorddal a középdöntő.
A még juniorkorú Nguyen Anasztázia (60 m) számára élete első felnőtt világversenyén szintén az egyéni legjobb (7.47 mp) és a tisztes helytállás lehet a realitás. Mindkét szombat reggel kezdi meg szereplését.
Magyar atléta a 2010-es tető alatti vb-n volt döntős legutóbb, akkor Kiss Dániel nyolcadik lett 60 m gáton. Erre hét évet kellett várni, azelőtt 2003-ban szerepelt magyar versenyző a fináléban, 2003-ban Dobos Gábor 60 méteren az ötödik, Vaszi Tünde távolugrásban a nyolcadik volt.
A csaknem 2.5 millió dolláros összdíjazásból a győztesek fejeként 40 ezer, az ezüstérmesek 20 ezer, a harmadik helyezettek 10 ezer dollárt kapnak. A világcsúcs 50 ezer dollárt ér.