Atlétikai vb: negyedik világbajnoki címét nyerte az amerikai távolugró

Vágólapra másolva!
2011.09.02. 13:56
Címkék
Az amerikai Dwight Phillips nyerte meg a tegui atlétikai világbajnokság férfi távolugró számát, miután 845 cm-es eredményével maga mögé utasította a mezőnyt.

Érdekesség, hogy Phillips mindössze két érvényes kísérletet – az első kettő próbálkozása volt jó – mutatott be a fináléban, és a másodikkal is ezüstérmes lett volna.

Az athéni olimpiai bajnok Phillips a negyedik világbajnoki címét nyerte meg: Párizs (2003), Helsinki (2005) és Berlin (2009) után bizonyult újra a legjobbnak.

A második helyet az ausztrál Michael Watt, a harmadikat a zimbabwei Ngonidzashe Makusha szerezte meg.

Az athéni olimpiai bajnok Phillips a negyedik világbajnoki címét nyerte meg: Párizs (2003), Helsinki (2005) és Berlin (2009) után bizonyult újra a legjobbnak.

A második helyet az ausztrál Michael Watt, a harmadikat a zimbabwei Ngonidzashe Makusha szerezte meg.

Összefoglaló cikkünket itt olvashatja a napról!

ATLÉTIKAI VILÁGBAJNOKSÁG, TEGU
FÉRFI TÁVOLUGRÁS, DÖNTŐ
1. Dwight Phillips (amerikai) 845
2. Mitchell Watt (ausztrál) 833
3. Ngonidzashe Makusha (zimbabwei) 829
4. Jahja Berrabah (marokkói) 823
5. Luvo Manyonga (dél-afrikai) 821
6. Alekszandr Menykov (orosz) 819
Legfrissebb hírek

A Szekszárd 45 pontos különbséggel verte meg a Győrt, simán nyert a Pécs is a női kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
17 perce

Örvendi Regina lett az év legjobb ritmikus gimnasztikázója

Torna
18 perce

Kikapott hazai jégen a Volán és az FTC is az osztrák jégkorongligában

Jégkorong
32 perce

Légiósok: Sallai Roland és Varga Barnabás is gólpasszt adott

Légiósok
43 perce

Simán nyert a Dortmund Berlinben, Schäfer csereként lépett pályára

Német labdarúgás
49 perce

Férfi kosár NB I: a Falco legyőzte a Sopront, kikapott a ZTE Debrecenben

Kosárlabda
51 perce

A Cagliari Firenzében verte meg a Fiorentinát

Olasz labdarúgás
59 perce

Videók: Szoboszlai gólt szerzett és gólpasszt adott a Bournemouth ellen

Angol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik