Felkészülés: Mount duplája és egy bődületes kapushiba kellett a Chelsea-sikerhez

T. I.T. I.
2019.07.28. 18:03
Mason Mount a Barcelona után most a Reading ellen is bizonyítási lehetőséget kapott (Fotó: AFP/archív)
A Chelsea a vártnál szorosabb mérkőzésen, 4–3-ra győzte le az angol másodosztály legutóbbi kiírásában csupán a 20. helyen záró Readinget. Frank Lampard csapatának győzelméhez a 20 éves csereember Mason Mount duplája kellett, ami viszont nem jöhetett volna össze a hazai kapus kapitális bakija nélkül...

A Barcelonát Japánban legyőző kezdőcsapathoz képest kilenc helyen változtatott Frank Lampard a Reading elleni felkészülési mérkőzésre, ahol a Caballero – Zappacosta, Christensen, Tomori, Alonso – Drinkwater, Bakayoko – Pulisic, Barkley, Kenedy – Giroud összeállításnak szavazott bizalmat a Chelsea menedzsere.

A fordulatos összecsapáson a másodosztályú Reading szerzett vezetést, ám a Chelsea fordított, majd a második félidőben a mindössze 20 esztendős, utánpótlás-válogatott középpályás, Mason Mount három perc alatt született duplájának is köszönhetően 4–3-ra győzött.

Jegyezzük meg, utóbbi találathoz a 19 esztendős Reading-kapus, Joao Virginia bődületes hibája is kellett...

A CHELSEA NEGYEDIK GÓLJA

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Reading (angol II.)–Chelsea (angol) 3–4 (J. Barrett 13., M. Morrison 50., Baldock 70., ill. Barkley 23., Kenedy 42., M. Mount 57., 59.)