Mata szabadrúgásai okozták az Arsenal vesztét

2012.09.29. 13:46
Mata szabadrúgását Koscielny terelte a saját kapujába, ezzel a góllal alakult ki a 2–1-es vendégsiker (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának nyitó mérkőzésén a Chelsea a gólig és gólpasszig jutó Juan Mata vezérletével, valamint Petr Cech bravúrjainak köszönhetően idegenben 2–1-re legyőzte az Arsenalt.

A mostani szezonban e napig veretlen „ágyúsok” nagyszerű játékkal hoztak el egy pontot a bajnoki címvédő Manchester City otthonából egy héttel ezelőtt (1–1), a hét közepén pedig 6–1-re győzték le a Coventryt a Ligakupában. A Chelsea szintén veretlenül várta e meccset a Premier League-ben, a BL-címvédő londoni „kékek" ráadásul a bajnoki táblázatot is vezetik, a mai nap előtt megszerezhető 15 pontból 13-at gyűjtöttek be. A hétközi Ligakupa-fordulóban Roberto Di Matteo fiai is hatszor találtak be, de ők nem kaptak gólt a másodosztályú Wolverhamptontól (6–0).

A Chelsea számára a szombat kora délután kezdődő idegenbeli mérkőzés ígérkezett az első igazán komoly bajnoki tesztnek a szezonban, és arra lehet számítani, hogy a kilencvenperces csata minden bizonnyal sok mindent el is árul a BL-címvédő igazi erejéről, formájáról.

A két csapat megelőző utolsó (szintén az Emirates Stadionban lejátszott) mérkőzése gól nélküli döntetlennel végződött, s mivel ez a két alakulat kapta a legkevesebb gólt a Premier League korábban lezajlott öt fordulójában (szám szerint kettőt-kettőt), könnyen előfordulhatott (volna), hogy szombaton is egy kevés gólos meccset fogunk látni.

Minden sorozatot figyelembe véve a két fél legutóbbi öt találkozójából hármat a Chelsea nyert meg (a mai találkozó előtt), ám több alkalommal is Didier Drogba volt a siker kulcsa, aki a nyáron elhagyta a klubot.

Bár a találkozó egy nagy Chelsea-lehetőséggel indult – David Luiz szabadrúgása ugyanakkor a vártnál sokkal rosszabbul sikerült –, az első negyedóra az Arsenal fölényét hozta, igaz, a kaput nemigen találták el a hazai játékosok, amikor pedig igen, akkor sem kellett Cechnek bravúrt bemutatnia.

A 20. percben aztán némileg váratlanul megszerezte a vezetést a vendégcsapat, Mata szabadrúgását Torres pofozta 4 méterről Mannone kapujának jobb sarkába (0–1).

Torres góljával szerezte meg a vezetést a Chelsea (Fotó: Action Images)

Sőt, a spanyol támadó percekkel később duplázhatott volna, de ziccerben nem tudott ellőni Mannone mellett. Nem úgy a labda melett: a luft eredménye egy nagy esés lett – hogy a Koscielny hozzáért-e ellenfeléhez, nem egyértelmű, a síp azonban biztosan néma maradt.

A találkozó inkább mezőnyjátékkal folytatódott, elvétve akadt egy-két távoli lövés, betörési kísérlet – ez utóbbiakban Gervinho járt élen.

A félidő hajrájában a nagyon aktív Gervinho kiegyenlített: a Diaby sérülése miatt csereként beálló Oxlade-Chamberlain jobb oldali beadása után nagyszerűen vette át a labdát az ötös előterében, majd fordulásból kilőtte a bal felső sarkot (1–1).

Gervinho egyenlített az első félidő hajrájában (Fotó: Action Images)

Az utolsó másodpercekben még egy Torres-oldalháló okozott riadalmakat, újabb gól azonban már nem esett az első félidőben.

A második játékrész úgy indult, ahogy a mérkőzés: az „ágyúsok” nyomtak, két kapáslövés után azonban nem sikerült kaput találniuk – nem úgy a túloldalon…

A kihagyott hazai lehetőségek ismét megbosszulták magukat. Mata újabb szabadrúgása után Koscielny tudott egyedül labdához érni, ő pedig a saját kapuja jobb sarkába továbbította (1–2).

Még mindig csak egy óra játékhoz közeledtünk, amikor Gervinho bal oldali beadása után Podolski fejesét hárította bravúrral Cech, majd egy megpattanó hazai beadás okozta rémületet követően ismét a csehnek kellett résen lennie: Giroud lövése David Luizon változtatott irányt, ám a „kékek” kapusa óriási reflexmozdulattal védeni tudott.

A találkozó hajrájában aztán már Cech sem tudott mit kezdeni Koscielny és Giroud helyzeténél, de előbbi fejesét a bal oldali kapufa hárította, utóbbi kiszorított lövése pedig az oldalhálóban halt el, így a Chelsea végül mindhárom pontot megkaparintotta.

ARSENAL–CHELSEA 1–2