Ferguson sokat vár a dán kapustól

Vágólapra másolva!
2010.11.27. 13:56
null
Lindegaard nagy lehetőséghez jutott (Fotó: manutd.com)
Címkék
A Manchester United bejelentette, hogy megegyezett a norvég Aalesunddal Anders Lindegaard megvételéről. A 26 éves dán kapus három és fél évre írt alá, de csak 2011 januárjától léphet pályára hivatalos mérkőzésen az angol labdarúgócsapat színeiben.

 

Miután a klub megegyezett a játékossal, az átesett az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálatokon. Már decemberben a „vörös ördögökkel" tréningezik, de hivatalos mérkőzésen csak a téli átigazolási szezon megnyílása után léphet pályára.

„Anders a legjobb fiatal kapusok egyike – dicsérte Sir Alex Ferguson új szerzeményüket. – Már most nagyszerű játékos, de még jobbá válhat. Fontos időszak lesz számára a következő hónap, amikor már velünk edzhet. Olyan lesz ez számára, mint egy előszezon, amikor összeszokhat a csapattársaival."

Maga az érintett feldobott állapotban beszélt a váltásról: „A Manchester Unitedhez igazolásommal egy álmom vált valóra. Ez a klub szinte intézménynek számít Dániában, nagy megtiszteltetés, hogy idejöhettem. Olyanokkal edzhetek és játszhatok majd együtt, akik napjaink legjobb labdarúgói közé tartoznak. Már alig várom, hogy én is tevékeny részese lehessek az együttes sikereinek."

Lindegaard vételárát a felek nem hozták nyilvánosságra, ám a hírek szerint 3.5 millió fontot kapott érte az Aalesund.

A 40 éves Edwin van der Sar az idény végén visszavonul, így Lindegaard akár első számú kapussá is válhat Manchesterben.

Legfrissebb hírek

Történelmi mérföldkő: Magyarország felnőtt vadvízi világkupaversenyt rendez 2026-ban

Kajak-kenu
29 perce

Szoboszlai negyedszer nyert, megdőlt Portisch rekordja – íme, az év legjobbjai!

Egyéb egyéni
32 perce

Juan Antonio Samaranch: Magyarország a világ egyik legfontosabb sportnemzete

Egyéb egyéni
1 órája

Allen kiütötte Maye-t az NFL MVP-versenyből? Stafford lehet a nevető harmadik

Amerikai sportok
2 órája

Ökölvívás: „Nemcsak éremben mérik az eredményességet” – Gál László

Utánpótlássport
2 órája

FIFA The Best-gála: argentin labdarúgó kapta a Puskás-díjat

Minden más foci
2 órája

A PSG-nek közel hatvanegymillió eurót kell fizetnie Mbappénak

Francia labdarúgás
2 órája

Az FTC bejelentette a dán válogatott irányító érkezését – hivatalos

Kézilabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik