Oldham: Székely szerint a magyar fiatalok technikailag jobbak

Vágólapra másolva!
2009.09.15. 11:56
Címkék
Az angol labdarúgó harmadosztályban szereplő Oldham Athletic tartalék együttesét irányító Székely Zsolt a klub hivatalos honlapjának adott nyilatkozatában arról beszélt, hogy szerinte a magyar játékosok technikailag jobbak, de egyelőre még tanulniuk kell a fizikailag igen megterhelő angol stílust.

„A labdarúgás itt teljesen más. Otthon a spanyolos, sokpasszos játékot tanítjuk a gyerekeknek, itt sokkal gyorsabb a játék, de technikailag nem olyan jó. A magyar játékosok most azt tanulják, hogy hogyan használják a testüket a labda megtartásának érdekében" – magyarázta a két ország labdarúgása közötti különbségeket Székely.

Az angol klub tartalék együttesében hét magyar fiatal található: Eppel Márton, Tischler Patrik, Kálnoki Kis Dávid, Csiki Norbert, Besztercei Attila, Fodor Ferenc és Csorba Szabolcs.

Legfrissebb hírek

A csend hangjai – Ballai Attila publicisztikája

Egyéb egyéni
26 perce

Közös hidak és utak – Deák Zsigmond jegyzete

Minden más foci
26 perce

Gera Zoltán: Szeretem nyugalomban, családi környezetben tölteni az ünnepeket; Deli Betty nagyi: 60 év a lelátókon

E-újság
50 perce

Karácsonyi sportműsor: Afrikai Nemzetek Kupája, angol foci, NBA, NFL és jégkorong

Minden más foci
51 perce

Ligakupa: a Palace a hajrában egyenlített, a tizenegyespárbajt viszont az Arsenal nyerte meg

Angol labdarúgás
53 perce

Az éllovas Hapoel Tel-Aviv Münchenben tíz ponttal legyőzte a Bayernt a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
53 perce

Nicolas Jackson és Cherif Ndiaye szállította Szenegálnak a magabiztos győzelmet az ANK-n

Minden más foci
1 órája

Bundesliga: Manuel Baum marad az Augsburg vezetőedzője – hivatalos

Német labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik