A londoni rangadón csődöt mondott a Chelsea támadógépezete

Vágólapra másolva!
2008.08.31. 16:34
Címkék
Ha valaki a Chelsea–Tottenham mérkőzés előtt a tabellára pillantott, azt láthatta, az első fogadja az utolsót, elvileg nem lehet gond a londoni rangadó megnyerése Luiz Felipe Scolari fiainak. Az élet másként hozta, hiszen a két forduló után utolsó helyen álló Tottenham nagyszerűen helyt állt és megérdemelten hozta el az egy pontot a Stamford Bridge-ről.
Bent (fehérben) arcán a gólszerzés öröme kezd körvonalazódni...
Fotó: Reuters
Bent (fehérben) arcán a gólszerzés öröme kezd körvonalazódni...
Bent (fehérben) arcán a gólszerzés öröme kezd körvonalazódni...
Fotó: Reuters
Bent (fehérben) arcán a gólszerzés öröme kezd körvonalazódni...

Egész jó iramban kezdték a csapatok a mérkőzést, a nyáron a PSV-től a Spurshöz igazolt Gomesnek hamar nagyot kellett védenie Lampard trükkös emelésénél. A Tottenham azért azt is próbálta bizonyítani, hogy nem csak azért utazta át Londont, hogy védekezzen, ám Giovanni Dos Santos kapu mellé szálló lövésénél közelebb nem jutott a vendégcsapat a gólszerzéshez.

A hazaiakat persze ez nem igazán hatotta meg és miután Mikael Essien jó 20 méterről szinte ketté törte a kapufát, a megítélt szögletből a brazil Belletti szerezte meg a vezetést a Chelseanek.

A gól után valamelyest jobban rákapcsolt a vendégbrigád, és ennek a szünet előtt egy perccel meg is lett az eredménye: Darren Bent egy elé pattanó labdát habozás nélkül bevágott az addig szinte munka nélkül tengődő Petr Cech kapujába.

A második játékrész elején aztán Frank Lampard megint megpróbálta átemelni a labdát Gomes fölött – megint fölé szállt a labda, de a kapusnak ez alkalommal nem kellett játékba avatkozni.

A Chelsea valamivel aktívabbnak bizonyult a félidő középső részében, ám mindez kevésnek bizonyult a vezetést visszaszerzéséhez, ráadásul a kitámadás már csak azért sem tűnt túl jó ötletnek, mert Juande Ramos csapatának olykor előforduló kontratámadásai azért hordoztak magukban némi veszélyt.

A Stamford Bridge-n helyet foglaló közel 42 ezer néző az utolsó negyedórában már jobbára azt láthatta, hogy a csapatok játékosai sokkal inkább foglalkoznak egymással, mint a gólszerzéssel, így aztán újabb gól már nem esett.

Maradt tehát az 1–1-es végeredmény, ami azt jelenti, hogy a Chelsea elvesztette első pontjait, miközben a Tottenham megszerezte az elsőt.

PREMIER LEAGUE

3. FORDULÓ
Chelsea–Tottenham 1–1 (Belletti 29., ill. Bent 45.)
Legfrissebb hírek

Nyilvános vergődés – Malonyai Péter publicisztikája

Tenisz
12 perce

Nem sikerült szépen a BL-visszatérés, Sallai Rolandék csúnya vereségbe szaladtak bele Németországban

Bajnokok Ligája
42 perce

Marcus Rashford duplájával a Barcelona nyert a Newcastle vendégeként

Bajnokok Ligája
46 perce

Korai kiállítás döntött, a Manchester City két góllal legyőzte a Napolit

Bajnokok Ligája
51 perce

A Magdeburg nyerte a Barca elleni csúcsrangadót a férfi kézilabda BL-ben

Kézilabda
1 órája

Ötgólos meccsen győzte le Romániát, előnnyel utazhat a visszavágóra a magyar futsalválogatott

Magyar válogatott
1 órája

Asztalitenisz: mindkét magyar búcsúzott a WTT-verseny első napján

Egyéb egyéni
2 órája

Európai kézilabdaligák: négy Imre-gól a Bundesligában

Kézilabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik