Sevcsenko kimaradna a belső harcokból

2007.01.18. 11:56
Címkék
A Chelsea-nél sokat bírált Andrij Sevcsenko nem akar beleavatkozni a belső harcokba, ő továbbra is futballozni szeretne. Az ukrán támadó szerint olyan dolgok miatt lett belőle bűnbak, amelyekhez semmi köze.

A Chelsea csatára, Andrij Sevcsenko felháborodva tagadta azokat a feltételezéseket, miszerint ő „kémkedne” Roman Abramovics elnöknek a Kékek öltözőjében.

A hírek szerint a dúsgazdag tulajdonos és José Mourinho menedzser viszonya erősen megromlott az utóbbi időben, és ennek okaként Sevát tüntetik fel a Stamford Bridge környékén.

Ben Haim marad Boltonban

A Chelsea nem tudott megegyezni a Bolton Wanderersszel, így Tal Ben Haim nem cserél klubot januárban.

A Kékek elsősorban az elmúlt hetekben sérüléssel bajlódott csapatkapitány, John Terry helyetteseként számított volna az izraeli labdarúgóra, akit nyárig köt szerződés jelenlegi klubjához. A Bolton indoklása szerint a Chelsea ajánlata nem volt megfelelő, ezért maradt el a megegyezés.

Szintén a londoni együtteshez kapcsolódó hír, hogy a 17 éves csatár, Scott Sinclair egy hónapig Buzsáky Ákos, Halmosi Péter és Tímár Krisztián csapattársa lesz a második vonalban szereplő Plymouth-nál.
„Bűnbak lett belőlem olyan dolgok miatt, amelyekhez semmi közöm.” – fakadt ki Sevcsenko a The Times című újságban.

„Minden oldalról támadás ér, de óvatos vagyok. Ki akarok maradni a belső harcokból.” – tette hozzá a Milánóból érkezett egykori aranylabdás.

Sevcsenko a nyáron Roman Abramovics kifejezett kívánságára került a Chelsea-hez. Az ukrán futballistának viszont egyelőre nem megy a játék, mindössze három gólt szerzett a Premiershipben. Sokak szerint nemcsak Mourinho, hanem a csapat is szembekerült a tulajdonossal.

„Ezek a feltételezések nem igazak” – tiltakozott Sevcsenko. – „Az ilyen megnyilvánulások nem csak engem, hanem a családomat is fájdalmasan érintik. Én labdarúgó vagyok, nem politikus. Nekem futballoznom kell, futballozni akarok, ezt csinálom kilenc éves korom óta. Néhányan viszont néha minden határt átlépnek a vádaskodásaikkal…”

Sevcsenko az utóbbi két mérkőzésről hiányzott combizom-sérülése miatt, de a Liverpool elleni rangadón már újra számíthat rá José Mourinho. Már ha számít, ugyanis a hírek szerint a csatár a kispadon kezd.

„Ha szerinte nem vagyok jó állapotban, akkor nincs mese, még többet kell dolgoznom. Az nem számít, hogy én mit gondolok.” – zárta le mondandóját a 30 éves támadó.
Legfrissebb hírek

Veszprém-rali: Bútorék nyerték az idénynyitó országos bajnoki futamot

Egyéb autó-motor
14 perce

Felkészülés: Mikautadze duplájával nyertek a grúzok Litvániában

Minden más foci
57 perce

Röplabda női Extraliga: magabiztos Vasas-siker a döntő első meccsén

Röplabda
1 órája

A Debrecen idegenbeli döntetlennel búcsúzott a női kézilabda BL-től

Kézilabda
1 órája

Harmadjára már nem tudott egyenlíteni, kikapott az elődöntő nyitányán a Fehérvár az ICEHL-ben

Jégkorong
1 órája

Pánik Londonban: Igor Tudornak is útilaput kötöttek a talpára a Tottenhamnél

Angol labdarúgás
1 órája

„A jelenleginél jobb sportolási lehetőséget nem tud biztosítani senki” – összefogás a magyar sportért

Egyéb egyéni
2 órája

„Egy kör különbség, és valószínűleg nyertem volna” – Russellt frusztrálja a Japán Nagydíj alakulása

F1
2 órája
Ezek is érdekelhetik