Didier Drogba az egyik súlyos "költségelem"
Didier Drogba az egyik súlyos "költségelem"
Már az eddigi rekordot is a londoni kékek tartották szerény 87,8 millió fontos veszteséggel, de az idei év adózás előtti eredményei ezt is messze alulmúlják: 140 millió fontot (úgy 50 milliárd forintot) bukott a Chelsea az elmúlt az esztendőben.
„Ezt a veszteséget az az átszervezési folyamat okozza, amelyet 2003-ban kezdtünk el, és amely feltétlenül szükséges ahhoz, hogy elérjük stratégiai célunkat és 2009-re vagy 2010-re nyereségessé tegyük a Chelsea-t” – mondta el Peter Kenyon, aki elárulta: az Umbro céggel egy 25 millió fontos szerződést bontottak fel, az új sportruházati partner, az adidas befizetései pedig még nem aktuálisak két évig.
Emellett Adrian Mutu és Juan Sebastien Verón elvesztése is 22,8 millió fontos mínuszként jelentkezik a könyvelésben. Nem jelenik meg viszont a tavalyi adatokban a Samsunggal kötött rekordösszegű szerződésük, amely szintén csökkenti majd a veszteségeket.
Bármilyen hihetetlenül is hangzik, a játékosokra fordított pénzt viszont még csökkentették is a Chelsea-nél. Volt honnan: a tavalyi, 175,1 millió fontos bevásárlás után Didier Drogba, Ricardo Carvalho és társaik alig 101 milliócskába kerültek – más kérdés, hogy még így is messze a legtöbbet költötte Roman Abramovics csapata.
Ami a játékosfizetéseket illeti, ezzel is spórolnak Londonban – már ha ez a szó értelmezhető a Chelsea viszonylatában. Így is 108,9 millió fontot tömtek a játékosok zsebébe tavaly, de az előző évi 115,5 millióhoz képest ez szégyenteljes visszalépésnek tekinthető.
A tulajdonos orosz milliárdos, Roman Abramovics vagyonával a háttérben persze ekkora veszteség is belefér, és hosszú távon akár meg is térülhet a befektetés: a nagyjából 270 millió fontból összevásárolt csapat 50 év után először nyerte meg tavaly az angol bajnokságot, és az idei elsőségük sem forog különösebb veszélyben. Más kérdés, hogy a jelenleg második helyezett Manchester United a napokban 46 millió fontos nyereségről számolt be.