Pontot mentett az Arsenal a White Hart Lane-en

2005.10.29. 16:26
A londoni White Hart Lane-en 1-1-es döntetlent játszott egymással a Tottenham Hotspur és az Arsenal az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában. A másik már véget ért találkozón az idény eddigi meglepetéscsapata, az újonc Wigan Athletic a francia nemzetiségű Pascal Chimbonda góljával a 92. percben legyőzte a Fulhamet.
Ledley King emelkedett a legmagasabbra, és megszerezte a vezetést a Tottenhamnek
Reuters
Reuters

Hetedik győzelmét aratta már az újonc Wigan Athletic az angol labdarúgó Premiershipben. A kiscsapat győztes találatát a 92. percben a Guadaloupe szigetéről származó, a nyáron a Bastiától igazolt Pascal Chimbonda szerezte Graham Kavanagh bal oldali beadása után fejjel, az ötös magasságából.

Pascal Chimbondát (jobbra) túláradó örömmel köszöntik a társak a győztes gólja után
Érdekesség, hogy a mérkőzésen többnyire a vendég Fulham játszott fölényben, a Wigan mégis elvitte a három pontot, és ezzel egymás után ötödször hagyta el győztesen a pályát. Ha a Charlton nem győzi le a Boltont, az újonc a második helyről várhatja majd a 12. fordulót.

Az Arsenal az első félidő képe alapján örülhetett, hogy pontot mentett a White Hart Lane-en.

A Tottenham Hotspur a 18. percben a csapatkapitány Ledley King gyönyörű fejesgóljával szerezte meg a vezetést, ám végül nem tudott győzni, mert a 77. percben a kapusa, Paul Robinson egy beadás után éppen Robert Pires elé ütötte a labdát, aki 12-13 méterről egyenlített.

A Tottenhamnek ez volt az ötödik, míg az Arsenalnak a második döntetlenje ebben a szezonban. A többi mérkőzés később ér véget.