"Elszenvedte" első döntetlenjét a Chelsea

2005.10.24. 09:42
Éppen a sereghajtó Everton ellen szakadt meg a Chelsea győzelmi sorozata az angol első osztályú labbadrúgó-bajnokságban. A Premiership 10. fordulójában a bajnok kilenc zsinórban megnyert mérkőzés után a Goodison Parkban 1-1-es döntetlent ért el a liverpooli együttes ellen. José Mourinho, a londoniak vezetőedzője szerint a játékvezető szabályos góltól fosztotta meg csapatát.
John Terry (balra) elfejeli a labdát Duncan Ferguson, az Everton játéákosa elől a Goodison Parkban
Reuters
Reuters

Semmi sem tart örökké, még a Chelsea esetében sem. A londoni kékek "elszenvedték" második döntetlenjüket is ebben a szezonban, a bajnokságban pedig először nem tudtak nyerni.

A Goodison Parkban 36 ezer néző előtt a Premiershipben sereghajtó, tavalyi negyedik helyezett Everton a 39. percben szerzett vezetést, amikor a Tim Cahill elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt James Beattie küldte a hálóba (1-0).

A Chelsea-nek nem kellett sokkal több tíz percnél az egyenlítéshez – szüntetet is beleszámítva persze megvolt az huszonöt is –, az 50. percben Frank Lampard alakította 1-1-re az eredményt.

A bajnokcsapat szerzett még egy gólt Didier Drogba révén, ám ezt a találatot Mark Clattenburg játékvezető asszisztense jelzésére érvénytelenítette, mert a megítélése szerint Eidur Gudjohnsen lesen állt, és ezzel befolyásolta az eseményeket.

Több sem kellett José Mourinhónak, a Chelsea portugál szakvezetőjének, aki nem arról híres, hogy véka alá rejti a véleményét. Igaz, ezúttal szerényen, visszafogottan bírált.

"Az a véleményem, hogy két gólt szereztünk, és meg kellett volna nyernünk ezt a mérkőzést – mondta a sikeredző. – Nem értem, miért érvénytelenítette a bíró Drogba gólját. Ha a partjelző nem biztos magában, akkor a támadó csapatot kell védenie, és a kétes helyzetekben a javára kell ítélnie."

Másképpen látta mindezt David Moyes, az Everton szakvezetője.

"Eidur Gudjohnsen a büntetőterület közepén állt, olyan részen, ahonnan könnyen közbeavatkozhatott volna, így lest kellett ítélni."

A teljes igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Clattenburg az Everton hívek szívébe sem lopta be magát, mert nem mutatott a 11-es pontra, amikor Marcus Bent keresztlabdája elakadt – legalábbis így tűnt – John Terry kinyújtott kezében a Chelsea 16-osán belül.

A lényeg a lényeg: a Chelsea szezonbeli tizenharmadik tétmérkőzésén – na lám, csak itt a szerencsétlen szám – másodszor nem tudott nyerni. A Bajnokok Ligájában egy hónappal ezelőtt a Liverpool ellen játszott 0-0-s döntetlent, most pedig a Premier League-ben is "botlott".

Hozzá kell tenni, hogy a világ legtöbb csapata boldog lenne, ha ugyanolyan problémákkal küszködne, mint a londoni együttes…

Hazai pályán győzött a Newcastle United a Sunderland ellen. A Szarkák háromszor is vezetést szereztek, de kétszer rövid időn belül egyenlített az újonccsapat. Shola Ameobi először egy szöglet utáni fejessel szerezte meg a vezetést Graeme Souness csapatának, de egy perc múlva Liam Lawrence egy nem túl erőteljes lövéssel egyenlített.

Újabb három perc sem telt el, amikor egy bal oldali beadást követően ismét csak Ameobi bólintott a hálóba, de Stephen Elliot kisvártatva, még a szünet előtt újra döntetlenre alakította az állást egy remek csavarással.

A második játékrészben már csak egy gól született: a török Emre Belezoglu szabadrúgásból vette be a vendégcsapat kapuját.

Kétgólos vereséget szenvedett idegenben Gera Zoltán csapata, a West Bromwich Albion a Bolton ellen, a műtét után lábadozó, ágyéksérüléssel bajlódó magyar válogatott játékos nem lépett pályára.

Csapata így is könnyedén vezetéshez juthatott volna, ám Camara a 18. percben a kapu fölé lőtt egy büntetőt. Ez aztán meg is bosszulta magát, hiszen a hajrában először Nakata, a hosszabbításban pedig Nolan is betalált, így a Wanderers elvitte mindhárom pontot.