nemzetisport.hu 2016.09.29 16:09 Frissítve: 2017.05.08 04:30

NŐI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2016–2017

A NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA 2016–2017-ES IDÉNYÉNEK ADATBANKJA. 

 

NŐI KÉZILABDA NEMZETKÖZI KUPÁK, 2016–2017 
BAJNOKOK LIGÁJA EHF-KUPA
Ferencváros Dunaújváros
Győr DVSC
  Érd
  Fehérvár



BAJNOKOK LIGÁJA

A SZEZON ÁLOMCSAPATA
Kapus: Kari Aalvik Grimsbö (norvég, Győri Audi ETO KC)
Jobbszélső: Carmen Martín (spanyol, CSM Bucuresti)
Jobbátlövő: Nora Mörk (norvég, Győri Audi ETO KC)
Irányító: Nycke Groot (holland, Győri Audi ETO KC)
Beálló: Marit Malm Frafjord (norvég, Larvik)
Balátlövő: Cristina Neagu (román, Buducsnoszt Podgorica)
Balszélső: Camilla Herrem (norvég, Vardar Szkopje)

Védő: Eduarda Amorim (brazil, Győri Audi ETO KC)
Fiatal játékos: Bíró Blanka (magyar, FTC-Rail Cargo Hungaria)
Edző: Ambros Martín (spanyol, Győri Audi ETO KC)

A négyes döntő legértékesebb játékosa (MVP): Nycke Groot
Gólkirálynő: Andrea Penezic (horvát, Vardar Szkopje) 98 gól

 FINAL FOUR (BUDAPEST, PAPP LÁSZLÓ SPORTARÉNA)
DÖNTŐ – MÁJUS 7.
Győri Audi ETO KC (magyar)–Vardar Szkopje (macedón)
31–30 – h. u.
A 3. HELYÉRT – MÁJUS 7.
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–CSM Bucuresti (román)
20–26
ELŐDÖNTŐ – MÁJUS 6.
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Győri Audi ETO KC (magyar)
20–26
CSM Bucuresti (román)–Vardar Szkopje (macedón)
33–38

 

 NEGYEDDÖNTŐ
CSM Bucuresti (román)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
30–25
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–CSM Bucuresti (román)26–27
 
Metz (francia)–GYŐRI AUDI ETO KC32–31
GYŐRI AUDI ETO KC–Metz (francia)
28–22
  
Midtjylland (dán)–Vardar Szkopje (macedón)
26–28
Vardar Szkopje (macedón)–Midtjylland (dán)
26–24
  
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Larvik (norvég) 
31–17
Larvik (norvég)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
30–35
  

AZ 1. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Vardar Szkopje (macedón) 10 7 1 2 311–279 +32 15
2. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 10 6 2 2 290–265 +25 14
3. Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 10 7 3 286–248 +38 14
4. Metz (francia) 10 5 5 273–238 +35 10
5. Thüringer HC (német) 10 2 1 7 257–286 –29 5
6. Asztrahanocska (orosz) 10 1 9 229–330 –101 2

1. CSOPORT
1. FORDULÓ (január 28–29.)
Metz (francia)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–28
Thüringer HC (német)–Asztrahanocska (orosz) 34–22
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Vardar Szkopje (macedón) 28–31
   
2. FORDULÓ (február 4.)
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Thüringer HC (német) 32–24
Asztrahanocska (orosz)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 21–34
Vardar Szkopje (macedón)–Metz (francia) 23–21
   
3. FORDULÓ (február 11–12.)
Metz (francia)–Asztrahanocska (orosz) 37–18
Thüringer HC (német)–Vardar Szkopje (macedón) 29–31
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–33
   
4. FORDULÓ (február 25–26.)
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Metz (francia) 29–23
Asztrahanocska (orosz)–Thüringer HC (német) 26–24
Vardar Szkopje (macedón)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 28–31
   
5. FORDULÓ (március 5.)
Thüringer HC (német)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 29–29
Metz (francia)–Vardar Szkopje (macedón) 42–28
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Asztrahanocska (orosz) 38–20
   
6. FORDULÓ (március 11.)
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 23–24
Asztrahanocska (orosz)–Metz (francia) 20–28
Vardar Szkopje (macedón)–Thüringer HC (német) 36–26

A 2. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. GYÖRI AUDI ETO KC 10 8 1 1 305–234 +71 17
2. Larvik (norvég) 10 5 2 3 279–271 +8 12
3. CSM Bucuresti (román) 10 5 1 4 265–257 +8 11
4. Midtjylland (dán) 10 5 5 250–241 +9 10
5. Krim Ljubljana (szlovén) 10 3 7 238–290 –52 6
6. Team Esbjerg (dán) 10 2 8 251–295 –44 4

 2. CSOPORT
1. FORDULÓ (január 27–29.)
CSM Bucuresti (román)–Larvik (norvég) 26–26
GYÖRI AUDI ETO KC–Krim Ljubljana (szlovén) 39–22
Midtjylland (dán)–Team Esbjerg (dán) 38–26
   
2. FORDULÓ (február 4–5.)
Krim Ljubljana (szlovén)–CSM Bucuresti (román) 21–24
Larvik (norvég)–Midtjylland (dán) 24–22
Team Esbjerg (dán)–GYÖRI AUDI ETO KC 26–32
   
3. FORDULÓ (február 11–12.)
Midtjylland (dán)–Krim Ljubljana (szlovén) 28–19
GYÖRI AUDI ETO KC–Larvik (norvég) 27–27
CSM Bucuresti (román)–Team Esbjerg (dán) 33–25
   
4. FORDULÓ (február 25–26.)
Larvik (norvég)–CSM Bucuresti (román) 35–33
Krim Ljubljana (szlovén)–GYÖRI AUDI ETO KC 17–34
Team Esbjerg (dán)–Midtjylland (dán) 22–21
   
5. FORDULÓ (március 3–5.)
CSM Bucuresti (román)–Krim Ljubljana (szlovén)  28–26
Midtjylland (dán)–Larvik (norvég) 24–28
GYÖRI AUDI ETO KC–Team Esbjerg (dán) 33–22 
   
6. FORDULÓ (március 11–12.)
Krim Ljubljana (szlovén)–Midtjylland (dán) 21–27
Team Esbjerg (dán)–CSM Bucuresti (román) 20–25
Larvik (norvég)–GYÖRI AUDI ETO KC 25–26
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Vardar Szkopje (macedón) 6 5 1 220–148 +72 11
2. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 6 4 1 1 172–154 +18 9
3. Asztrahanocska (orosz) 6 1 5 156–189 –33 2
4. HC Leipzig (német) 6 1 5 139–196 –57 2

 B-CSOPORT
1. FORDULÓ (október 14–15.)
Vardar–FERENCVÁROS 27–27
Asztrahanocska–HC Leipzig 27–24
   
2. FORDULÓ (október 21–23.)
Vardar–HC Leipzig 41–24
FERENCVÁROS–Asztrahanocska 32–23
   
3. FORDULÓ (október 29.)
Asztrahanocska–Vardar 26–31
FERENCVÁROS–HC Leipzig 26–22
   
4. FORDULÓ (november 5–6.)
Vardar–Asztrahanocska 39–25
HC Leipzig–FERENCVÁROS 17–30
   
5. FORDULÓ (november 13.)
HC Leipzig–Asztrahanocska 30–27
FERENCVÁROS–Vardar 24–37
   
6. FORDULÓ (november 19–20.)
HC Leipzig–Vardar 22–45
Asztrahanocska–FERENCVÁROS 28–33

A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. GYÖRI AUDI ETO KC 6 5 1 174–147 +27 10
2. CSM Bucuresti (román) 6 3 3 142–145 –3 6
3. Midtjylland (dán) 6 3 3 135–150 –15 6
4. Rosztov-Don (orosz) 6 1 5 142–151 –9 2

 C-CSOPORT
1. FORDULÓ (október 15–16.)
GYŐRI ETO–Midtjylland 31–19
CSM Bucuresti–Rosztov 24–21
   
2. FORDULÓ (október 22.)
Rosztov–GYŐRI ETO 27–28
Midtjylland–CSM Bucuresti 24–21
   
3. FORDULÓ (október 28–29.)
CSM Bucuresti–GYŐRI ETO 24–27
Rosztov–Midtjylland 26–20
   
4. FORDULÓ (november 4–6.)
GYŐRI ETO–CSM Bucuresti 33–25
Midtjylland–Rosztov 25–23
   
5. FORDULÓ (november 11–12.)
Rosztov–CSM Bucuresti  20–22
Midtjylland–GYŐRI ETO 27–23
   
6. FORDULÓ (november 19–20.)
GYŐRI ETO–Rosztov 32–25
CSM Bucuresti–Midtjylland 26–20

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 6 5 1 158–136 +22 10
2. Metz (francia) 6 4 2 146–133 +13 8
3. Thüringer HC (német) 6 3 3 148–153 –5 6
4. Glassverket (norvég) 6 6 128–158 –30 0

A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNY
1. Krim Ljubljana (szlovén) 6 4 2 168–165 +3 8
2. Larvik (norvég) 6 3 3 174–170 +4 6
3. Team Esbjerg (dán) 6 3 3 164–151 +13 6
4. Sävehof (svéd) 6 2 4 150–170 –20 4

TUDNIVALÓK
A női BL lebonyolítása nem változott a legutóbbi szezonhoz képest. A négy négyes csoportból az első három jut tovább, az így állva maradó 12 együttes két hatos csoportban folytatja a küzdelmeket a középdöntőben. Innen nyolc csapat jut tovább a negyeddöntőbe, ahol oda-vissza vágós párharcokban találkoznak a felek, és a győztesek bejutnak a budapesti négyes döntőbe (május 6–7.). 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.11.18 12:54:36

Kézilabda nemzetisport.hu

A párizsiak hat napon belül másodszor, sorozatban ötödször verték meg a magyar együttest.

2017.11.18 14:43:27

Kézilabda nemzetisport.hu

A címvédő magyar csapat bátran próbálgathatta a fiataljait és a hét a hat elleni játékot is.

2017.11.16 21:28:43

Kézilabda BABJÁK BENCE, TUMBÁSZ HÉDI (FOTÓ)

„211-szeres válogatottként kerültem körön kívülre. Ezt nem könnyű feldolgozni.”

2017.11.15 14:47:56

Kézilabda nemzetisport.hu

A korábbi éllovas sem tudta megszakítani a zöld-fehérek veretlenségét.

2017.11.12 16:37:55

Kézilabda nemzetisport.hu

A magyar bajnok sorozatban negyedszer maradt alul a párizsiakkal szemben.