Vereséggel zárta a középdöntőt a Ferencváros

2017.03.11. 14:49
A Ferencváros nagy csatában alulmaradt a Buducsnoszttal szemben (Fotó: Koncz György)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 6., utolsó fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria hazai pályán 24–23-ra kikapott a Buducsnoszt Podgoricától, és végül a második helyen zárt. A montenegrói csapat teljesen más arcát mutatta, mint a podgoricai mérkőzésen, és világklasszis átlövőinek köszönhetően megérdemelten nyert.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 6. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 23–24 (8–9)
Elek Gyula Aréna, 1400 néző. V: Erdogan, Özdeniz (törökök)
FTC: Bíró B. – Lukács V., Pena, Szucsánszki 2, Snelder, KOVACSICS 5 (4), Schatzl 1. Csere: Szekeres, ZÁCSIK 5, Szarka 1, JOVANOVICS 6, Mészáros R. 1, Faluvégi 1, Hornyák D. 1. Edző: Elek Gábor
BUDUCSNOSZT: Batinovics – Irman, K. BULATOVICS 7 (2), Achruk, Cvijics 2, NEAGU7, Grbics 3. Csere:Ramuszovics, JAUKOVICS 5, Ujkics, Pletikosic. Edző:Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–2. 10. p.: 1–4. 15. p.: 4–4. 29. p.: 7–8. 35. p.: 9–12. 43. p.: 13–16. 56. p.: 19–21. 59. p.: 22–23
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2

Elek Gábor, a Ferencváros vezetőedzője úgy nyilatkozott a találkozó előtt, hogy nem matekoznak, hanem hazai pályán is szeretnék legyőzni a Buducsnoszt Podgoricát. A montenegróiaktól továbbra is hiányzott Szuzana Lazovics és Milena Raicsevics.

NYILATKOZATOK
Elek Gábor, az FTC edzője: „Podgoricában is elmondtam, hogy egész más meccsre számítok majd a Népligetben. Az döntött, hogy a meghatározó posztokon pontosabban és eredményesebben játszott az ellenfél. Nálunk csak Zácsik Szandra és a végén Jovanovics hozta magát. Csalódott vagyok, mert nagyon szerettünk volna győzni, de a Buducsnosztban a két világsztár ilyen formában játszik, nehéz megverni. Mi az utolsó hat-nyolc perc kivételével nem támadtunk jól, védekezésben pedig hagytuk Lőni Neaguékat, holott nagyon készültünk belőlük. Összességében megérdemelten nyert a Podgorica."
Kovacsics Anikó, az FTC irányítója: „Kikaptunk, de csapat voltunk, csapatként játszottunk, és valóban ez lehet a nagy erősségünk a jövőben is. A középdöntő hat meccsén keresztül szinte képtelenség végig csúcsformában kézilabdázni, de most jön majd egy oda-visszavágó, ott kell a legjobbat nyújtani."
Marija Jovanovics, az FTC átlövője: „A vereségekből is lehet pozitívumokat levonni, és számunkra most az a legfontosabb, hogy el kell hinnünk, hogy jó csapat vagyunk. Nézzék csak meg, hogy a világ egyik legjobb együttesének mennyire meg kellett szenvednie a győzelemért, aztán pedig miként örült annak! Mert valóban jók vagyunk, és ha hiszünk saját magunkban, sikeresek lehetünk a negyeddöntőben."
Dragan Adzsics, a Podgorica edzője: „Nagy bizonyítási vágy dolgozott bennünk az első meccs után, meg szerettük volna mutatni, hogy annál sokkal jobbak vagyunk. Öröm volt ebben a nagyszerű hangulatban játszani. Szeretném, ha mindkét csapat ott lenne a májusi final fourban."

Mivel Montenegróból nem érkeztek szurkolók a Népligetbe, tényleg csordultig megtelt az Elek Gyula Aréna, a hangulatra így nem lehetett panasz. Nem úgy az első percek ferencvárosi játékára: idegesen, támadásban sok hibával kezdett a magyar csapat. A háromirányítós felállást feladva Elek Gábor már a hetedik perc elején pályára küldte Zácsik Szandrát. Két perccel később pedig jött az időkérés is, miután néggyel meglépett a Podgorica. Ha nincsenek Bíró Blanka védései, még nagyobb is lehetett volna a különbség.

Zácsik nem vesztegette sokat az időt, rögtön vágott két nagy gólt, nagy szerepet játszva a felzárkózásban. A Podgorica 11 percen keresztül nem tudott betalálni, így 5–4-re fordított az FTC. A vendégek ezzel együtt teljesen más arcukat mutatták, mint a Fradi nyolcgólos sikerével záruló kinti mérkőzésen. Ez leginkább a védekezésükben nyilvánult meg, az más kérdés, hogy ez sokszor durvaságba csapott át. A többször is nagy füttyszót kapó Dragana Cvijics a 17. percben már a második két percét gyűjtötte be.

Az egyik támadásnál Zácsik egy rossz mozdulatot követően lesántikált a pályáról, de szerencsére még a szünet előtt vissza tudott állni. A Fradi többször megszerezte a vezetést, de a félidőben Djurdjina Jaukovics két szerencsés találatával a Buducsnoszt volt előnyben (8–9).

A második játékrészt is jobban kezdte a vendégegyüttes, és az addig haloványabb Cristina Neagu vezérletével elhúzott hárommal. Kilenc és fél perc alatt csak kétszer talált be az FTC, ezt megelégelve Elek újra időt kért. A Podgorica másik nehéztüzére, Katarina Bulatovics negyedik góljával újra négy lett a különbség.

Továbbra is hatalmas küzdelem zajlott a pályán, mindkét fél gyakran kért számon a török játékvezetőkön egy-egy ítéletet. Jaukovics révén tartotta a vezetését Dragan Adzsics csapata, miközben hazai oldalon újra becsúszott a támadásokba több bosszantó hiba.

Nagy hajrába kezdett azonban a Fradi, és Marija Jovanovics góljainak köszönhetően két perccel a vége előtt már csak egy volt a hátránya. A döntő pillanatokban viszont nem remegett meg a vendégek keze, így 24–23-ra nyertek. A Fradi a második helyen zárta a középdöntőt, mivel a Vardar saját közönsége előtt tíz góllal legyőzte a Thüringer HC-t. A negyeddöntős ellenfél még nem ismert, az a címvédő CSM Bucuresti vasárnapi, dániai mérkőzésétől függ. Ha a románok legalább döntetlent érnek el az Esbjerg vendégeként, akkor velük találkozik a Fradi.

2. FÉLIDŐ

60. perc: ILYEN NINCS! Neagu középről, talpról bombáz a jobb felsőbe. Jön a válasz egyből, Jovanovics megint (ki más?!). VÉGE!23–24
59. perc: Jaukovics a sánc fölött lő a bal felsőbe. GÓÓÓL! Jovanovics révén ismét feljön egyre a Fradi. Elképesztő izgalmak az utolsó percekre.22–23
58. perc: KIMARAD! Neagu kapufát lő hét méterről. MÁR CSAK EGY KÖZTE!Jovanovics egy remek indulócsel után a jobb alsóba bombáz. Időt kér a Buducsnoszt.21–22
57. perc: Jön a válasz egyből, Jovanovics egy pazar átlövéssel a bal alsóba. Cvijics hetest harcol ki.20–22
56. perc: HETES ÉS KÉT PERC! Jaukovics lerántja Sneldert, amiért jár a kiállítás és a büntető. BENT VAN! Kovacsics szenzációsan lövi a hétmétereseket ma, négyből négy. Emberhátrányban is betalál a Buducsnoszt, Bulatovics eredményes.19–22
55. perc: Szerencsés góllal zárkózik a Fradi, Jovanovics lövése a sáncról pattan a hálóba. Időt kér a Buducsnoszt. Neagu átlövését Bíró fölé tolja, hosszú idő után ismét találkozik a labdával a magyar kapus.18–21
54. perc: Neagu középről közbelő, ezzel nagyon meglepi Bírót. Időt kér a Ferencváros, elég nagy akadályt kellene leküzdeni.17–21
53. perc: Neagu lépéshibát követ el. HIBA! Zácsik is ront, rosszul passzol oldalra, így visszakerül a labda a vendégekhez.
52. perc: Szélről nagyon nem megy ma a Ferencvárosnak, Faluvégi ziccerét lábbal hárítja Batinovics, aki 41 százalékkal véd eddig.
51. perc: Büntető a túloldalon is. Bulatovics bevágja, megint három közte. 17–20
50. perc: Hetest harcol ki a Ferencváros. GÓÓÓL! Kovacsics eddig hibátlan hétméteresből, most a jobb alsót választja. 17–19
49. perc: AZ IGEN! Zácsik játssza le Hornyáknak, aki mindent elsöprő lendülettel megy be és lő a jobb felsőbe. Gyorsan jön a válasz a túloldalon, Jaukovics megint. 16–19
48. perc: KIÁLLÍTÁS! Neagut szórják ki, amiért odacsap egyet Szucsánszkinak. GÓÓL! Mészáros Rea először eredményes, jó labdát kap Zácsiktól és nem is rontja el a ziccert. Emberhátrányban talál be Jaukovics, átlövi a falat és a bal alsóba bombáz.15–18
47. perc: Jaukovics lő bődületes lécet, de a kipattanó a vendégeké. Cvijics a hálóba lő háttal a kapunak, de előtte ő szabálytalan, így az eredmény nem változik.
46. perc: GÓÓL! Szucsánszki tör be két védő között és helyez a bal alsóba. 14–17
45. perc: Hetest kap a Buducsnoszt, Hornyák védekezik rosszul. Bulatovics kíméletlenül bevarrja a büntetőt, esélyt sem adva Bírónak. 13–17
44. perc: Hornyák közbelő, de borzasztóan gyengén, középre és félmagasan, így simán védeni tud Batinovics. JÓ VÉDEKEZÉS! Zácsik labdát szerez védekezésben. Majd ugyanő lő a túloldalon, de Batinovics hárít.
43. perc: Neagu hatalmas gólt szerez, középről közbelő és a jobb felsőbe zúdít. 13–16
42. perc: Bulatovics leborotválja a lécet, fölé. Kovacsics kiharcol egy hetest Neagu és Cvijics között. Kell a gól. OTT IS VAN! A sértett a végrehajtó, Kovacsicsezt is biztos kézzel dobja a bal alsóba. 13–15
41. perc: Bulatovics lövi át a falat, már négy közte. GÓÓÓL! Zácsik középről lő a bal felsőbe, ütemtelen, jól helyezett löket.11–15
40. perc: Időt kér a Ferencváros. Sokadik ziccer landol a kapufán már, Schatzlnek ezúttal sincs szerencséje.
39. perc: Snelder lábára pattan Szucsánszki bejátszása. Neagu kipókhálózza a bal felsőt, jó zárást is kap. 11–14
38. perc: Bulatovics lövése passzívnál a sáncról vágódik le. Hozzá kell tenni: Szekeres mezét ketten rángatják, így nem tud kilépni az átlövőre. NA AZÉRT! El is veszik a labdát a Buducsnoszttól, Bulatovics totojázik vele, a török bírók pedig megunják és sípolnak.
37. perc: Faluvégi eredményes, szépítenek a hazaiak. 11–13
36. perc: BOMBAGÓL! Kovacsics futtából lő hatalmas gólt, a lécről vágódik be a labda. Elek Gábor rettentően hevesen reklamál a vonal mellett, villan a sárga. Egy mosollyal nyugtázza ezt. Cvijics közben tovább növeli a különbséget.10–13
35. perc: Passzívnál Neagu pattint a hálóba. 9–12
34. perc: Szerencsés gól a Buducsnoszttól, Grbics ejtése megtréfálja Bírót. Kovacsics lövését lábbal hárítja Batinovics, lökik hátulról az átlövőt, de nincs fault.9–11
33. perc: Eladja a labdát a Buducsnoszt, a másik oldalon pedig Snelder rálép a vonalra... Gól a vendégektől, Neagu eredményes. 9–10
32. perc: Bulatovics átlövését kiüti Bíró, aki ugyanott folytatja, ahol abbahagyta az első félidőben. Zácsik fölé durrant.
31. perc: FOLYTATÁS! A Ferencváros kezdi a második játékrészt. GÓÓL! Szucsánszki lövése a sáncról pattan meg, onnan a kapufára, majd a hálóba kerül a labda. Kell hozzá az is, hogy a kapus mellé nyúljon. Szucsánszki is csak mosolyog, ez az 50. gólja az idei BL-szezonban, szóval van is oka rá. 9–9

1. FÉLIDŐ

30. perc: Grbics révén ismét megszerzi a vezetést a Buducsnoszt. Pena lövése nem jó, a túloldalon Bíró tovább javítja védési mutatóját. SZÜNET! 8–9
29. perc: ILYET... Jaukovics lövése megpattan a blokkon, ez pedig most megtéveszti Bírót, így kerül újra előnybe a Buducsnoszt. EDDIG! Szarka a bal szélről lő a rövid felsőbe, Kovacsicstól kap remek zárást.8–8
28. perc: Megint nem jut lövésig sem a Fradi, Kovacsics ellen fújnak támadó szabálytalanságot – vitatható ítélet. Fütyül is a hazai közönség.
27. perc: Ki is egyenlít a montenegrói együttes, Jaukovics talpról lő a rövid alsóba Bíró lába mellett.
26. perc: Irman megcsinálja ugyanazt, amit Lukács, rálép a vonalra, de ott is véd Bíró. Belemenés a hazaiak ellen, támadhat az egyenlítésért a Buducsnoszt.
25. perc: Lukács a vonalra lép, Batinovics mondjuk amúgy is hárít... Mindkét kapus extázisban.
24. perc: KÁR ÉRTE! Lukács oldalhálót lő ziccerben a bal szélről. Egy eladott labda itt, egy eladott labda ott, egyik csapat sem tud gyors kontrát vezetni.
23. perc: Bíró bemutat egy újabb védést! GÓÓL! Jovanovics betalál volt csapata ellen, a kapu bal oldalába zúdít. KÁPRÁZATOS BRAVÚROK! Bíró lehúzza a rolót, újabb átlövést tol ki.7–6
22. perc: Kovacsicsnak egy rossz bejátszás Jovanovicstól. Neagu lő hatalmasat, de Bíró védeni tud.
21. perc: Zácsik ezúttal hibázik, kiejti a labdát, ráadásul rosszul is lép. A kontrából kiegyenlít a Buducsnoszt, Grbics pattint a hálóba Bíró lábai között. KIÁLLÍTÁS! Achrukelső két percét kapja a mérkőzésen.6–6
20. perc: ZÁCSIK TARTHATATLAN! Negyedik gólját is meglövi a mérkőzésen az átlövő. 6–5
19. perc: Időt kér a Buducsnoszt, amely több mint tíz perce nem tudott gólt szerezni. Bulatovics is harmadszor eredményes, egyenlő. 5–5
18. perc: NA DE! Neagu lövése megpattan a sáncon, Bíró pedig hárítani tud. VEZET A FERENCVÁROS! A kontra végén Zácsik a kapu közepébe pattint, harmadszor eredményes már a találkozón. 5–4
17. perc: KÉT PERC! Cvijics a tőle megszokott módon agresszíven lép fel, odaüt egyet Szucsánszkinak, nem maradhat el a kiállítás, ráadásul neki már a második a meccsen. Snelder pedig kapufát lő, most a Fradinak sincs szerencséje.
16. perc: BRAVÚR! Irman próbálja átemelni Bírót, de a fiatal kapus zárja a szöget és lehúzza a labdát. A túloldalon belemenést ítélnek Zácsik ellen. Grbicsnek sincs szerencséje, ejtése a kapufáról kifelé pattan. Támadhat a vezetésért a Ferencváros.
15. perc: KIEGYENLÍT A FRADI! 0–4-ről zárkózik vissza a házigazda, Schatzl Nadine a bal szélről a rövidbe pattint. KIÁLLÍTÁS! Az imént gólt szerző Schatzl védekezésben nem remekel, Cvijicset taszítja túl keményen, amiért leküldik két percre. 4–4
14. perc: Schatzl indulhat, Szekeres az üres kaput próbálja bevenni, de se passznak, se lövésnek nem jó. A vendégek újabb kapufát lőnek közben, a kipattanó ezúttal azonban a házigazdáé.
13. perc: Jaukovics szabálytalankodik, támadhat az egyenlítésért a Ferencváros. A Fradi kiegészül közben. Lukács lő kapufát a jobb szélről, Batinovics meg ráül, nincs gól.
12. perc: KÉT PERC A TÚLOLDALON IS! Bulatovics löki két kézzel Szucsánszkit, amiért kiállítják, a Fradi pedig hetest kap. GÓÓÓL! Kovacsics a bal alsóba bikázza a hetest. Hol van már a Thüringer elleni meccs... Neagu kettétöri szinte a lécet, a kipattanót összeszedik a vendégek.3–4
11. perc: KIÁLLÍTÁS! Szekeres Klára későn engedi el Cvijicset, mehet is le két percre. Eladja a labdát a Buducsnoszt, Neagu átadása pontatlan.
10. perc: GÓÓÓL! Megvan az első, megtörik a jég, Zácsik eredményes. EGYBŐL OTT A MÁSODIK! Zácsik megint, ugyanonnan, középről ezúttal a jobb felsőbe bombáz.2–4
9. perc: Butalovics kap sárgát. ILYEN NINCS! Szucsánszki lövését is védi Batinovics. A lerohanás végén egy montenegrói kapufa, ezt megússza a Fradi.
8. perc: Ott a harmadik, Cvijics fordul be középen és pattint a hálóba ziccerben. Szabálytalan zárást ítélnek a zöld-fehérek ellen, oda a támadás lehetősége. Neagu átjátssza a falat, és kilövi a bal felsőt. Egyre nagyobb gödörben a Fradi, időt kell kérnie Elek Gábornak. Meg is teszi a Fradi edzője.0–4
7. perc: Sajnos Batinovicsnak is jól megy a kapuban, védi Zácsik átlövését.
6. perc: Szucsánszki eladja a labdát támadásban... Kontráznak a vendégek, Bulatovics betör, de nem tud gólt szerezni, Bíró nagyot spárgázva hárít. Bravúr a kapustól.
5. perc: Grbicstől egy szabálytalanság, rálép a vonalra, fordulhatnak a hazaiak. De hiába, Pena hát mögötti passza nem jó Lukácsnak. Neagu is hibázik egyet, belemenést fújnak ellene. Kapkod mindkét csapat, sok a hiba.
4. perc: Emberhátrányban talál be a Buducsnoszt, Bulatovics ismét átlövi a falat és a jobb alsóba pattint a spárgázó Bíró lába alatt. Akadozik a zöld-fehérek támadógépezete, Schatzl tiszta ziccerben mellé lő a bal szélről...0–2
3. perc: KIÁLLÍTÁS! Cvijics odaüt Szucsánszkinak, csúnya fault, két perc. Batinovics védi Kovacsics középre tartó lövését, egyelőre gólképtelen az FTC.
2. perc: Ezúttal a vendégek szabálytalankodnak támadásban, fordulhat a Fradi. Lukács lövése nem jó. Katarina Bulatovics lövi át a falat, vezet a Buducsnoszt. 0–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A Buducsnoszt támad elsőként, de nem tud gólt szerezni! BÍRÓ VÉD! Achruk lövését tolja a kapufára a magyar kapus. Sajnos Kovacsics Anikó kiejti a labdát a kezéből a túloldalon.

CSOPORTELSŐ A FERENCVÁROS, HA...

...legyőzi a Podgoricát

...döntetlent játszik a Podgoricával, és a Vardar nem győzi le a Thüringert

...legfeljebb hét góllal kap ki a Podgoricától (vagy nyolccal úgy, hogy a Podgorica legfeljebb 32 gólt szerez), és a Vardar kikap a Thüringertől

CSOPORTMÁSODIK A FERENCVÁROS, HA...

...döntetlent játszik a Podgoricával, és a Vardar legyőzi a Thüringert

...legalább kilenc góllal kikap a Podgoricától (vagy nyolccal úgy, hogy a Podgorica legalább 33 gólt szerez), és a Vardar kikap a Thüringertől

...legfeljebb hét góllal kap ki a Podgoricától (vagy nyolccal úgy, hogy a Podgorica legfeljebb 32 gólt szerez), és a Vardar legyőzi a Thüringert

CSOPORTHARMADIK A FERENCVÁROS, HA...

...legalább kilenc góllal kikap a Podgoricától (vagy nyolccal úgy, hogy a Podgorica legalább 33 gólt szerez), és a Vardar legyőzi a Thüringert

...kikap a Podgoricától, a Vardar döntetlent játszik a Thüringerrel

A két csapat montenegrói összecsapásán a ferencvárosiak nyolc góllal (33–25) diadalmaskodtak, nem kis meglepetést okozva.

A Ferencváros a csoport élén várja a középdöntő záró fordulóját, a Buducsnoszt a harmadik helyről – mindkét csapat továbbjutása már biztos. A zöld-fehérek számára egy döntetlen is elég lehet pozíciójuk megtartásához, ám ehhez az is kell, hogy a Vardar pontot veszítsen odahaza a Thüringer HC ellen.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Buducsnoszt női kézilabda Bajnokok Ligája-rangadó élő közvetítésében. Tartsanak velünk!