A Győr Romániában visszavágott az elbukott BL-döntőért

2016.10.28. 16:50
Nora Mörk reakciója is beszédes a lefújás után (Fotó: Cristian Preda/Gazeta Sporturilor)
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO KC idegenben, óriásit fordítva 27–24-re legyőzte a címvédő CSM Bucuresti-et, ezzel megőrizte veretlenségét.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 3. FORDULÓ
CSM BUCURESTI (román)–GYŐRI AUDI ETO KC 24–27 (13–9)
Bukarest
, 4963 néző. V: Brehmer, Skowronek (lengyelek)
CSM: J. Grubisic 1 – C. Martín 2, Ayglon 3, Gulldén 4 (2), Manea 2, Niombla 1, M. Mehmedovics 1. Csere: Ungureanu (kapus), Torstensson 4, Bradeanu 2, Lobacs 3, Varzaru 1, Curea. Edző: Jakob Vestergaard
GYŐR: Grimsbö – Bódi 6, N. Mörk 2, Görbicz 4 (2), H. Löke 5, Groot 2, Korsós 3. Csere: Kiss É (kapus), E. Amorim 5, Broch, Tóth G. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 6. p.: 3–2. 11. p.: 5–5. 16. p.: 6–7. 20. p.: 9–7. 26. p.: 12–8. 32. p.: 14–9. 39. p.: 16–15. 44. p.: 17–18. 47. p.: 18–21. 51. p.: 21–23. 56. p.: 22–25. 58. p.: 24–25
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2

A két csapat legutóbbi az előző kiírás döntőjében csapott össze egymással, akkor a bukarestiek hetesekkel diadalmaskodtak.

Az együttes akkori edzője, Kim Rasmussen ma már épp a magyar válogatott kapitányi posztját tölti be, ennek kapcsán pedig a helyszínen tekintette meg a telt házas mérkőzést.

A győriek jól kezdték a mérkőzést, a találkozó elején rendre magukhoz ragadták a kezdeményezést, és az első negyedóra végén két góllal vezettek – igaz, közben Kari Aalvik Grimbsö térdsérülése miatt kivált a játékból (5–7). A norvég kapus már nem is tért vissza, bár az talán bizakodásra adhat okot, hogy a szünetben már végzett bemelegítő mozdulatokat.

A házigazda ezt követően erőre kapott, és Isabelle Gulldén találatával öt perccel később 9–7-re már a bukarestiek vezettek, a szünetre pedig 13–9-es előnnyel vonulhattak. Sorra kapták a két perceket a győriek, Eduarda Amorim a 16. percre már a második kiállítását gyűjtötte be, ezért a későbbiekben cserélni kellett védekezésben.

A második félidőben nagyon összeállt a Győr védekezése (Fotó: Cristian Preda/Gazeta Sporturilor)

Gulldén átlövésével először volt közte öt (14–9), de a rosztovi összecsapáshoz hasonlóan a magyar csapat ezúttal is a második félidőre pörgött fel igazán, és Amorim valamint Löke vezérletével folyamatosan zárkózott ellenfelére.

Olyannyira, hogy a 40. percben már egál volt Görbicz Anita egész pályáról megeresztett üres kapus góljával (16–16), ezt követően pedig a győriek vették át az irányítást, a 45. percben időt is kellett kérnie a hazai csapatnak (18–20). A Grimsbö helyén szereplő Kiss Éva kiválóan helyettesítette poszttársát, több fontos védést is bemutatott.

A tarthatatlan Bódi Bernadett hatodik találatával először volt három a magyar fór, és az 55. percig nem nem tudott közeledni a címvédő (21–24). Ezután még volt egy felzárkózási kísérlete a CSM-nek, és a korábbi győri Aurelia Bradeanu találatával már csak egy volt közte (24–25), de a győriek képesek voltak megújulni, és a végén 27–24-re nyertek!

A játékosok pár perccel a mérkőzés vége után a magyar szurkolók szektorába felmenve köszönték meg a buzdítást.

MGYDVL–KGkP
1. GYÖRI AUDI ETO KC3386–70+166
2. CSM Bucuresti (román)31269–72–32
3. Midtjylland (dán)21143–52–92
4. Rosztov-Don (orosz)2248–52–40

2. FÉLIDŐ

VÉGE! A Győr lélektanilag nagyon fontos győzelmet aratott Bukarestben!

59. perc: GÓÓL! Mörk betalált. 24–27
58. perc:
Mörk jó labdát adott Lökének, nagyon fontos gólt szerzett. 24–26
58. perc: Bradeanu
indításból szerzett gólt. 24–25
57. perc: Korsós
gólja után Kiss kapott szerencsétlen gólt Martíntól. 23–25
56. perc: Lobacs
hozta közelebb az övéit. 22–24
55. perc:
Martín kért időt.
55. perc:
hosszú román támadás végén Kiss védett.
53. perc: Mörk
szerzett gólt a hosszú győri támadás végén. 21–24
51. perc:
a Bukarestnél csak Torstenssonra lehet számítani. 21–23
51. perc: Amorim
elemében van. Az ötödik gólját lőtte a második játékrészben. 20–23
50. perc: Gulldén
lökte fel Görbiczet, kiállítás.
50. perc: Torstensson
távolról vette be Kiss kapuját. 20–22
49. perc: Görbicz
hetest hibázott, a kipattanóból azonban csak betalált. 19–22
48. perc:
Bódi lövését most védte a román kapus. Az ellentámadásból Bradenau átlövésből volt eredményes. 19–21
47. perc: Bódi
hetedik góljával 18–21 a Győrnek!
46. perc:
a románok is hibáztak, a Győrnél támadót fújtak.
45. perc: Bódi
szólt hozzá a meccshez. 18–20. Időt kért a Bukarest.
45. perc: Amorim
nem lassít, újabb gólt szerzett. 18–19
44. perc:
gyorsan válaszolt Torstensson. 18–18
44. perc: Amorim
óriási gólt szerzett átlövésből. 17–18
43. perc: Manea
jó labdát kapott, beállósból szerzett gólt a kiegészül román csapat. 17–17
42. perc:
megint üres kapura, egész pályáról, ezúttal Groot. Újra vezet a Győr. 16–17
41. perc:
most Curea szállt ki.
40. perc: EGÁL!
Egész pályás üres kapuba lőtt góllal egyenlített Görbicz. 16–16
39. perc: Bódi
üresen lőhetett gólt. 16–15
39. perc: Torstensson
betalált, itt most Lökét állították ki. Nem volt hosszú az emberelőnyünk. 16–14
38. perc: Löke
remek labdát kapott Mörktől, ki is használta. 15–14. Bradenau ráadásul kiküldték.
37. perc: Niombla
átejtette Kisst. A másikon Löke lőtt gólt. 15–13
36. perc: Amorim
a kilencesről lőtte ki a jobb alsót. 14–12
35. perc: Kiss
kétszer is óriásit védett, a kipattanó mindkétszer a románoké lett.
34. perc: Görbicz
lőtte be. 14–11
33. perc: Gulldén
csúnyán mellélőtt.
33. perc:
ismét emberhátrány. Lökét állították ki.

32. perc: Gulldén
a kilencesről lőtt nagy gólt. Az ellentámadásból Amorim volt eredményes. 14–10
31. perc:
Varzaru hibázik, a másik oldalon Mörk is mellélőtt.
31. perc: a Bukarest kezdte a második játékrészt. A Győr még emberhátrányban.

1. FÉLIDŐ

Ez a félidő vége!
30. perc:
az utolsó támadását megint elrontotta a Győr.
29. perc: Lobacsot
nem lehetett legyűrni, két emberrel a nyakán is betalált. Közben Tóthot kiállították. 13–9
28. perc: Kiss
védett, a másikon azonban Grubisic is így tett.
27. perc: Bódi
is a szélről. 12–9. Másodpercekkel később azonban kiállították.

26. perc: Varzarut
megtalálták a szélen, jól ejtett. 12–8
25. perc: Gulldén
nem hibázott. 11–8
25. perc: Grootot
kiállították, hetest lőhet a Bukarest.
24. perc: Kiss
ziccert védett, a kipattanót azonban Lobacs lőtte a győri kapuba. 10–8

23. perc:
hosszú román támadást védekezett ki a Győr, az indításból Bódi szerzett fontos gólt. 9–8

22. perc: Niomblát
állították ki. A győri támadásnak eladott labda a vége.
21. perc:
a pauza sem segített, nem lőttünk gólt, de legalább jól védekeztünk utána.
20. perc: Gulldén
tovább növeli az előnyt. 9–7. Martín időt kért.

18. perc:
megint pontatlanul támadtunk, az ellentámadásból Ayglon szerzett vezetést csapatának. 8–7

17. perc:
kapus nélkül voltunk a pályán, rossz bejátszás után Grubisic egész pályáról lőtt gólt. 7–7
16. perc: Amorimot
másodjára állították ki, Martín hozta közelebb az övéit. 6–7
15. perc:
percekig tartó gólcsend után Bódi talált be. 5–7
12. perc: Korsós
talált be. 5–6

11. perc: hetest lőhetnek a románok, ráadásul Grimsbö a térdét fogva földön maradt

. Gulldén belőtte a büntetőt. 5–5
10. perc:
Mörkkel szemben szabálytalankodtak. A hetest Görbicz tette a helyére. 4–5
9. perc:
az emberelőnyük végén Ayglon tört be és lőtt ziccert. 4–4
9. perc:
emberhátrányban is jól támadtunk, Löke lefordulásból vette be a román kaput. 3–4
8. perc: Amorimot
küldték ki a játékvezetők.
7. perc:
nem vezettek sokáig a románok, Korsós szerzett gólt. 3–3
6. perc:
pontatlan győri támadás után Mehmedovic lőtt gólt indításból. 3–2
5. perc:
Ayglon talált be. 2–2
4. perc:
Mörk találta meg Lökét, gól. 1–2
3. perc: Manea
remek labdát kapott beállóban, kiegyenlített. 1–1
2. perc:
a románoknál lépéshibát látott a játékvezető, hiába találtak be. Mörk lövését Grubisic védte.
1. perc: az első támadást a Győr vezette, Groot átlövésből talált be. 0–1
1. perc: elkezdődött a mérkőzés! A Győr tiszta fehérben, a Bukarest csupa kékben játszik.