Nagy diadalt aratott a Ferencváros Podgoricában

2017.02.12. 18:49
A lányok együtt ünnepeltek a ferencvárosi szurkolókkal a lefújás után (Fotó: fradi.hu)
Bár úgy tűnt, nehéz meccs vár a Ferencvárosra a Bajnokok Ligája középdöntőjének harmadik fordulójában, mégsem így történt, hiszen remek játékkal nagy különbségű győzelmet aratott a csoport harmadik helyén tanyázó Buducsnoszt Podgorica otthonában. Bíró Blanka remek kapusteljesítményén kívül szinte minden mezőnyjátékos gólt szerzett, így megérdemelten nyertek nyolc góllal a zöld-fehérek, és nagy lépést tettek a csoport második helyének megszerzése felé.

A meccs előtt óvatosan nyilatkoztak a ferencvárosiak, Elek Gábor is úgy fogalmazott, hogy nem ők az esélyesei a találkozónak. Ehhez képest rendkívül felszabadultan, nagyon koncentráltan játszott a csapata.

Mindjárt az elején két-három góllal elment a Fradi, és hiába játszott Cristina Neagu és Katarina Bulatovics is a hazaiaknál, egyikük sem kapta el igazából a fonalat. Nem is volt csoda, hogy a zöld-fehérek hizlalták az előnyüket, a 15. percben már 11–5-re vezettek.

Ebben nagy szerepet játszott Bíró Blanka, aki ismét szenzációsan védett. Alig-alig lehetett kifogni rajta, és a nem túl nagy számban megjelent hazai szurkolóknak csak a bosszankodás jutott.

Hiába igyekezett időkéréssel javítani a Buducsnoszt helyzetén az edzői stáb, nemhogy csökkent volna a Fradi előnye, hanem egyre csak növekedett, és az első félidő utolsó percében már tíz gól volt közte. (9–19)

Bíró kapusteljesítménye (55% az első játékrészben) mellett kiváló volt beállóban Danick Snelder, remekül lőtt Szucsánszki Zita, és aki támadásban a pályára lépett, az mind gólt szerzett. Az ember csak dörzsölte a szemét, hogy a félelmetesnek hitt Buducsnoszt-fészekben szinte játszadozott ellenfelével a Ferencváros.

A hazaiaktól ugyan hiányzott Szuzana Lazovics, Milena Raicsevics és Djurdjina Malovics, de a félidőben úgy döntöttek, hogy ez a hajó elment, és a fiatalokat küldték pályára. Igyekeztek is, hogy kozmetikázzanak valamit a különbségen, de csak két gólt hoztak a Fradin.

A zöld-fehérek csak arra törekedtek a második félidőben, hogy megőrizzék az előnyüket, és ez sikerült is, így nagy esély kínálkozik arra, hogy a második helyen fejezzék be a középdöntőt. (25–33)

NŐI KÉZILABDA BL
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT, 3. FORDULÓ
BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–33 (9–19)
Podgorica,2000néző.V:Bethmann, Caferopulosz (görögök)
BUDUCSNOSZT:Zoqbi – Irman1, K. Bulatovics7(3), Jaukovics2, Cvijics, Neagu3, Grbics4. Csere:Batinovic (kapus), Achruk, Ramuszovics4, Novovics, Pletikosic2 (1), Agovics, Ujkics1, Pavicsevics1, Premovics. Edző:Dragan Adzsics
FTC:BÍRÓ – Lukács3, Hornyák D.2, SZUCSÁNSZKI7, SNELDER3, Pena4, Schatzl2(2). Csere:Szikora (kapus), SZEKERES, Kovacsics3, JOVANOVICS4(1), Mészáros3,Faluvégi, Szarka, Zácsik1, Monori1(1). Edző:Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 2. perc:0–2.11. p.:3–8.21. p.:6–13.36. p.:11–23.45. p.:15–25.54. p.:21–29
Kiállítások:4, ill. 10 perc
Hétméteresek:
6/4, ill. 4/4
Dragan Adzsics: –
Hosszú évek óta dolgozom edzőként, de ilyen rosszul még sosem játszott a csapatom. Elképesztően gyengén védekeztünk, ezért kaptunk ki – a Fradi nem lepett meg minket semmivel sem, a saját csapatom okozott meglepetést és csalódást. Holnap le kell ülnöm a vezetőséggel, és eldönteni, mi legyen a jövőben, mert nem vagyok benne biztos, hogy én maradok a Buducsnoszt Podgorica vezetőedzője.
Elek Gábor: –
Speciális meccsen vagyunk túl, az eredmény nem a realitást mutatja. Nekünk minden sikerült, a Podgoricának viszont semmi, és kapusteljesítményben is hatalmas volt a különbség a két csapat között. Abban is biztos vagyok, hogy Budapesten egészen más mérkőzést játszunk.

KORÁBBAN
Thüringer HC (német)–Vardar Szkopje (macedón) 29–31 (13–18)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Ferencváros remek játékkal nagy diadalt aratott Podgoricában. 25–33

60. perc: Heteshez és emberelőnyhöz jutott a Ferencváros. A hetest Monori lőtte a bal alsóba. 25–33
59. perc:
Gyorsan indult a Podgorica, Grbics 7 méterről nagy gólt lőtt a bal felsőbe. 25–32
58. perc: Monori
lövését lesáncolták, de maradt a labda a Fradinál, Mészáros azonban ezúttal kihagyta a ziccert.
58. perc:
Újabb hazai hetes, Pletikosic elvetődve a jobb alsóba lőtte. 24–32
57. perc: Zácsik
elől minden védő elszaladt, így a hatosról lőtt könnyű gólt. 23–32
57. perc:
Heteshez jutott a Podgorica. A hetest Bulatovics pattintotta a hálóba. 23–31
56. perc: Zácsik
átadását Mészáros kapta, befordult, és a bal alsóba lőtt. 22–31
55. perc: Grbics
ügyesen ellőtt labdáját már Bíró sem védhette. 22–30
55. perc: Zácsik
szenzációs passza után Szucsánszki lőtte be a beálló helyéről. 21–30
54. perc:
Egy elrontott Fradi-támadás után gyorsan indulhatott Pavicsevics, aki be is lőtte. 21–29
53. perc: Pletikosic
tört be ellenállhatatlanul, Mészáros még odanyúlt, kiállították. 20–29
53. perc: Mészáros
kiszorított pozícióból szépen pattintott a bal fölsőbe. 19–29
52. perc:
Elrontott Fradi-támadás után Ramuszovics kapta beállóban, és Bíró lába között pattintott a hálóba. 19–28
51. perc: Pletikosic
került helyzetbe, de Bírón ma nehéz kifogni, a horvát lánynak sem sikerült.
51. perc: Bíró
szép védése után Jovanovics eladta a labdát.
50. perc: Szucsánszki
távoli lövése megpattant Zoqbin, de bejutott a montenegrói kapuba. 18–28
49. perc: Jovanovics
lövését védte Zoqbi a jobb alsónál, majd Ramuszovics beállóból lőtt nagy gólt. 18–27
48. perc: Bulatovics
egyedül viszi a hátán a csapatát, remekül lőtt a jobb alsóba. 17–27
47. perc:
Gyors labdaszerzés után Pena rohant végig, és a kapu jobb oldalába lőtt. 16–27
47. perc: Bulatovics
ismerte föl, hogy nincs előtte ember, és a kapu bal oldalába bombázott. 16–26
46. perc:
Ezúttal a Fradi jutott heteshez, Jovanovics pedig a jobb alsóba lőtt. 15–26
45. perc:
A hetest Bulatovics közvetlenül a léc alá vágta. 15–25
45. perc:
Újabb hetes a hazaiaknak, ráadásul Szucsánszkit kiküldték két percre.
44. perc:
Zöld-fehér labdaszerzés után Jovanovics a kapufát találta el, majd a kipattanót Lukács hibázta el.
43. perc: Jovanovics
emelkedett fel a magasba, majd a jobb alsóba bombázott. 14–25
43. perc: Ramuszovics
nagyon aktív, beállóból belőtte. 14–24
42. perc: Jovanovics
nagy passza után a szabadon maradt Snelder szép gólt lőtt. 13–24
41. perc:
A hetest Bulatovics a jobb alsóba küldte. 13–23
41. perc: Szucsánszki
lövését lesáncolták, Ramuszovics befordulásból lőtt, éppen Bíróba. Így is hetes.
40. perc:
Hetest kaptak a montenegróiak, amelyet Jaukovics mellé lőtt...
39. perc:
Passzívat mutattak a bírók, Hornyák lövését védte Zoqbi.
38. perc: Kovacsics
lövése ezúttal nem lett gól, viszont Ramuszovics próbálkozása eredményes volt. 12–23
38. perc: Ujkics
lövését szépen védte Bíró.
37. perc:
Emberelőnybe kerültek a hazaiak, Sneldert állították ki.
36. perc: Grbics
lőtt fölé, majd hosszasan támadt az FTC. Végül Kovacsics egészen ravaszul találta meg a rést a kapus és a kapufa között. 11–23
35. perc: Kovacsics
sem hagyta magát, ő is belőtte a saját helyzetét. 11–22
35. perc: Ujkics
talált rést a magyar védőfalban és belőtte a jobb szélről. 11–21
34. perc:
Belemenés Grbicsnél, türelmes játék után Pena laza csuklóval küldte a labdát a bal alsóba. 10–21
33. perc: Grbics
lövése utat talált a kapuba, az ellentámadásból viszont Lukács gyorsan visszaállította a különbséget. 10–20
32. perc: Eladta a labdát a Ferencváros, az ellentámadásból Bulatovics lövését védte Bíró, de maradt a labda náluk.
31. perc:
A Buducsnoszt is elrontotta az első támadását, de ezt nem bántuk.
31. perc:
A Ferencvárosé volt a második félidő első támadása, Pena beadása nem talált embert.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, várakozáson felüli zöld-fehér játék, biztos vezetés. 9–19
30. perc: Hűha! Közte tíz! Pena
lőtte az újabb Fradi-gólt! 9–19
29. perc:
Labdát szerzett a Fradi, de nem siettette a támadást.
29. perc: Pena
vette észre, hogy szabad a jobb alsó, és bevágta! 9–18
28. perc: Ferencvárosi időkérés.
28. perc: Jaukovics
lövését sáncoltuk, de maradt a labda náluk, végül Grbics lövését védte Bíró.
27. perc: Pena
találta meg kiváló labdával Mészárost, aki visszaállította a nyolcgólos különbséget. 9–17
27. perc:
Végül a bírók passzívot jeleztek, de Jaukovics így is belőtte... 9–16
26. perc:
Emberhátrányban, kapus nélkül támadott a Podgorica, meglehetősen sokáig...
25. perc: Szucsánszki
találta meg a rést, berontott, és gólt lőtt, ráadásul Ramusovicsot kiküldték két percre. 8–16
25. perc: Bulatovics lövése ezúttal nem volt acélos, Bíró
védte is.
24. perc: Hornyák
volt nagyon bátor, lőtt, és a kapusról került a labda a kapuba! 8–15
24. perc: Irman
futott be, kapta a labdát, és belőtte. 8–14
23. perc: Hornyák
látta meg a szeme sarkából, hogy a jobb szélen szabad Lukács, aki biztos kézzel bedobta a helyzetét. 7–14
23. perc:
Lassan formálódott a Buducsnoszt támadása, de Jaukovics csak betalált a kezek erdejében. 7–13
21. perc: Bulatovics
lőtt egészen messziről nagyon fölé, és ezt bánták is a hazaiak, mert Hornyák kegyetlen erővel lőtt a léc alá az ellentámadásból. 6–13
21. perc: Szucsánszki
lövését védte Zoqbi.
20. perc: Neagu
lövését sáncolta a Fradi-fal.
19. perc: Pena
kiválóan adott Snelderhez, aki összeszedte, majd a jobb alsóba lőtt. 6–12
19. perc: Lukácsig
jutott a labda, sajnos Zoqbi védett, gyorsan indult a Buducsnoszt, Grbics belőtte. 6–11
18. perc: Snelder
labdát vesztett, majd eladták a montenegróiak.
17. perc: Kovacsiccsal
szabálytalankodtak, de nem fújtak, az ellenakcióból Bulatovics jó lövését lábbal rúgta ki Bíró!
16. perc:
Elpuskázott Fradi-támadás után belemenés Neagunál.
15. perc:
Előbb Jovanovics lőtt szép gólt, majd az ellentámadásból Neagu azonnal szépített. 5–11
15. perc:
Hiába játszik Cvijics beállóban, Bírón nem tud kifogni!
14. perc: Jovanovics
lövése kijött a kapusról, de maradt a labda a zöld-fehéreknél. Hosstzas gyötrődés után Kovacsics lőtte el ütemtelenül, és a labda besurrant a hálóba! 4–10
13. perc:
Jó volt az elmélet, de Cvijics ziccerét Bíró lábbal védte!
13. perc: Öt góllal megy a Fradi, nem csoda, hogy a hazaiak időt kértek.
12. perc: Jovanovics
lövése előbb kijött a kapusról, de a kipattanót összeszedte, és bedobta. 4–9
12. perc:
Kiegészült a Fradi, Bulatovicsot azonban nem lehetett tartani, a bal alsóba bombázott. 4–8
11. perc: Bíró s
zép védése után támadhatott emberhátrányban a Ferencváros. Schatzl került helyzetbe, de hetest érően szabálytalankodtak vele. A hetest ő maga végezte el, és a kapuba pattintott. 3–8
10. perc: Szucsánszkira
nem figyeltek, távolról besuhintotta a labdát a bal alsóba. 3–7
10. perc: Bulatovics
hetesét Bíró kivédte!
10. perc:
Heteshez jutott a Buducsnoszt, ráadásul emberelőnybe is kerültek.
9. perc: Neagu
bődületes lövése kijött a kapufáról, de a zöld-fehér támadás is rossz lett.
8. perc:
Rossz hazai támadás után előbb Szucsánszki, majd a kipattanó után Snelder lövését védte Zoqbi.
7. perc:
Kölcsönös hibázások után támadhatott a Fradi, majd Snelder harcolt ki egy hetest. A hetest Schatzl lőtte a bal fölsőbe. 3–6
6. perc: Bulatovics
a hazai szurkolók nagy örömére végre betalált, nekünk nem hiányzott annyira. 3–5
5. perc: Kovacsics
játszott Szucsánszkihoz, aki szép góllal növelte a Fradi előnyét, majd az ellentámadásból ő maga szerzett labdát, végigszaladt a pályán, és ezt is belőtte. 2–5
5. perc: Bíró
nagy bravúrral védte Neagu lövését, csakhogy visszapattant a román átlövő elé, aki másodszorra már bedobta... 2–3
4. perc: Kovacsics
tört be, a lövése kijött, csakhogy Snelder eszmélt a leghamarabb, és a jobb alsóba lőtt. 1–3
3. perc: Neagu
emelkedett magasra, és távolról nagy gólt lőtt a bal alsóba. 1–2
3. perc:
Elrontotta a támadást a Podgorica, jöhetett előre a Fradi. Pena lövése középre tartott, könnyedén védett Zoqbi.
2. perc:
Gyors Fradi-indulás után Pena lövése kijött a kapufáról, éppen Lukács elé, aki szépen ejtett a hálóba. 0–2
1. perc: Bíró
szépen védte Jaukovics lövését, az ellentámadásból Szucsánszki jobbról nagy gólt lőtt. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Buducsnoszt tiszta kékben, a Ferencváros tiszta zöldben játszik.