A Győr Löke nélkül is legyőzte a címvédőt

2016.11.04. 18:54
Így kerek a világ, Nycke Grooték otthon is nyertek a CSM Bucuresti ellen (Fotó: Koncz György)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában a Győri Audi ETO KC parádés második félidei játékával 33–25-re kiütötte a címvédő CSM Bucuresti-et. A magyar csapatban kiemelkedett a szenzációsan védő Kiss Éva és a 11 gólig jutó Nora Mörk.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 4. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO–CSM BUCURESTI (román) 33–25 (11–13)
Győr, 5162
néző. V: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
GYŐR: KISS É. – Bódi 2, N. MÖRK 11 (1), Görbicz 3 (1), BROCH 5, E. AMORIM 4, Korsós. Csere: Groot 3, TÓTH G. 3, Puhalák, Orbán Adrienn 2, Hársfalvi. Edző: Ambros Martín
CSM BUCURESTI: Ungureanu – C. Martín 3, Ayglon 2, Torstensson 2, Manea, Gulldén 2, MEHMEDOVICS 6. Csere: Grubisic (kapus), NIOMBLA 7 (1), Lobacs 1, Bradeanu 2 (1). Edző: Jacob Vestergaard
Az eredmény alakulása. 9. p.: 1–3. 13. p.: 4–5. 19. p.: 5–7. 21. p.: 8–7. 24. p.: 9–10. 33. p.: 12–15. 39. p.: 18–17. 41. p.: 20–18. 45. p.: 20–20. 53. p.: 27–23
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/2
Ambros Martín:
– A csapat volt ezúttal is a győzelem kulcsa. Minden mérkőzésen más-más játékosok teljesítenek jobban, erőnket az bizonyítja, hogy egymást kisegítve tudunk játékról-játékra megújulni. Heidi Lökére más életszakasz vár, számunkra pedig az volt a feladat, hogy mit tudunk a világ egyik legjobb játékosa nélkül. Ezúttal ez sikerült, de meg kell találnunk a mérkőzéseken belüli hullámzások okát. Az ellenfélen nem kis nyomás volt a BL-győzelem után, viszont most jó folytatást remélünk tőlük, mert ez azt jelenti, hogy négy pontot vihetünk a középdöntőbe.
Jakob Vastergaard: – A második félidő számunkra egyszerűen katasztrófa volt. Az első harminc percben nyújtott játékunkkal elégedett lehetek, de a folytatás óriási csalódást jelentett. Felpuhult a védekezésünk annak következtében, hogy Nora Mörköt nem tudtuk tartani. Ezután már támadásban is sokat hibáztunk, Kiss Éva pedig minden védhetőt védett. A Győr kulcsjátékosa nélkül is nagyszerűen játszott, sajnálom, hogy nem tudtuk kihasználni Heidi Löke kiesését.

Vakarhatta a fejét Ambros Martín a mérkőzés előtti órákban, hiszen ő sem sokkal korábban értesülhetett róla, hogy Heidi Löke ebben az idényben már nem lép pályára. A Győr múlt pénteken 27–24-re nyert Bukarestben, többek között a norvég beálló öt góljával.

Hogy az ő hiánya miatt történt-e, nem tudni, az ETO mindenesetre nagyon indiszponáltan kezdett támadásban, a második gólját a 10. percben szerezte. A védekezés azonban rendben volt, így a CSM csak 3–1-re tudott „elhúzni”,

Ezután javult a helyzet, Eduarda Amorim és az önmagával elégedetlen Görbicz Anita is többször bevette a vendégkaput, amelyet Nora Mörk bombái sem kíméltek. Sikerült visszavenni a vezetést, de a játékrész hajrájában ismét becsúszott néhány hiba, így a szünetben két góllal a címvédő állt jobban.

Adva volt tehát a feladat, ismét a második félidőben kellett fordítania és megnyernie a meccset a Győrnek. Sikerült, mégpedig elsősorban Mörknek köszönhetően, aki a második félidőben már egyértelműen vezéréve vált a zöld-fehéreknek, 11 góllal zárt a norvég energiabomba.

A másik főszereplő Kiss Éva volt, aki hetest fogott, és ziccerek sorát hárította. A vendégeknél csak a francia Gnonsiane Niombla és a montenegrói Majda Mehmedovics játszott átlag felett, de a rolót lehúzó Kiss utóbbit is elbizonytalanította a végére.

Nyolcgólos győzelmével a Győr továbbra is százszázalékos, és két fordulóval a vége előtt továbbjutott csoportjából a középdöntőbe.

Véget ért a mérkőzés!
60. perc: Mörk
az utolsó másodpercben még betalált. 33–25
60. perc: Bradeanu
hetedből volt eredményes. 32–25
60. perc: Orbán
üresen lőhetett gólt. 32–25
60. perc: Martín
ejtésből nagyon hosszú idő után szerez gólt a csapatának. 31–24
59. perc: Tóth
növelte tovább a győri előnyt. 31–23
57. perc:
a románok már akkor is mellé lőnek, ha nem véd Kiss. A másikon Broch szerzett gólt. 30–23
56. perc:
üres kapura lőtt volna gólt a Bucuresti, Kiss visszért a padról.
55. perc:
Manea azt hitte, hogy gólt lőhet, nem tudta, hogy Kiss Éva védi a győri kaput.
55. perc: Tóthot
kiszórták.
55. perc:
nincs meglepetés, Kiss védett. Indításból Broch növelte a győri előnyt. 29–23
54. perc: Mörk óriási gólt lőtt! 28–23
53. perc: Tóth
a kapus lába közé lőtte a labdát. 27–23
52. perc: Kiss-parádé!
Egymás utáni két támadást hatástalanított a magyar kapus.
51. perc:
szélről talált be Bódi. Azonnal jön a román időkérés. 26–23
50. perc: Mörk
lövi a sokadik gólját, majd Mehmedovics szinte rögtön. 25–23
49. perc:
indított a Bukarest, Kiss ziccert fogott.
48. perc:
megint Groot talált be, majd Mehmedovics nagyon gyorsan. 24–22
47. perc:
gyors gólváltás: Broch, majd szinte rögtön Niombla is eredményes volt, utána üres kapu lőtt gólt Groot. 23–21
46. perc:
újabb kihagyott román hetes, ezúttal Martín hibázott.
46. perc: Groot
szerzett gólt, közben Maneát kiállították. 21–20
44. perc: Tóthot
kiállították.
44. perc:
eladta a labdát a Győr, indított a román csapat. Mehmedovics lőtt gólt ziccerből. 20–20
43. perc:
lerohant a Bukarest, Niombla szerzett gólt belőle. 20–19
43. perc
: Niombla hetesét Kiss védte!
41. perc:
remek csapatjáték, Broch lőtt belőle gólt. 20–18
40. perc:
jól védekezett a Győr, a támadás végén mégis üresen maradt Mehmedovics. 19–18
40. perc:
időt is kért a Bukarest.
40. perc: MÖRK!
Megállíthatatlan, újabb gólt szerzett. 19–17
39. perc:
Mehmedovics lövését védte Kiss.
39. perc: Mörk
lőtt hetest. 18–17
38. perc: Niombla
a második félidőben első gólját szerezte, a Győrben Bódi volt eredményes. 17–17
37. perc:
a románoknál Ayglon, a magyaroknál Tóth szerzett gólt. 16–16
36. perc:
Torstenssont kiállították, emberelőnyben Amorim talált be. 15–16
34. perc:
ki más, mint Nora Mörk lőtt gólt. 14–16
33. perc: Mörk
gólt szerzett, gyorsan válaszolt Torstensson. 13–16
33. perc: Ayglon
belemenés-gyanúsan talált be, majd nem sokkal később Torstensson
is eredményes volt.
32. perc:
még ki sem egészült a Győr, Mörk így is betalált. 12–13
31. perc: Kiss
védett szépen.
Elkezdődött a második játékrész!

Az első félidőben a győri csapatban az egyaránt 3-3 gólig jutó Görbicz Anita, Eduarda Amorim és Nora Mörk volt a legeredményesebb. A Bucuresti-ben egyelőre tarthatatlannak bizonyul a négy találatnál járó Gnonsiane Niombla.

Többek között a múlt heti nagy fordításról, a csapattársakhoz fűződő viszonyáról és saját formájáról beszélt Görbicz Anita a Nemzeti Sportnak.

A Győr Romániában is nagy hátrányban volt az első félidőben (13–9), a helyzet tehát nem ismeretlen, de kétségtelenül nehéz feladata van a magar csapatnak.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő!
30. perc:
az utolsó másodpercben Martín indításból szerzett még egy gólt. 11–13
30. perc: Niombla
hetesből belőtte a negyedik gólját. 11–12
30. perc: Groot
szabálytalankodott Ayglon ellen. Kiállították.
29. perc:
a románoknál lépéshiba volt, a magyaroknál eladott labda.
27. perc: Lobacs
gólt szerez a Bucuresti-ben, a Győrnél Amorim eredményes. 11–11
26. perc:
Kiss védett, a másikon egy újabb ejtés, végre pontosan, Orbán. 10–10
24. perc:
megint Niombla talált be, majd rossz győri támadás után Martín fordított. 9–10
23. perc: Mörk
szinte ugyanonnan lő még nagyobb gólt. 9–8
22. perc: Niombla
10 méterről lőtte ki a jobb alsót. 8–8
22. perc:
Broch indításból lőtte fejbe Ungureanut. Talán szabálytalanság miatt lőtt pontatlanul...
21. perc:
Bucuresti-időkérés.
21. perc:
a Bukarest is bemutatta, hogyan kell rosszul ejteni, Mörk viszont gólszerzésből tartott oktatást. 8–7
20. perc:
rosz román támadás után Amorim egyenlített. 7–7
20. perc:
Mörk gyönyörűen találta meg Broch-ot. 6–7
19. perc:
időt kért a Győr.
19. perc: Bradenau
megbosszulta a sok kihagyott győri helyzetet. 5–7
19. perc:
remek támadást vezetett a Győr, most azonban Korsós emelt rosszul. A harmadik ilyen megoldás a mai meccsen...
17. perc:
lépéshiba a románoknál, majd Bódi a kapufára emelt.
16. perc:
Torstensson fölé lőtt, majd védekezésben kiharcolt egy belemenést.
15. perc: Kiss
nagyot védett, Görbicz a harmadik gólját szerzte a másikon. 5–6
14. perc: Gulldén
nagyon messziről lőttújabb gólt. 4–6
14. perc: Maneát
kiállították, Görbicz pedig értékesítette a hetest. 4–5
13. perc:
már passzív lett volna a játék, amikor Niombla talán az utolsó pillanatban ziccerezhetett. 3–5
12. perc: Mörk
gyoran büntetett. 3–4
12. perc: Ayglont
kiállították Mörkről.
11. perc: Gulldén
üresen maradt, kihasználta. 2–4
11. perc:
emberhátrányban is gólt szerzett a Győr, Amorim talált be kilencről. 2–3
10. perc:
Mörk a kapusba lőtt, Martín a kapufát találta el a másikon. Korsóst közben kiállították.
9. perc: Mehmedovics
szépen talált be szélről. 1–3
8. perc:
Görbicz sárgát kapott, Gulldén hetesét Kiss védte.
7. perc: Görbicz
a kapust átemelve próbált hetest lőni. Felé.
5. perc:
győri labdavesztés után Mehmedovics indításból fordított. 1–2
5. perc: Ayglon
egyenlített. 1–1
4. perc:
újabb lossz román kísérlet után a Győrtől elvették a labdát lépéshiba miatt.
2. perc:
a románok is mellé lőttek, a másik oldalon Görbicz már nem hibázott. 1–0
1. perc: az első támadásból Görbicz lőtt mellé.
1. perc: elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Győri Audi ETO KC–CSM Bucuresti női kézilabda BL-csoportmeccs élő tudósításában. Hamarosan kezdünk!

Egy héten belül kétszer is megismétlődik az előző kiírás fináléja. Ki ne emlékezne rá, a májusi döntőben hiába vezetett a rendes játékidő, majd a hosszabbítás végén is a magyar gárda, végül hétméteres párharcba torkollott a találkozó, melyből a románok jöttek ki győztesen.

A múlt héten aztán, ha nem is ugyanolyan értékű, de lélektanilag nagyon fontos 27–24-es győzelmet aratott a Győr Romániában. A mérkőzésen kiemelkedett a hatgólos Bódi Bernadett, de tarthatatlan volt az öt találatig jutó Heidi Löke és a második félidei fordításban oroszlánrészt vállaló, végül ugyancsak öt gólig jutó Eduarda Amorim.

A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy az ETO norvég kapusa, Kari Aalvik Grimsbö térdsérülést szenvedett, ám jó hír vele kapcsolatban, hogy még ha nincs is százszázalékos állapotban, de akár már ma is pályára léphet.

A bukarestiek BL-szezonja eddig nem alakult kifejezetten jól: az első fordulóban 24–21-re legyőzték a Rosztovot, majd ugyanilyen eredmény született a Midtjylland ellen, akkor azonban a dánok örülhettek, az előző fordulóban pedig a Győr ellen szenvedtek vereséget.

Ezzel szemben a Győr három forduló után veretlenül áll a C-csoport élén: a Midtjylland 31–19-es kiütése után óriási hajrát bemutatva 28–27-re nyerni tudott idegenben a Rosztov ellen, majd ehhez hasonló fordítást bemutatva a Bukarestet is kipipálta. Az ETO egy esetleges mai győzelemmel már be is biztosítaná továbbjutását a csoportból.

A csapat viszont a szezon hátralevő részére elvesztette egyik kulcsjátékosát, ugyanis a mérkőzés előtt nem sokkal érkezett egy váratlan hír, mely szerint a csapat beállója, Heidi Löke második gyermekével állapotos, így a szezonban már nem lép pályára.