Görbicz megszórta a Rosztovot, hétgólos győri siker

2016.11.19. 15:55
A Győr nem adott esélyt orosz ellenfelének (Fotó: Veres Viktor)
A Győri Audi ETO KC 32–25-re legyőzte az orosz Rosztov-Dont a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik, záró fordulójában.

A már biztos továbbjutás tudatában léphetett pályára a Győri ETO a Bajnokok Ligájától búcsúzó Rosztov Don ellen, így igazán nagy tétje nem volt a mérkőzésnek egyik csapat számára sem. Ennek megfelelően a házigazda több fiatallal a keretben várta az összecsapást, a vendégek pedig a megengedettnél kevesebb mezőnyjátékossal utazott el a Rába partjára. Görbicz Anita talpról lőtt remek góljával kezdődött a mérkőzés, a volt győri Katrine Lunde ezt még nem tudta védeni.

Az első félidő derekáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd egy kis kihagyást kihasználva meglépett a Rosztov Don két góllal. Az utolsó percekben a vendégeknél több kiállítást is fújtak, így a győriek szépen lassan megfordították a találkozót és átvették az irányítást. Sőt, Nora Mörk és Cornelia Groot találataival háromgólos előnybe került a szünetre a magyar csapat. Sajnálatos ugyanakkor, hogy Korsós Dorinát elveszítette sérülése miatt (15–12).

A fordulás után ott folytatta az ETO, ahol a szünet előtt abbahagyta: Kiss Éva fontos védéseket mutatott be, a gólok pedig potyogtak a túloldalon. Az első percekben Eduarda Amorim kapta el a fonalat, majd Mörk és Broch is hozzájárult ahhoz, hogy az ETO egyre jobban ellépjen ellenfelétől. A második játékrész derekán már öt gól volt a különbség.

Az utolsó tizenöt percre ismét beszállt Görbicz Anita, aki megmutatta: jó az öreg a háznál. A rutinos irányító rögtön három góllal vétette észre magát, majd kétszer is saját térfeléről lőtt az üresen tátongó túloldali kapuba. Az ETO percek alatt nyolcgólosra hízlalta előnyét, menetrendszerűen jött is az orosz időkérés. Ez azonban vajmi keveset segített, csak a nagy zakó elkerülésére volt elég. A végén a hét találatig jutó Görbicz és Managarova gólpárbajává alakult a mérkőzés, melyet az ETO héttel nyert meg és jutott tovább a csoportból – hat ponttal a zsebben a következő körre (32–25).

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 6. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–HK ROSZTOV-DON 32–25 (15–12)
Győr, 5200
néző. V: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
GYŐR: KISS É., Bódi 1, N. Mörk 5 (2), GÖRBICZ 7 (2), BROCH 4, E. Amorin 2, Korsós. Cs: Groot 2, Puhalák 2, Róth G. 2, Knedlikova 3, Hársfalvi 1, Orbán Adrienn 2, Pál T. 1, Varga E. Edző: Ambros Martin
ROSZTOV: Lunde – Manaharová 4, Vjahirjeva 3, Grigel 1, MAKJEJEVA 4, BARBOSA 5, BORSCSENKO 4 (2). Cs: Mehdijeva, Baszarab (kapusok), Petrova 1, Szlivinszkaja, Csernoivanyenko 2, Dembélé 1. Edző: Jan Leslie Lund
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–2. 11. p.: 4–3. 17. p.: 7–7. 20. p.: 8–10. 25. p.: 13–12. 37. p.: 19–15. 46. p.: 23–19. 50. p.: 25–20. 56. p.: 29–21
Kiállítások: 2 perc, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Ambros Martin:
– Nagy munkát végeztünk az elmúlt hónapokban, az eredményekkel összességében elégedettek lehetünk, de sajnos, még nem tudjuk mennyire komoly Korsós Dorina sérülése. A Rosztov ma felszabadultan, jól játszott a hiányzói ellenére is. Csapatunk némi bizonytalanság után jó védekezéssel tudott fordítani és a folytatásban már nyugodtan, magabiztosan teljesítettünk.
Jan Leslie Lund: – Annak ellenére, hogy több kulcsjátékost nélkülözni kellett győzelmi célokkal jöttünk és az első félidőben csak balszerencsésen alakult hajrá miatt kerültünk hátrányba. A szünet után azonban a gyenge kezdés jelentős hátrányt eredményezett, és bár mínusz három gólra többször felkapaszkodtunk, de a hajrában a hét a hat elleni taktika a hajrában egyáltalán nem vált be.
TOVÁBBI SZOMBATI BL-EREDMÉNYEK
B-CSOPORT

HC Leipzig (német)–Vardar Szkopje (macedón) 22–45 (9–22)
A-CSOPORT
Thüringer HC (német)–Metz (francia) 28–25 (15–11)
D-CSOPORT
Larvik (norvég)–Krim Ljubljana (szlovén) 31–36 (14–17)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Talpon a közönség, hatalmas a buzdítás. KIÁLLÍTÁS A VÉGÉN! Petrova nélkül fejezi be a meccset a Rosztov. GÓÓL! Knedliková a végén a jobb oldalról a hosszú alsóba tüzel. 32–25 A VÉGE!
59. perc: Egyből jön a válasz, a rutinos Barbosa eredményes a másik oldalon. Mörk egyéni akciója szenzációs, két védőt is faképnél hagy és a jobb alsóba lő. Szép gól a válasz, Managarova most megszórja az ETO-t.31–25
58. perc: Pályán az ETO-nál a 16 éves Varga Emőke is. DE! Egy másik 16 éves, Pál Tamara talál be, lapos lövése bevánszorog. 30–23
57. perc: Managarova töri meg a Rosztov közel hatperces gólcsendjét. Egy eladott labda után ismét Managarova eredményes.29–23
56. perc: ÉS ÚJRA! HIHETETLEN! Görbicz ismét elcseni a labdát a vendégektől, és újfent a saját térfeléről lövi a hálóba. 29–21
55. perc: Gyönyörű figura, Broch ziccerét viszont Mehdijeva lábbal hárítja. Időt kér a Rosztov, öt és fél perc van hátra. MICSODA GÓL! Görbicz halássza le a labdát, majd saját térfeléről az üres kapuba dobja a labdát. 28–21
54. perc: Barbosa durrant mellé, a túloldalon Amorim eladja a labdát. A lerohanásból Barbosa kerül ziccerbe Kiss Évával szemben, de kapufát lő.
53. perc: VÉDÉS! Kiss Éva 34 lövésből 13-at hárít, 38 százalékos a mutatója az 53. percben. KIÁLLÍTÁS! Makejeva pihenhet két percet. Broch vágja fölé a helyzetet.
52. perc: Broch brusztol ki egy hetest. GÓÓL! Görbicz a bal alsót lövi ki, Baszarab tehetetlen. 27–21
51. perc: Knedliková a jobb szélről a rövidbe húzza, a szélekről jól sáfárkodik helyzeteivel az ETO. Borscsenko kipókhálózza a jobb felsőt.26–21
50. perc: Szép ejtés Makejevától, szépít a Rosztov. 25–20
49. perc: Görbicz bevágja! Negyedik gólja a mai mérkőzésen. 25–19
48. perc: Knedliková harcol ki hetest.
47. perc: Görbicz újabb góllal véteti észre magát. 24–19
46. perc: Görbicz góllal száll be ismét a mérkőzésbe. 23–19
45. perc: Amorim lövése célt téveszt. Borscsenkóé viszont nem, középről ziccerből a jobb alsóba lő. 22–19
44. perc: Groot talpról mellé bikáz. VÉDÉS! Borscsenko próbálkozását Kiss Éva tolja fölé. GÓÓL! Orbán ismét átejti Lundét, aki egyébként nem alacsony... Barbosa szépít középről.22–18
43. perc: Managarova kerül szembe Kiss Évával a jobb szélen, de az ő ejtése elmegy a kapu mellett.
42. perc: Amorimot sáncolják, majd Barbosa gyors indítását leszedi Groot. IGEN! Hársfalvi kapja a labdát Groot szerelése után, és átemeli Lundét pazarul. 21–17
41. perc: Vjahirjeva eredményes, majd belemenést fújnak az ETO-nál, így gyorsan visszakerül a labda a vendégekhez. Barbosa hozza közelebb az orosz együttest.20–17
40. perc: GÓÓÓL! Elveszik a labdát most a Rosztovtól, a lerohanásból Broch talál be, Lunde „szemei közé” bombázza. Időt kérnek a vendégek.20–15
39. perc: Broch szabálytalan támadásban, fordulhat a Rosztov.
38. perc: Fontos védés Kiss Évától, ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta.
37. perc: Makejeva ezúttal szabályos, gólt is szerez. NA DE! Egy parádés ejtés a jobb szélről a túloldalon Orbántól, újra négy közte. 19–15
36. perc: Makejeva szabálytalan középen támadásban, elveszik a labdát a Rosztovtól.
35. perc: Mörk végzi el az Amorim által kiharcolt hetest, és a jobb alsót választja, könnyed gól. 18–14
34. perc: Nora Mörk durrant fölé. Petrova harcol ki hetest Broch mellett. Borscsenko bevágja ezt is. 17–14
33. perc: Megy az emberhátrányban is, Amorim lövi át a falat és a jobb alsóba helyez. NINCS GÓL! Managarova ugrik be a jobb szélről, lövése a lécről a gólvonalra pattan, de nem halad túl rajta.17–13
32. perc: GÓL ÉS KIÁLLÍTÁS! Vjahirjeva eredményes, ráadásul Hársfalvit kiállítják róla. 16–13
31. perc: FOLYTATÁS! Most az ETO támadhat, rögtön egy gól! Amorim lő a jobb alsóba. VÉDÉS! Borscsenko megy be a szélről, de a magyar kapus „betakarja”. 16–12

1. FÉLIDŐ

30. perc: Dembélé újabb próbálkozását fogja Kiss Éva, belelendül a végére a magyar kapus. Csernojvarenko talpról, Kiss Éva ismét hárít! EZ A VÉGE! 15–12
29. perc: Dembélé lövését fogja Kiss Éva. Ezek most Groot pillanatai, újabb gólt szerez. 15–12
28. perc: Kapkodnak a csapatok, Amorim veszíti el a labdát. Csernojvanenko kiejti a labdát, még egy technikai hiba. GÓÓL! Groot megtöri a gólcsendet, a bal felsőbe rakétáz. 14–12
27. perc: Managarova lövését fogja Kiss, a túloldalon Puhalák rálép a vonalra, így nem változik az eredmény. Újabb rontás, Managarova sérti meg a kapu előterét.
26. perc: Nincs gól, belép Makejeva. A túloldalon pedig egy belemenés, Tóth Gabriella túl vehemens. Időt kér a Rosztov Don.
25. perc: ÚJABB KIÁLLÍTÁS! Vjahirjeva szorongatja Amorimot túl sokáig a mezénél, két percet kap. Ráadásul hetes az ETO-nak. GÓÓL! Nora Mörk a jobb alsóba pattint, hiába jön a kapuba Mehdijeva. 13–12
24. perc: Megint emberhátrányban talál be a Rosztov, Makejeva eredményes. Villámgyorsan egyenlít az ETO, Broch a lécre bombáz, de befelé pattan a labda. 12–12
23. perc: Knedliková percei ezek, most védekezésben szerez labdát Dembelétől. KIÁLLÍTÁS! Grootot viszi földre Petrova, mehet le két percre. EGYENLŐ! Tóth Gabriella lövőkedve jön meg, a bal oldalról a rövid felsőbe húzza a labdát. 11–11
22. perc: REMEK GÓL! Knedliková a jobb szélről bombáz Lunde „szemei közé”. 10–11
21. perc: AZ IGEN! Tóth Gabriella lövése szerencsésen, a sáncról vágódik a bal felsőbe. Vjahirjevával nem tud mit kezdeni az ETO, két védő között megy be és pattint a hosszúba.9–11
20. perc: Remek akció a vendégektől, Petrova beállóból eredményes. Egy-egy rossz lövés mindkét oldalon, változatlan állásnál támadhat a Győr.8–10
19. perc: Két góllal vezet a Rosztov, Dembele a bal szélről húzza a hosszúba. JÖN A VÁLASZ! Yvette Broch lő a kapu közepébe a túloldalon. 8–9
18. perc: Rögtön jön a válasz a vendégektől emberhátrányban, Barbosa talál be. Sőt, Lunde bemutat egy védést, így ismét az orosz együttes támadhat.7–8
17. perc: KIÁLLÍTÁS! Eladja a labdát a Rosztov, majd a visszafutó Szlivinszkaja odaüt Grootnak, amiért két percet kap. SZÉP GÓL! Gyorsan kihasználja az emberfórt az ETO, Puhalák már másodszor eredményes a meccsen a jobb szélről. 7–7
16. perc: Szépen végigvitt támadás a Rosztovtól, Makejeva a befejező, a hosszúba pattint. Időt kér Ambros Martín.6–7
15. perc: Mörk lövését Lunde tolja fölé.
14. perc: Újabb szép győri találat, Puhalák Szidóniaezúttal a jobb szélről. Hetest harcol ki Barbosa, Borcsenko pedig értékesíti. 6–6
13. perc: Szép ejtés a túloldalon, Barbosa a gólszerző. 5–5
12. perc: Eddig... Vjahirjeva egalizál Groot mellett. MEKKORA GÓL! Nora Mörk lő hatalmasat a hálóba.5–4
11. perc: Szép gól Görbicztől, újra az ETO-nál az előny. 4–3
10. perc: Megtörik a gólcsend, Csernojvanenko egyenlít. 3–3
9. perc: Vjahirjeva ziccerét védi Kiss Éva, előbbi lennmarad a földön. A túloldalon Lunde lábbal hárítja Bódi helyzetét. Belelendülnek a kapusok, újabb védés mindkét oldalon, Amorim és Barbosa sem tud a kapuba találni.
8. perc: Amorim kap sárgát védekezésben.
7. perc: VEZET AZ ETO! Bódi Bernadett a szélről veszi be a vendégek kapuját. 3–2
6. perc: Nora Mörk lő laposan, úgy látszik, így könnyebb bevenni Lunde kapját, egál. 2–2
5. perc: Görbicz eladja a labdát támadásban, a kontrából viszont Managarova lövését lábbal hárítja Kiss Éva. A Győré a kipattanó. Korsós Dorina marad a földön, fájdalmas arccal üti a padlót, a térdét fájlalja.
4. perc: Mörk lövését sáncolják, így könnyedén hárít Lunde. Makejeva összeszedi beállóban, fordítanak a vendégek. 1–2
3. perc: Labdaszerzés az ETO-tól, Groot védekezik jól. Sajnos eladja támadásban a labdát a házigazda, a túloldalon Managarova vezeti be középre a jobb szélről és egyenlít. 1–1
2. perc: Görbicz talpról zúdít a kapu közepébe, jó kezdés! 1–0
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A fekete mezes Rosztov kezd, a győriek csupa zöldben. Kiss Éva a hazai kapuban, az ex-győri Katrine Lunde a vendégekében. Kiss Éva rögtön egy védéssel kezd.

A Rosztov Don számára– nem kis meglepetésre –már véget ért a Bajnokok Ligája, ugyanis biztosan nem juthat tovább, a házigazda Győri ETO pedig már bebiztosítta helyét a középdöntőben.

Bömböl a Thunderstruck az Audi Arénában, folyik a csapatok bemutatása. Hangolódjunk, pillanatokon belül kezdés!

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Győri ETO–Rosztov Don Bajnokok Ligája-csoportmeccs élő, szöveges tudósításában. Tartsanak velünk!