A Győri ETO kikapott Dániában, a Rosztov kiesett

2016.11.12. 15:09
Eduarda Amorimnak sem ment a játék (Fotó: Koncz György, archív)
A Győri Audi ETO 27–23-ra kikapott Dániában a Midtjylland vendégeként a női kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjában, ezzel eldőlt, hogy nem visz maximális pontszámot a középdöntőbe, valamint az is, hogy a Rosztov nem jut tovább ebből a kvartettből.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 5. FORDULÓ
FC MIDTJYLLAND (dán)–GYŐRI AUDI ETO 27–23 (15–10)
Ikast, 2000
néző. Vezette: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
MIDTJYLLAND: ENGLERT – Östergaard 3, Burgaard 5, V. KRISTIANSEN 5, S. Pedersen 1, S. JÖRGENSEN 8 (3), Woller 1. Csere: Thörn (kapus), S. Petersen, Augustesen 1, Blohm 3, S. Jacobsen. Edző: Kristian Kristiansen
GYŐR: Grimsbö – Bódi, N. Mörk 3 (1), Groot 2, BROCH 6, Amorim 3, Korsós 1. Csere: Kiss É. (kapus), Tóth G., Görbicz 6 (4), Hársfalvi, Knedlíková 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 11. p.: 7–2. 21. p.: 11–4. 28. p.: 12–9. 34. p.: 16–13. 41. p.: 20–15. 47. p.: 22–19. 56. p.: 26–21
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/5
Ambros Martín:
– Nem találtuk meg az utat a kapuhoz támadásban, a védekezésünk sem olyan volt, mint szokott, és a Midtjylland sem véletlenül veretlen hazai pályán. Nem játszottunk jól, ilyen kézilabdával pedig nem lehet megnyerni egy ilyen mérkőzést, főleg nem egy ennyire jól küzdő, igazi csapatként működő ellenféllel szemben.

A százszázalékos és már biztosan középdöntős Győr a hazai pályán még veretlen Midtjyllandhoz látogatott. A továbbjutás ellenére korántsem volt tét nélküli a magyar csapatnak az ütközet, hiszen a csoport többi tagjának a sorsa is közvetve az ETO kezében volt. Tudták ezt jól a dánok is, akik már egy pont megszerzésével is bebiztosíthatták a továbbjutásukat.

A BL-himnusz alatt látott elszántságot a mérkőzésen is megmutatta a dán csapat, a mérkőzés első perceiben egyből magához ragadta a kezdeményezést. Bő tíz perccel a kezdést követően Stine Jörgensen góljával már 7–2-re vezettek a hazaiak. Győri szempontból a későbbiekben sem lett jobb a játék képe, sőt, öt perccel az első félidő vége előtt 12–5-öt mutatott az eredményjelző – ez volt a két csapat közötti legnagyobb különbség a mérkőzésen.

A fordulást követően valamelyest beindulni látszott a győriek játéka, Yvette Broch vette hátára a csapatot. A második játékrész nagy részében 3-4 gól maradt a dánok előnye, a sorsfordítónak tűnő támadásokat rendre elrontotta az ETO. Ambros Martín támadásban és a védekezésben is több taktikai variációt és felállást kipróbált, de egyik sem hozta meg a kívánt eredményt. A hazaiaknál kiemelkedett a 8 gólig jutó Jörgensen, és az 5-5 találattal záró Kristiansen, Burgaard kettős. A hat gólt szerző Broch és Görbicz Anita volt a legeredményesebb a Győrben.

Az ETO a Midtjylland elleni vereséggel elveszítette veretlenségét, ezzel az is biztossá vált, hogy a Rosztov-Donnak már a csoportkörben véget érnek a küzdelmek, a magyar csapat pedig nem visz maximális pontot a középdöntőbe.

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. GYÖRI AUDI ETO KC 5 4 1 142–122 +20 8
2. Midtjylland (dán) 5 3 2 115–124 –9 6
3. CSM Bucuresti (román) 5 2 3 116–125 –9 4
4. Rosztov-Don (orosz) 5 1 4 117–119 –2 2

D-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Krim Ljubljana (szlovén)–Esbjerg (dán) 27–22 (13–13)

Véget ért a mérkőzés!
60. perc: Görbicz
állította be a végeredményt. 27–23
60. perc:
Mörk mellé lőtt. nem volt már különösebb tétje.
58. perc:
időt kértek a dánok.
58. perc: Jörgensen
lőtt gólt. 27–22
57. perc: Görbicz
hetesből talált be. 26–22
57. perc: Blohmot
kiállították.
56. perc: Blohm
remek labdát kapott beállóban, majd átejtette Grimsbőt. 26–21
56. perc: Kristiansen nem kisebb gólt szerzett. 25–21
55. perc: Amorim
középre kanyarodva óriási gólt lőtt. 24–21
53. perc: Amorim harcolt ki hetest. A büntetőt Görbicz értékesítette. 24–20
52. perc: időt kért a Győr.
52. perc: roppant szerencsétlen gól. A sáncról a kapuba pattant Burgaard lövése. 24–19
52. perc:
mindkét oldalon hibáztak a csapatok. A Győr nem tudott igazán jó helyzetet kialakítani.
49. perc:
passzív játék miatt elvették a labdát a Győrtől. A másikon Blohm azonnal betalált. 23–19
48. perc:
labdaszerzés után Broch talált be indításból. 22–19
47. perc: Knedlíková
talált be. 22–18
46. perc:
időt kért a Győr.
45. perc:
a kiállítástól függetlenül kapott hetest az FCM. Jörgensen lőtte be. 22–17
45. perc: Amorimot
állították ki.
43. perc: Burgaard
talált be megint. A Győr nem tud a 3-4-es különbségről elmozdulni. 21–17
43. perc:
remek játék, Korsós lőtt gólt a szélről üresen. 20–17
42. perc:
Brochot megint megtalálták a társak, most kihagyta a lövést.
41. perc: Burgaard
óriási gólt lőtt átlövésből. 20–16
40. perc: Mörk
szépen tartotta ki a labdát a levegőben, tehetetlen volt a kapus. 19–16
39. perc: Kristiansen
rohant végig középen, határozottan. 19–15
38. perc:
Amorim óriási kapufát lőtt. Kár érte.
37. perc: Groot
került helyzetbe, be is lőtte. 18–15
37. perc:
37. perc:
Mörk Englertbe lőtte a labdát.
36. perc: Jörgensen
átlövésből volt eredményes. 18–14
35. perc: a Győrnél megint Broch. 17–14
35. perc: Kristiansen eldőlve szerzett gyönyörű gólt. 17–13
33. perc: Mörk sokadjára találta meg kitűnően Brochot, aki nem hibázott. 16–13
32. perc: Mörk lőtt gólt. 16–12
32. perc: nem késlekedett a válasszal Agustesen. 16–11
31. perc: Groot gyorsan betalált. 15–11
Elkezdődött a második játékrész!

A Győri Audi ETO egy órával a múlt pénteki, CSM Bucuresti elleni Bajnokok Ligája-csoportmeccs előtt hozta nyilvánosságra, hogy az együttes kulcsembere, Heidi Löke ismét gyermeket vár, ezért többet már nem lép pályára a szezonban. A norvég beálló Nemzeti Sportnak adott interjúját ide kattintva olvashatja el!

1. FÉLIDŐ

Ez a félidő vége!
30. perc:
az utolsó másodpercben becsúszott Kristiansen lapos lövése. 15–10
30. perc: Jensen,
majd Broch talált be. 14–10
29. perc: Blohm
szerzett gólt. 13–9
28. perc: Görbicz ismét hetessel hozta közelebb az ETO-t. 12–9
26. perc: majdnem elrontotta a lerohanást a Győr, kis szerencsével azonban Korsóshoz került a labda, aki az üres kapuba lőtt. 12–8
25. perc:
Kiállítás és hetes. Görbicz lőtte be a büntetőt. 12–6
25. perc: Burgaard
talált be. 12–5
23. perc:
remekül védekeztek a dánok, de több, mint egy percnyi támadás után Görbicz tört be és lőtt gólt. 11–6
21. perc: a visszatérő Knedlíková talált be. 11–5
20. perc:
megint Jörgensen. Nagy gól volt. 11–4
18. perc:
a hetest Jörgensen lőtte be. 10–4
18. perc: Korsós
lökte Burgaardot.
17. perc: hasznos volt a pauza, Burgaard átlövésből talált be. 9–4
17. perc:
17. perc: Broch
javított, ezúttal nem rontotta el a ziccerét. 8–4
16. perc: Broch gyönyörű labdát kapott a frissen beállt Görbicztől, de fölé lőtt.
14. perc:
Grootot sáncolták, az indításból Jensen dobott ziccert. 8–3
13. perc: Englert
után Grimsbö is védett.
12. perc: Mörk
harcolt ki hetest, majd be is lőtte a büntetőt. 7–3
11. perc:
győri időkérés.
11. perc:
türelmesen támadtak a dánok, Jörgensen kilőtte a bal alsót. 7–2
10. perc: Englert
már a sokadik védését mutatta be.
9. perc: Jörgensen nem hibázta el a hetest. 6–2
9. perc: Tóthot
állították ki, és még hetes is.
8. perc:
most a bal szél maradt üres. Woller. 5–2
7. perc: Broch
kapott jó labdát Mörktől beállóban. Könnyű gól. 4–2
6. perc:
végre működött a győri védekezés.
5. perc: Amorim óriási kapufát lőtt, ebből indítottak a hazaik, Pedersen talált be indításból. 4–1
4. perc:
újabb gyors dán gól, ezúttal Jensen maradt üresen a szélen. 3–1
2. perc: Amorim
szerezte az első magyar gólt. 2–1
2. perc:
két elhibázott győri támadás után Jörgensen növelte a hazaik előnyét. 2–0
1. perc: Kristiansen talált be gyorsan. 1–0
1. perc: elkezdődött a mérkőzés!
A Győr tiszta zöldben, a dánok lilában lépnek pályára.

ELŐZMÉNYEK

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Midtjylland–Győri Audi ETO KC női kézilabda BL-csoportmeccs élő tudósításában. Hamarosan kezdünk!

A Győr eddig hibátlanul menetel és vezeti a C-csoportot, sőt, ha legyőzi a dánokat, akkor már biztosan csoportelsőként jut a középdöntőbe. Görbicz Anitáék nagy önbizalommal várhatják a találkozót, hiszen az előző fordulóban 33–25-re megverték a BL-címvédő CMS Bucuresti-et.

„Nagyon fontos találkozó vár ránk, természetesen a két pontért utazunk, hiszen még nem dőlt el, kik jutnak tovább velünk a csoportból, mely eredményeket visszük magunkkal. A Bukarest és a Rosztov is elbukott Ikastban, nehéz ott győzni. Ez az összecsapás teljesen más lesz, mint az első, Győrben simán megnyert találkozó volt, amikor két kulcsjátékosát nélkülözte ellenfelünk. Nálunk most mindenki egészséges, bár lehet, hogy a rövid idő alatt lejátszott sok mérkőzés mentálisan és fizikailag is nyomot hagy a játékosokon. De a fontos meccseken jól játszottunk eddig, átéreztük a feladat súlyát" – mondta Ambros Martín, a Midtjylland otthonában pályára lépő Győri ETO vezetőedzője.

A Midtjylland számára nagyobb téttel bír a mérkőzés, hiszen 50 százalékos mérlegével, joggal pályázik a továbbjutásra.

A két csapat az első fordulóban találkozott egymással, akkor 31–19-re a Győr nyert – a magyar csapatnak az volt a csoportban a legnagyobb arányú győzelme.