Hozta a kötelezőt az ETO, megvan a csoportelsőség

2017.03.05. 16:55
Nora Mörk és az ETO ismét szárnyalt (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó előtti fordulójában a Győri Audi ETO KC hazai környezetben lelépte a sereghajtó Esbjerget, és biztosította a csoportelsőséget a 10. forduló eredményétől függetlenül. Estére azt is megtudhattuk, hogy a Metz lesz a győriek ellenfele a negyeddöntőben.

A már biztos továbbjutás tudatában lépett pályára a Győri ETO a sereghajtó Esbjerg ellen, tétje azonban így is volt a mérkőzésnek: a csoportelsőség biztosítása. A dán együttes a mérkőzés elején jól tartotta magát, vagy úgy is mondhatjuk, kellett néhány perc az ETO-nak, hogy elérje az üzemi hőmérsékletet. Ehhez nagyjából tíz percre volt szüksége, 4–4-es állásnál egy 5–0-s rohamot produkálva meglépett a házigazda.

Nora Mörk és Görbicz Anita is szórta a gólokat, a vendégeknél Jenny Alm vállalkozott a legtöbbször és rendre be is vette Kiss Éva kapuját. A félidő derekán el-Gaui kiállítása alatt és után közelebb zárkózott az Esbjerg, a hajrában azonban ismét tetemes előnyre tett szert az ETO. Jana Knedlíková kétszer is betalált az utolsó percekben, de Tomori Zsuzsanna és Mörk is hozzátette a magáét. A végén Karlsson és Van der Heijden kozmetikázta az eredményt, de így is hatgólos előnnyel mehetett pihenőre a győri együttes (17–11).

A fordulás után minden ott folytatódott, ahol az első félidőben abbamaradt. Alm és Karlsson szinte felváltva lőtték a gólokat a vendégeknél, de a hazaiaknál Eduarda Amorim nagyon elkapta a fonalat, így növelni tudta előnyét a magyar bajnok. A félidő derekán akadozni kezdett az ETO támadójátéka, igaz, az Esbjerg sem tudott közelebb zárkózni. Egy több mint négy percig tartó gólcsendet Görbicz tört meg, s innen beindult a győri henger.

Az utolsó tíz percet már tízgólos különbséggel kezdték meg a csapatok, a győri közönség kapva kapott az alkalmon és rászámolt az ellenfélre. A mérkőzés hajrájában Ambros Martín pihentethette kulcsjátékosait, és lehetőséget adott a fiataloknak, így többek között Pál Tamara és Puhalák Szidónia is kapott pár percet – utóbbi élt is vele és gólt tudott szerezni. Az ETO győzelméhez kétség sem férhetett, így biztosította csoportelsőségét, a Larvik ellen találkozó tét nélküli lesz. (33–22)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC–TEAM ESBJERG (dán) 33–22 (17–11)
Győr, 5000 néző. V: Marics, Masics (szerbek)
GYŐR: Kiss É. – Bódi 2, N. Mörk 3, Groot, BROCH 5, AMORIM 6, GÖRBICZ 6. Cs: Grimsbö (kapus), Tomori 2, HÁRSFALVI 5, Knedlíková 3, al-Gaui, Puhalák 1, Pál. Edző: Ambros Martín
ESBJERG: Sando – Kviesgaard, Van der Heiden 3, ALM 8, Ingstad 3, Friis- Traberg, Knudsen 1. Cs: Rasmussen (kapus), González, L. KARLSSON 5, Toft Hansen 1, Seest 1. Edző: Lars Frederiksen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 11. p.: 6–4. 20. p.: 10–6. 25. p.: 11–8. 35. p.: 20–13. 47. p.: 26–19. 49. p.: 29–19. 58. p.: 33–21

2. FÉLIDŐ

60. perc: Passzívnál Pál Tamara lövését sáncolják, majd Tomori duplázását Rasmussen tolja fölé. Kínai figurával próbálkozik az Esbjerg, eredménytelenül. VÉGE! GYŐZ AZ ETO!
59. perc: Alm középről tüzel a jobb alsóba el-Gaui szorításában, ez a nyolcadik találata. 33–22
58. perc: Újabb lépéshiba a dánoktól, tovább növelheti a különbséget a Győri ETO.
57. perc: Karlsson ellen fújnak támadásban lépéshibát. Puhalák is betalál, a bal szélről lő a hosszú alsóba. 33–21
56. perc: Tomori hoz össze egy hétméterest. Kimarad a hetes, Mörk mellé durrant.
55. perc: Passzívnál Tomori fölé durrant. Időt kér az Esbjerg, öt és fél perc van még hátra. Alm talál be már sokadjára. 32–21
54. perc: Görbicz Anita növeli a különbséget. Ingstad révén kozmetikázza az eredményt az Esbjerg. 32–20
53. perc: KIÁLLÍTÁS! Amorim ülhet le két percre. BRAVÚR! Toft Hansen fordul kapura ziccerben, de Grimsbö szinte a feje mellé emeli a lábát és hárít. Emberelőnyben sem tud betalálni az Esbjerg, lassan nyolc perce gólképtelen a dán együttes.
52. perc: Kétszer indulást fújnak a dánok ellen, a gyors indítást Tomori vágja előre Görbicznek, aki ziccer helyett leosztja Hársfalvinak, a fiatal szélső pazarul emel a hálóba. 31–19
51. perc: Gyorsan és hatékonyan kivitelezett támadás az ETO-tól, Mörk teszi le a szélre Knedlíkovának, aki a rövidbe húzza a labdát. 30–19
50. perc: Van der Heijden lövését sáncolja Tomori, aki nagy munkát végez védekezésben.
49. perc: Már kilenc közte, Görbicz talál be. Tomori szerez labdát védekezésben remekül, majd kiugratja Hársfalvit, aki szépen emel a hálóba Rasmussen fölött. Számol is a közönség, az Esbjerg meg időt kér.29–19
48. perc: DUPLA VÉDÉS! Fantasztikus bravúr Grimsbőtől, aki előbb hárítja Karlsson hetesét, majd a duplázást is védi.
47. perc: Tomori villan, szép közbelövéssel veszi be a kaput. 27–19
46. perc: Hársfalvi állítja vissza a nyolcgólos különbséget. Seest veri meg Hársfalvit és kilövi a jobb alsót.26–19
45. perc: Alm ellen továbbra sem tud mit kezdeni az ETO, újabb gólt szerez. Jön Grimsbö a magyar csapat kapujába. 25–18
44. perc: Átlövésből szépít az Esbjerg, Van der Heijden eredményes. Szép gól a válasz a túloldalon, Bódi pörget Rasmussen fölött a hálóba a jobb szélről.25–17
43. perc: Passzívnál Ingstad vált gólra egy ziccert. Több mint négy perce gól nélkül az ETO. EDDIG! Görbicznek készít elő Amorim, az irányító a bal szélről megint a rövidbe pattint. KIÁLLÍTÁS! Lara Gonzalest küldik le közben két percre.24–16
42. perc: Görbicz a hálóba talál, de faultot fújnak korábban, így érvénytelen a gól.
41. perc: Még egy védés Kiss Évától, Grootnál viszont kétszer indulást fújnak, így visszakerül a labda a dánokhoz. Kviesgaard a hatoson belülről kifelé passzol, elveszik a labdát a vendégektől.
40. perc: Friis-Traberg óriásit hibázik, odaüti a labdát el-Gaui elé, aki ziccerben roboghat a kapu felé, de fölé pattint.
39. perc: BENT VAN! Amorim nagyon elkapja a fonalat, középről, talpról helyez a bal alsóba. Kiss Éva mutat be egy védést lábbal, ebből kontrázik az ETO, Mörk bejászását Amorim váltja gólra. Egy perc alatt két gól a brazil átlövőtől.23–15
38. perc: Mörk lövését is fogja Rasmussen. Belemenés a dánoknál, Nora Mörk védekezik remekül.
37. perc: Van der Heijden lépéshibát követ el, a gyors indítás végén Görbicz fejbe lövi Rasmussent. Toft Hansen szépít. 21–15
36. perc: Hetest kap az Esbjerg. Karlsson kíméletlenül bevarrja a jobb felsőbe. Mörk csak ijesztget, Amorim nem, átlövi a falat és a bal alsóba talál.21–14
35. perc: SZÉP GÓL! Groot emel Amorimhoz, aki ejtést választ, és nagyon jól teszi. 20–13
34. perc: Groot találja meg Brochot, aki ötödik gólját szerzi a találkozón. Alm egy hatalmas góllal válaszol, ő is ötödször eredményes ma.19–12
33. perc: Nora Mörk nagyon kis területen tör be, de lövése a kapufáról kifelé pattan. A másik oldalon Van der Heijden tör be, és kilövi a bal alsót. 18–12
32. perc: Passzívnál egy technikai hiba, elveszik a labdát a dánoktól.
31. perc: FOLYTATÁS! Most az ETO támad először, egy villámgyors gól az első akció eredménye Amorim jóvoltából. 18–11

1. FÉLIDŐ

30. perc: Van der Heijden révén azonnal válaszol az Esbjerg, nem hagyják visszarendeződni a hazaiakat a dánok. Tomori is meglövi a maga gólját a gólpasszai után, a jobb felsőt választja. Karlsson találata zárja az első félidőt. SZÜNET!17–11
29. perc: Ambros Martín időt kér. BOMBAGÓL! Görbicz futtából, talpról lő elemi erővel a bal felsőbe, védhetetlen. 16–9
28. perc: Tomori jól védekezik, belemenést fújnak Van der Heijden ellen.
27. perc: Karlsson révén szépít az Esbjerg, passzívan védekezik most az ETO. Nora Mörk is elkapja a fonalat, talpról, test mellett lő középre. 15–9
26. perc: Van der Heijden átlövését Kiss Éva lábbal hárítja. Jön a gól a túloldalon, Knedlíková a jobb szélről a hosszú alsóba pattint. MÉG EGY! Villámgyorsan berámol hármat az ETO, egy labdaszerzés után Tomori indítja Knedlíkovát, aki biztos kézzel lő a bal alsóba.14–8
25. perc: Görbicz játssza meg a szélről középre befutó Hársfalvit, aki a bal alsóba pattint. 12–8
24. perc: Karlsson góljával zárkózik az Esbjerg. 11–8
23. perc: Passzívnál Mörk lövése a sáncról vágódik mellé. Mörk ismétel, de ezt meg Sando védi. De legalább kiegészül az ETO.
22. perc: Knedlíková ugrik be a jobb szélről, de Sando védi a ziccert. Knudsen eredményes a másik oldalon, első gólja ez a Bajnokok Ligájában. 11–7
21. perc: GYŐRI KIÁLLÍTÁS! El-Gaui túl keményen fogja Almot, két percet pihenhet. Rossz passz Knudsennek, támadhat az ETO.
20. perc: Passzívnál Alm megpattanó lövése utat talál a győri hálóba. REMEK GÓL! Tomori jó zárást ad Hársfalvinak, aki a hálóba emel Sando fölött a bal szélről.11–6
19. perc: Knedlíková kis híján labdát szerez védekezésben, de faultot fújnak ellene.
18. perc: Passzívnál egy kétségbeesett lövés Almtól, Kiss Éva könnyen lehúzza a labdát. Broch szedi össze Mörk bejátszását, és gólra is váltja a ziccert. Időt kér az Esbjerg. 10–5
17. perc: Broch ziccerét hárítja Sando, a kontrából Ingstad eredményes, az ETO nem tud időben visszarendeződni. Amorim lő zúgó kapufát, balszerencse. 9–5
16. perc: Újabb technikai hiba a dánoktól, elveszik a labdát ismét. KIÁLLÍTÁS! A visszafutó Toft Hansen lerántja, majd esés közben fejbe is rúgja Grootot, ezt nem úszhatja meg két perc nélkül. Ráadásul neki már a második a meccsen.
15. perc: HOPPÁ! Nora Mörknek megint elsül a keze, hatalmas gólt ragaszt a vendégek hálójába. Kezd meglépni az ETO. Ambros Martín hevesen reklamál az oldalvonal mellett, sárga lapot kap. GÓÓL! Lépéshiba a vendégeknél, Tomori azonnal indítja Brochot, akinek nincs nehéz dolga, mivel még nem ér vissza Rasmussen a kapuba, így könnyű gólt szerez a győri beálló.9–4
14. perc: Vészkapussal támad az Esbjerg. Így is tanácstalanok a vendégek, megszerzi a labdát az ETO. Kapust cserél az Esbjerg, Sando helyén Rasmussen.
13. perc: Friis-Traberget lesáncolják a hazaiak, lehet fordulni. Mörk talál be, középről, elhajlásból bombáz a kapu közepébe. 7–4
12. perc: Lépéshiba Almtól, elveszik a labdát a vendégektől. A túloldalon a kontra végén Broch kerül helyzetbe, de Sando ezúttal hárít.
11. perc: Friis-Traberg kinézi magának a bal alsót, de csak mellé tudja dobni. SZÉP! Mörk húzza le röptében a szélre Bódinak, aki Görbiczhez hasonlóan a rövidbe tüzel. 6–4
10. perc: GÓL ÉS KIÁLLÍTÁS! Broch harcosan betalál középről, ráadásul Toft Hansent leküldik róla két percre. Jó forgatókönyv a győriek szempontjából. 5–4
9. perc: Lara Gonzales kap sárgát. GÓÓL! Görbicz megint a rövidbe lő a bal szélről, egy labdányi hely van csak Sando mellett, de azt megtalálja a győri klasszis. Jenny Almmal egyelőre nem tud mihez kezdeni az ETO, most a jobb alsóba lő a sánc mellett.4–4
8. perc: Alm másodszor eredményes a mérkőzésen, középről a jobb felsőbe lő, a kapufa is kisegíti. 3–3
7. perc: Alm bal felsőbe tartó lövését kitolja Kiss Éva, szép védés. Nora Mörk kezéből kicsúszik a labda a túloldalon. Újabb védés Kiss Évától, Mörk rávetődik a kipattanóra, de a lábára pattan. Marad a labda a dánoknál.
6. perc: EZT MÁR NEM! Broch középen összeszedi a labdát és a hálóba bombázza a ziccert. KIÁLLÍTÁS! Ráadásul Ingstadot le is küldik a gólszerzőről. Elkapkodja mindkét csapat a támadását, eladott labda az egyik és a másik oldalon is.2–2
5. perc: Friis-Traberg próbálkozását sáncolják a hazaiak, Kiss Évához kerül így a labda. Mörk betörése hiába hoz gólt, fault miatt visszafújják.
4. perc: Görbicz javít támadásban, a bal szélről a rövidbe lő a kapus mellett, Ingstad sárgát is kap róla. 2–2
3. perc: Görbicz kap sárgát védekezésben, a vendégek meg hetest. Karlsson a jobb felsőbe pörgeti a hétméterest. 1–2
2. perc: Nora Mörk bejátszása nem jó, de Brochhal szemben szabálytalankodnak. GÓÓL! Amorim egyenlít egy remek átlövéssel. 1–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A fehér mezben játszó Esbjerg támad, a csupa zöldben pályára lépő ETO védekezik először. Alm révén megszerzi a vezetést a dán csapat. 0–1

A Győri ETO továbbjutása már biztos, mai győzelmével pedig a csoportelsőség is meglehet az utolsó forduló eredményétől függetlenül.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Győri ETO–Esbjerg női kézi BL-mérkőzés élő közvetítésében. Tartsanak velünk!