A Győr nyert Norvégiában, jöhet a negyeddöntő

2017.03.12. 16:58
Jól működött a Győr védekezése (Fotó: facebook.com/gyoriaudietokcofficial)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó mérkőzésén a Győri Audi ETO KC 26–25-re nyert a Larvik otthonában egy gyakorlatilag tét nélküli találkozón.

KÉZILABDA, NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT
LARVIK HK (norvég)–GYŐRI AUDI ETO KC 25–26 (12–14)
Larvik, 3000
néző. V: Mandák, Rudinsky (szlovákok)
LARVIK: Toft – RIEGELHUTH 11 (4), Edin 5, Hammerseng 1, Frafjord 1, Stange 2, T. MÖRK 5. Csere: Breivang, Johansen. Edző: Tor Odvar Moen
GYŐR: Kiss É. – Bódi 1, N. MÖRK 6 (1), Groot 2, Broch 3, AMORIM 6, Görbicz 1 (1). Csere: Grimsbö (kapus), Tomori 4, Knedlíková 1, Hársfalvi 2, al-Gaui, Puhalák. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 9. p.: 3–7. 18. p.: 9–8. 22. p.: 9–11. 30. p.: 11–14. 38. p.: 13–20. 43 p.: 18–20. 49. p.: 19–24. 55. p.: 22–26
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/2
Ambros Martín:
– A védekezésünk most volt a legjobb a szezonban, talán ez a legfontosabb, ennek köszönhetjük a győzelmet, amelyet egyáltalán nem könnyű kivívni ebben a csarnokban. Szinte végig vezettünk, de a Larvikot nem lehet megtörni, ez most is kiderült. A találkozó végére el is fáradtunk, de sikerült megőriznünk az előnyünket. Fontos volt a győzelem, hogy jó érzésekkel, magabiztosan zárjuk a középdöntőt, ráadásul az elmúlt meccseken valamivel gyengébb védekezésünket is sikerült jelentősen feljavítanunk, szóval elégedettek lehetünk.

KORÁBBAN
Team Esbjerg (dán)–CSM Bucuresti (román) 20–25 (7–12)

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Midtjylland (dán)–Vardar Szkopje (macedón)
CSM Bucuresti (román)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Larvik (norvég)
Metz (francia)–GYŐRI AUDI ETO KC

Az oda-vissza vágós negyeddöntős párharc továbbjutói bejutnak a budapesti négyes döntőbe (május 6–7.). A negyeddöntő első felvonására április 7–9-én, a visszavágóra 14–16-án kerül sor.

A negyeddöntő párosítása már a mérkőzés előtt kialakult, így gyakorlatilag csak a presztízs miatt volt tétje a találkozónak. Az első gólt Görbicz Anita szerezte hétméteresből, pimasz ejtésével megadta az alaphangot. Tomori Zsuzsanna találatát követően már a 9. percben időt kért a Larvik mestere (3–7).

Elég volt egy félperces győri rövidzárlat, és sorozatban lőtt három norvég góllal egyből szoros lett az állás, sőt a vezetést is átvette a Larvik. Nem sokáig volt a hazaiaknál az előny, Nora Mörk és Yvette Broch góljával fordított az ETO, amelyben kilenc játékos vette be az ellenfél kapuját az első félidőben (12–14).

A második játékrészben nagyjából ugyanaz történt, mint az elsőben. A Győr megint elhúzott az elején – nagyrészt a Kiss Évát váltó Kari Aalvik Grimsbö védéseinek köszönhetően –, a menetrendszerű időkérést követően pedig újra felzárkózott a Larvik.

Linn-Kristin Riegelhuth 11 gólt szerzett a norvég csapatban, amelynek dán kapusa, Sandra Toft egyre inkább megbabonázta a vendégeket (Görbicz egy, Nora Mörk két hétméterest hagyott ki), de az előny kitartott a végéig, győzelemmel zárta tehát a középdöntőt a magyar bajnok – mellesleg öt pontot vert a csoportmásodik Larvikra.

A negyeddöntőben a francia Metz vár Ambros Martín csapatára.

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Groot góljába belefújnak, de már csak öt másodperc van hátra. Groot kapja meg ismét, Toft véd, vége, 26–25-re nyert a Győr.

59. perc: Groot küzd, hétméteres a jutalma. Nora Mörk végzi el ismét a hetest, de a labda elakad Toft lábaiban. Norvég időkérés. Biztos nem ezt beszélték meg, eladják ugyanis a labdát.
58. perc: Riegelhuth
indul, már csak eggyel vezet az ETO. Győri időkérés. 25–26
57. perc:
Toft védi Broch ziccerét, aztán labdát szerez a Győr, majd eladja. Frafjord beállóból szerzi meg első gólját. 24–26
56. perc: Edin
újabb csatát nyer Grimsbővel szemben. 23–26
55. perc: Riegelhuth
tizedszer eredményes. Hársfalvi sem hibázik. 22–26
54. perc:
Mindkét csapat kiegészült. Tomori lő, a léc megmenti a Larvikot.
53. perc: Amorim
felugrik, a labda a kapuban. Edin lemásolja a brazil produkcióját. 21–25
52. perc:
Nora Mörköt kiállítják két percre. Riegelhuth kilövi a hosszú felső sarkot. 20–24
51. perc:
Groot szép csellel betör, hétméteres, Frajfordot még ki is állítják. Nora Mörk kapufát lő büntetőből.
50. perc:
Összeállt a Győr védekezése, Thea Mörk vérszegény átlövését Grimsbö védi.
49. perc: Tomori
nem először tör be az egyes és kettes védő között. 19–24
48. perc: Broch
kapja meg a labdát a falban, újra néggyel vezet az ETO. Edin lövésére leér Grimsbö. 19–23
47. perc:
Knedlíková ziccerben fél méterrel fölé lő.
46. perc:
Görbicz nagy helyzetben lő, Toft véd.
45. perc: Thea Mörk
az ötödik gólját szerzi. Amorimmal most nem bírnak a norvégok. 19–22
44. perc: Amorim
a rövid alsóba lő a fal fölött. 18–21
43. perc:
Amorim hetest harcol ki, ám Görbicz lövését Toft megfogja. Edin bedönti Knedlíkovát, de nincs belemenés, gól viszont van sajnos. 18–20
42. perc:
Nora Mörk lövését védi a kapus, testvére, Thea viszont nem hibázik ziccerben. Győri időkérés. 17–20
41. perc: Riegelhuth
ezúttal hetesből eredményes. 16–20
40. perc:
Amorim kezéből kipattan a labda, Riegelhuth góllal fejezi be a Larvik lerohanását. 15–20
39. perc: Riegelhuth
töri meg a hazai gólcsendet. 14–20
38. perc:
Edin lövését védi Grimsbö. Groot lábbal megveri emberét, és megszerzi a huszadik győri gólt. Jön is a hazai időkérés. Hammerseng lapos lövése csemege Grimsbőnek, Toft viszont bravúrral védi Nora Mörk ziccerét. 13–20
37. perc:
Toft sem rossz kapus, de Nora Mörk büntetőjénél nincs esélye. 13–19
36. perc:
Jó kapusnak barátja a kapufa, márpedig Grimsbö jó kapus.
35. perc: Broch
lerohanásból, Amorim betörésből növeli a Győr előnyét. 13–18
34. perc: Nora Mörk
felállt fal ellen eredményes. 13–16
33. perc:
Stangét leblokkolják a győriek. Groot, majd Nora Mörk ugyanígy jár a másik oldalon. Thea Mörk indulásból betalál. 13–15
32. perc: Nora Mörk
lő gólt miközben lerántják. 12–15
31. perc:
Grimsbö kezd a Győr kapujában a második játékrészben. Be is mutat egy védést, majd a kapufa segíti ki Stange átlövésénél.

1. FÉLIDŐ
30. perc: Tomori
átlövésénél nincs esélye a hazai kapusnak. Thea Mörk a félidő utolsó másodpercében szabaddobásból meglepi a győrieket. 12–14
29. perc:
Lépéshiba a hazaiknál, Knedlíková lövésében azonban nincs hiba. Stange kapu fölé bombáz. 11–13
28. perc:
Görbicz kockázatos passzába belekapnak a norvégok, övék a labda.

27. perc: Groot robog, Hársfalvinak passzol, a fiatal szélső azonban a lécre ejt. Ambros Martín időt kér.
26. perc:
Görbicz lövése nem jó.
25. perc:
Nora Mörköt lesáncolják, Riegelhuth aztán elszórja a labdát. Hársfalvi most sem hibázik a szélről, de nem adják meg a gólját. Riegelhuth a kapu tetejére ejt.
24. perc: Stangét
most nem sikerül megállítani. 11–12
23. perc:
El-Gaui viszi földre Stangét, szerencsére nincs kiállítás. Riegelhuth középre kanyarodva átlövésből mattolja Kisst. Tomori betörésből eredményes. 10–12
22. perc:
Kiss Éva lábbal hárítja Hammerseng pattintott lövését. Hársfalvi Júlia a bal szélről berepülve szerzi meg első gólját. 9–11
21. perc:
Tomori talpról a bal oldali kapufa tövére lő.
20. perc:
Kiss Éva könnyedén védi Edin magas lövését.
19. perc: Nora Mörk
talpról, laposan lő gólt, Broch pedig indulásból, újra itt az előny. 9–10
18. perc:
Teljes létszámban az ETO is, de eladja a labdát, és a Larvik hetest harcol ki. Nora Mörk kicsit vitatkozik Frafjorddal, Riegelhuthot azonban ez nem zökkenti ki, bevágja a labdát. 9–8
17. perc:
Groot és Toft csatáját a Larvik dán kapusa nyeri. A Larvik kiegészül, és Stange góljával egyenlít. 8–8
16. perc:
Oda az emberelőny, mert Bódit is kiküldik két percre, plusz a hazai hétméterest Riegelhuth értékesíti. 7–8
15. perc:
Vigaszt jelenthet, hogy Edint kiállítják, amiért lerántotta Grootot.
14. perc:
Jó védekezés után támad az ETO, de Broch ziccerben a lécre lő.
13. perc:
Eladja a labdát az ETO.
12. perc:
Kiss Éva, majd Toft is bemutat egy védést.
11. perc: Nora Mörk
talál be a három gyors hazai gól után. 6–8
10. perc: Hammerseng
a bal alsóba lő, majd két labdaszerzés után előbb Thea Mörk, illetve Riegelhuth lő indításos gólt. 6–7
9. perc: Tomori
gólja után hazai időkérés. 3–7
8. perc: Groot
áthámozza magát védőjén, és emberhátrányos gólt lő. Kiss Éva védi Stange ziccerét. 3–6
7. perc:
Amorimot kiállítják, Kiss Éva véd, majd Mörk szerez labdát.
6. perc:
Groot lövése pontatlan, Ediné sajnos nem. Nora Mörk megszerzi mai első gólját korábbi csapata ellen. 3–5
5. perc:
Kiss Éva véd, de hetest kap a Larvik. Riegelhuth nem hibázik. 2–4
4. perc:
Labdaszerzés után robog a Győr, Amorim a kapus lábai között talál be. 1–4
3. perc: Edin
találatára Bódi válaszol a jobb szélről. 1–3
2. perc:
Érvénytelen hazai gól után a másik oldalon Amorim érvényeset lő. 0–2
1. perc:
A Győr vezeti az első támadást. Broch befordul és hetest harcol ki, Görbicz átejti Toftot. 0–1