Őrült hajrá és Fradi-bravúr Szkopjéban

2016.10.14. 20:24
Alexandra Lacrabere hétszer vette be a Fradi kapuját (Forrás: facebook.com/HCVardarWomen)
A Ferencváros 27–27-es döntetlent játszott a Vardar Szkopje otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének nyitó mérkőzésén.

NŐI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
VARDAR SZKOPJE (macedón)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 27–27 (17–14)
Szkopje, 2000
néző. V: Alpaidze, Berjozkina (oroszok)
VARDAR: Szuszlina – Radicsevics 4, LACRABERE 6 (1), Hmirova 2, Althaus 1, PENEZIC 8 (1), Herrem 4. Csere: Leynaud (kapus), Pessoa (kapus), Mavsar, Damnjanovics 1, Lazovic 1, Iljina, Covic, Risztovszka. Edző: Indira Kasztratovics
FERENCVÁROS: Szikora – Schatzl, PENA 6 (1), SZUCSÁNSZKI 7 (1), Snelder 2, KOVACSICS 7, Lukács 3. Csere: Bíró (kapus), Szarka, Szekeres, Monori 1, Faluvégi, Hornyák D. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–2. 4. p.: 2–3. 5. p.: 4–3. 12. p.: 8–7. 18. p.: 10–8. 21. p.: 11–11. 27. p.: 14–12. 31. p.: 18–14. 37. p.: 19–18. 41. p.: 20–20. 47. p.: 23–21. 55. p.: 24–25. 58. p.: 26–27
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Elek Gábor:
– A csapatmunkánknak köszönhettük a pontszerzést. A háromirányítós játékunk jó és sikeres volt, de azért akadtak elkerülhető hibáink. Az eredmény azonban mindennél fontosabb, jól kezdtük a BL-idényt. A pontszerzés Szkopjében jót tesz a csapatnak, lelki erőt ad a továbbiakhoz, hogy tovább javuljunk.

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Vardar Szkopje (macedón)1127–270 1
1. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA1127–270 1
3. HC Leipzig (német)00–00 0
3. Asztrahanocska (orosz)00–00 0

Elek Gábor azt mondta a mérkőzés előtt, hogy kisebb csodára lenne szükség ahhoz, hogy Szkopjében legyőzzék a Vardart. Való igaz, a mérkőzésnek egyértelműen az előző BL-kiírás negyedik helyezettje volt az esélyese, ám az első félidőben a Fradi remekül tartotta magát, elsősorban eredményes támadójátékának köszönhetően.

A Vardarnak, mint általában, most is a horvát Andrea Penezic volt a vezére, míg a négy kétperces kiállítással is sújtott Ferencvárost a Nerea Pena, Kovacsics Anikó, Szucsánszki Zita hármas húzta.

A fordulás után összeállt a Fradi védekezése, ennek eredményeképp egyenlített a magyar csapat.

Monori Orsolyát bedobta a mély vízbe Elek Gábor, a fiatal játékos pedig góllal hálálta meg a bizalmat. Kezdett forró lenni a talaj a szkopjeiek talpa alatt, főleg akkor, amikor az 55. percben Szucsánszki góljával már az FTC vezetett.

A hajrában Kovacsics Anikó megkapta harmadik kétpercesét, az utolsó percre fordulva pedig a francia Alexandra Lacrabere hétméteresével egyenlített a Vardar.

A Fradi emberhátrányban nem tudott gólt lőni utolsó támadásánál – de legalább kiegészült –, a Vardarnak 15 másodperce maradt a győzelem kivívására. Hiába kért azonban időt a macedón csapat edzője, amatőr lépéshiba miatt elvették tőlük a labdát. Szucsánszki Zita a saját térfeléről vette célba az üres szkopjei kaput, de a labda a bal oldali kapufa tövét találta el, így döntetlen lett a csata vége!

MÁSODIK FÉLIDŐ

Ezzel véget ért a mérkőzés! Értékes döntetlent ért el a Fradi idegenben. 27–27

60. perc: Hihetetlen! A szabaddobás után elvették a bírók a labdát a Vardartól, Szucsánszki a félpályán túlról dobott üres kapura, de csak a kapufát találta el.

60. perc: Hornyák fölé lőtt, nem volt helyzetünk.

59. perc: Lacrabere hetesből talált be. 27–27-tel fordulunk az utolsó percre.

59. perc: Kovacsicsot kiállítják, gól azonban nincs.

58. perc: Kovacsics remekül játszik, gólt lő 26–27

57. perc: Szucsánszki nem lassít, estében talál be 25–26. Lacrabere gyorsan egyenlített. 26–26

56. perc: Penezic felugorhatott, ez egyenlő a góllal 25–25.

55. perc: GÓÓÓL! Szucsánszki óriási gólt lőtt két ember felett 24–25

54. perc: Szekerest állították ki, de legalább gólt nem kaptunk.

53. perc: Jó kapust a kapufa is segíti! A másik oldalon Monori közelről lőtt fölé. Kár érte.

52. perc: Bíró fél percen belül két ziccert fogott!

51. perc: Pena átlövésből nagy gólt lőtt. Ismét egál! 24–24. Egyből időt kért a Vardar.

50. perc: Monori beállt, meg is lőtte élete első BL-gólját. 24–23

48. perc: Herrem jó labdát kapott, elegánsan átemelte Bírót 24–22

47. perc: Penezic nagy lendülettel lőtt gólt középről. Nem sokkal később Hornyák talált be jobbról. 23–22

46. perc: A frissen beállt Bíró védett.

45. perc: Passzív volt a Fradi, majd el is adta, Herrem azonban a hatos vonalára lépett. A visszakapott esélyt sem ragadtuk meg.

43. perc: Radicsevics nagyon üresen maradt, meg is büntette. 22–21

42. perc: nem örülhettünk sokáig Penezic betalált. Az ellentámadásból Snelder közelről, balról. 21–21

41. perc: EGÁL! Jó passzt kapott Lukács, kilőtte a rövid alsót. 20–20

40. perc: Jól védekezett a Fradi emberelőnyben, támadhat az egyenlítésért!

39. perc: Kiegészült a Vardar, meg is találták Herremet. Kovacsics sem késlekedett, ráadásul Lacrabere-t kiállították. 20–19

37. perc: Szucsánszki nem hagyta magát elnyomni, nyolc méterről lőtt gólt. 19–18

36. perc: Herrem lerohanásból az üres kapu fölé lőtt. Köszönjük!

35. perc: Snelder kiállításával emberhátrányban a Fradi, Szikora véd.

35. perc: akadozott a macedón támadás, Damjanovics mégis betalált. Kovacsics gyorsan válaszolt. 19–17

34. perc:Pena középről, átlövésből talált be. 18–16

32. perc: Hmirova erőszakosan tört be, védővel a nyakán talált be. Az ellenakcióból Szucsánszki lőtte ki a jobb alsót 18–15

31. perc: Szikora-védéssel kezdődött a második játékrész.

Megkezdődött a második félidő!

ELSŐ FÉLIDŐ

Vége az első félidőnek 17–14 a Szkopjénak.

30. perc:Pena lő gólt a megbeszélt figurából, ám gyorsan gólt kapunk, Penezic talált be középről 17–14

29. perc: macedón gól, majd ferencvárosi időkérés 16–13

28. perc: Herrem labdát szerzett majd könnyű ziccert dobott 15–13

27. perc: Snelder legyűréséért hetes, Szucsánszki értékesítette. 14–13

26. perc: Jól játszották meg a szélen Herremet, aki gyönyörűen cunderezett. 14–12

24. perc: macedón gól után Szucsánszki középről üresen lőtt gólt 13–12

23. perc: Kovacsicsot másodjára állították ki.

22. perc: gyönyörű gól a macedónoktól. Lacrabere kínai figurából szerez gólt. 12–11

21. perc: Mindkét oldalon elhibázott támadások után Szucsánszki lőtt gólt középről 11–11

19. perc:Kovacsics középről jól hozta magát helyzetbe, a másik oldalon Penezic tört be, majd megint Kovacsics eredményes 11–10.

18. perc: Radicsevics üresen maradt, megint gólt lőtt. 10–8

16. perc: Hmirova átlövésből, kilenc méterről talált be. 9–8

15. perc: remek játék után kiállítás a hazaiknál. Pena kihagyta a hetest.

13. perc: megint Kovacsics talál be, Szikora pedig nagyszerűen véd. 8–8

12. perc:Kovacsics 7 méterről középről, majd lerohannak a macedónok, Penezic talált be. 8–7

11. perc: Lacrabere szerzi meg az előnyt a Szkopjénak közelről.

10. perc: Snelder kiállítása után rossz csere miatt kettős emberhátrányba kerültünk.

9. perc: Snelder gól. 5–5

7. perc: Radicsevics ejt szépen. 5–4

5. perc: Althaus góljára megint Pena válaszol. 4–4

4. perc:Pena átlövésből, Radicsevics pedig jobb szélről lő gólt. 3–3

3. perc:Pena hetesből talál be, majd gyorsan egyenlít a Szkpje. 2–2

2. perc: gyorsan egyenlít a Fradi, Lukács talál be a szélről. 1–1

2. perc: Althaus kapott remek bejátszást, majd lőtt gólt.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés, a Fradi tiszta fehérben, a Szkopje pirosban lép pályára.

Az EHF szakírói a 2016–2017-es szezonra bronzérmesnek jósolják a macedónokat, míg a Fradit a 6. helyre várják.

A Ferencváros számára nem kezdődik könnyen a Bajnokok Ligája, hiszen az első fordulóban rögtön az előző kiírás negyedik helyezettjéhez látogat.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Vardar Szkopje–Ferencváros női kézilabda BL-csoportmeccs tudósításában. Hamarosan kezdünk!