Női kézi BL: a Buducsnoszt 14(!) góllal megverte a tartalékos Larvikot!

2017.04.09. 20:36
A Vardar Szkopje idegenben 28–26-ra legyőzte a Midtjyllandot a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán.

A vendégek végig uralták a meccset, a 28. percben már hét góllal vezettek (11–18), de még a 49. percben is volt közte öt (21–26), a hazaiak erejéből kozmetikázásra futotta.

BUDUCSNOSZT–LARVIK

A sérülésektől tizedelt Larvik mindössze 11 játékost tudott nevezni a találkozóra (többek között Sandra Toft, Amanda Kurtovic, Thea Mörk és Sanna Solberg sem volt bevethető), balszélső például nem is utazott el Montenegróba, így kényszerből másoknak kellett ott játszania. Míg Tor Odvar Moen lehetőségei erősen beszűkültek, addig a hazaiak már számíthattak Zoqbi De Paula, Biljana Novovics és Szuzana Lazovics játékára is, már csak Milena Raicsevics hiányzott a Podgoricából.

A norvégok ennek ellenére az első negyedóra végén 6–5-re vezettek, ezt követően viszont az történt a pályán, amint a montenegróiak akartak.

A tíz gólig jutó Cristina Neagu tarthatatlannak bizonyult, 7–7 után 6–0-s sorozatot mutatott be a Buducsnoszt (13–7), a második félidő elején pedig 14–10-et követően egy 8–0-sat (22–10).

Az 52. percben Marit Frafjord találata visszahozta tíz gólra a norvégokat (26–16), ugyanő állította be a végeredményt az utolsó másodpercben (31–17).