Itthon már nem sikerült a bravúr a Fradinak

2016.11.13. 14:55
Szucsánszkiban és a Fradiban megvolt a lendület, de mindez nem párosult kellő eredményességgel és hatékony védekezéssel (Fotó: Veres Viktor)
A női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában a Vardar Szkopje lehengerlő játékkal 37–24-re megverte a Ferencvárost, ezzel bebiztosította első helyét a csoportban, és a teljes BL-mezőnyben egyedüliként továbbra is veretlen.

NŐI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 5. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–VARDAR SZKOPJE (macedón) 24–37 (12–21)
BOK-csarnok, 3500
néző. V: Christiansen, Hansen (dánok)
FERENCVÁROS: Szikora – Lukács V., Kovacsics 1, Snelder 4, Szekeres, Szucsánszki 2, Schatzl 2 (2). Csere: Bíró (kapus), Pena 4, Mészáros R., Hornyák D. 3, JOVANOVICS 4, Faluvégi 1, Szarka 3. Edző: Elek Gábor
VARDAR: Leynaud – RADICSEVICS 6, Lazovic 3, Hmirova 1, Covic 3, Penezic 4 (2), MAVSAR 6 (3). Csere: PESSOA (kaus), Damnjanovics 1, LEKICS 7, Lacrabere 4, Herrem 2, Klikovac, Risztovszka, Iljina. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása: 9. perc: 3–4. 14. p.: 3–8. 20. p.: 4–14. 24. p.: 7–17. 36. p.: 15–23. 40. p.: 16–26. 52. p.: 21–29. 57. p.: 21–34
Kiállítások:
8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5
Elek Gábor:
– A jobbik együttes győzött, még ha a két csapat tudásához mérten túlzó is a különbség. Sajnálom, hogy ennyire kevés ellenállást tudtunk kifejteni, a mérkőzés elejétől lehetett érezni, hogy lassúbbak vagyunk a szokásosnál.
David Davis: – A védekezés és a kapusteljesítmény volt a sikerünk kulcsa: a kapusaink szinte mindent fogtak, amiből gyors gólokat tudtunk szerezni. Nincs ekkora különbség a két csapat között, de örülök, hogy most biztos győzelmet sikerült aratnunk.

A másik mérkőzésen: HC Leipzig (német)–Asztrahanocska (orosz) 30–27 (14–14)
TOVÁBBI VASÁRNAPI EREDMÉNYEK
A-CSOPORT

Thüringer HC (német)–Glassverket (norvég) 27–33 (12–15)
D-CSOPORT
Sävehof (svéd)–Larvik (norvég) 32–38 (14–21)

Az FTC és a Vardar Szkopje már biztos továbbjutóként készülhetett az egymás elleni összecsapásukra, amely így már a középdöntős pontokról is szólt. Emlékezhetünk, a nyitó körben a Fradi bravúros döntetlennel nyitott a macedón sztárgárda otthonában, ez az eredmény pedig Indira Kasztratovics állásába került. A Vardar élére azóta kinevezték az addig a férficsapatnál másodedzőként dolgozó David Davist, és a szkopjeiek már meggyőző teljesítményt nyújtottak az elmúlt fordulókban.

Ráadásul már Andrea Lekics is bevethető volt, a szerb irányító térdműtét után hosszú hónapokat hagyott ki. Először játszott a BOK-csarnokban (korábbi Syma-csarnok) a mostani BL-szezonban az FTC, az első két hazai csoportmeccset még Dabason rendezték.

A Vardar kezdte meggyőzőbben a találkozót, különösen a balszélső, Tamara Mavsar szórta meg magát, a Fradinak így folyamatosan többgólos hátrányból kellett kapaszkodnia. Ami ennél is nagyobb problémát jelentett, hogy a ferencvárosi védekezés kulcsembere, Szekeres Klára már a tizedik percben megkapta a második két percét.

Az FTC nem találta az ellenszert felállt védelemmel szemben, négygólos hátrányban Elek Gábor kénytelen volt időt kérni. A hazai csapatnak ezután sem sikerült semmi, míg az ellenfélnek szinte minden bejött (az EHF statisztikája szerint 95 százalékos lövőhatékonyság vendég részről az első 30 percben). Hiába a második FTC-időkérés, a 20. percben már tíz (!) góllal vezetett a Vardar (4–14). Sorban jöttek be a cserék a Fradinál, amivel annyit legalább elért, hogy innentől valamivel egyenrangúbb partnere volt a pályán a Szkopjének. Marija Jovanovics kimondottan biztatóan szállt be, a szünetig négyszer is betalált, de így is kilencgólos hátrányban volt a népligeti együttes (12–21).

A folytatásban is csak elvétve sikerült kivédekezni a Vardar támadásait, ami pedig alapfeltétele lett volna a jelentősebb felzárkózásnak. A Fradi ment előre, de ezen a napon nem lehettek vérmesebb reményei. Végül tízgólos különbségen belül sem tudott maradni, a Vardar 13-mal nyert (24–37), Lekicsék pedig boldogan ünnepelhettek az őket idegenbe is elkísérő macedón szurkolókkal.

A csoport másik meccsén a HC Leipzig három góllal legyőzte az Asztrahanocskát, de idegenben lőtt több góllal még az oroszok állnak jobban az egymás elleni összevetésben. Az utolsó fordulóban tehát az Asztrahanocskának is létkérdés lesz az FTC elleni siker.

Véget ért a mérkőzés!
60. perc: Lekics
újabb gólt szerzett. 24–37
60. perc: Szarka
kapott jó labdát a szélen. 24–36
58. perc: Faluvégi
betalált, majd könnyen szerzett gólt Lekics. 23–36
57. perc:
végre egy Fradi-gól. Hornyák távolról talált be. 22–34
55. perc:
Pessoa védése messzire kipattant, épp az induló Radicsvicshez, aki ziccerből lőtt gólt. 21–34
54. perc:
ismét indításból szerezett gólt a Vardar, ezúttal Herrem. 21–33
53. perc:
egymás után kétszer indítottak a macedónok. Előbb Herrem, majd Radicsevics. 21–32
52. perc: Lacrabere
lőtt gólt. 21–30
52. perc: Snelder
jó passzt kapott, be is talált. 21–29
50. perc: Penezic
hibázott. Ilyet sem láttunk még sokat.
50. perc: Szucsánszkit
állították ki, ráadásul hetest is ítéltek a játékvezetők.
49. perc: Hornyák
lőtt gólt. 20–29
48. perc: Szarka
középről talált be. Radicsevics pedig ejtésből. 19–29

47. perc:
megint Covic. 18–28
46. perc: Covic
jó labdát kapott beállóban, nem hibázott. 18–27
44. perc: Klikovacot
állították ki.
43. perc: Hornyák
a kiállított.
42. perc:
megint Pena volt a gólszerző, most indításból talált be. 18–26
41. perc: Pena
most már nem hibázott. 17–26
40. perc: remekül támadott a Fradi, Pena lövését Pessoa lábbal védte.
39. perc: Penezic
lőtt be a hetest. 16–26
38. perc: Lazovic
átlőtte a védelmet. 16–25
37. perc: Schatzl
büntetőből volt eredményes. 16–24
37. perc: Szarka
talált be, gyorsan válaszolt rá Lazovic. 15–24
36. perc:
rossz passz a Fraditól, indítás, Radicsevics-gól. 14–23
34. perc:
nagyon hoszan támadott a Vardar, majd Damnjanovics nagy gólt lőtt. Boszantó. 14–22
32. perc: Snelder is gólt lőtt. 14–21
31. perc: ez jól kezdődött! Szucsánszki talált be. 13–21
Elkezdődött a második játékrész!

Az első 30 percben nem sok jó történt a Fradival, ha valakit ki lehet emelni, az Jovanovics, akinek több átlövése is bejött és 4 gólt szerzett. Összességében nem működik jól a Fradi játéka: a legtöbb támadásából eladta a labdát, a másik oldalon pedig majdnem mindig gólt kapott.

Sokatmondó adat, hogy a Vardar nyolc góllövőjéből csak Radicsevics hibázott lövést – ő is csak egyszer célzott pontatlanul. A teljes mezőny legeredményesebb játékosa a hatgólos Mavsar, de Lekics is már ötnél jár.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő!
30. perc:
a játékvezetők nem fújták le az egyértelmű belemenést, majd még büntetőt is kapott a Vardar. Penezic lőtte be a hetest. 12–21
29. perc: Jovanovics
csapott le egy kipattanó labdára, majd szerzett újabb gólt. 12–20
29. perc: Lekics
lőtte át a teljes Fradi-védelmet. 11–20
28. perc: Jovanovics
szerzett ismét nagy gólt. 11–19
28. perc: Damnjanovics
volt durva Szucsánszkival.
27. perc:
a Fradi ismét átlövésből talált be. Hornyák. 10–19
26. perc:
megint Lekics. 9–19
25. perc:
megint Lekics talált be, a másikon Jovanovics szerzett nagy gólt átlövésből. 9–18
24. perc:
Szucsánszki üresen találta Sneldert. 8–17
24. perc:
türelmes volt a Vardar, Lekics szerzett gólt. 7–17
22. perc: Mavsar
gólja után, Jovanovics talált be. 7–16
21. perc:
Bíró védett, a kipattanót Covic lőtte be. A másikon Szucsánszki válaszolt. 6–15
21. perc:
hosszú idő után jött újabb Fradi-gól. Pena talált be. 5–14
20. perc: Lacrabere
lőtt gólt. 4–14
19. perc:
mintha Bíró testén keresztül ment volna be a labda. Penezic szerzett gólt. 4–13
18. perc:
a helyzet nem változott, a Ferencváros eladta a labdát.
17. perc:
a Fradi kért időt.
17. perc:
újabb eladott labda, újabb kapott gól. Indításból talált be Radicsevics. 4–12
17. perc: Lacrabere
épp, hogy bejött, máris gólt szerzett. 4–11
16. perc:
megint eladott labda lett a Ferencváros támadásának a vége.
15. perc: Mavsar
megint büntetőből volt eredményes. 4–10
15. perc: Lazovic
gyorsan válaszolt. 4–9
14. perc: Pena
nagy gólt lőtt, szintén átlövésből. 4–8
14. perc: Penezic
átlövésből vette be a Fradi kapuját. 3–8
12. perc:
Elek Gábor kért időt.
12. perc:
nem volt fent kapus a Fraditól, a labdaszerzés után így könnyű gólt lőtt Radicsevics. 3–7
11. perc: Lekics
távolról talált be. 3–6
11. perc: Mavsar
lőtte be a büntetőt. 3–5
10. perc: Szekerest
másodjára állították ki.
10. perc: Schatzl
értékesítette a büntetőt. 3–4
9. perc: Mavsar
ejtett a szélről. 2–4
8. perc:
így is gólt lőtt a Fradi. Szucsánszki szépen játszotta meg Sneldert. 2–3
7. perc:
emberhátrány, Szekeres a kiállított.
6. perc:
Pena váralanul lőtt, eredménytelenül.
5. perc:
pontatlanul támadott a Ferencváros, majd a Vardar is elrontotta saját akcióját.
4. perc:
rendezetlen volt a Fradi védelme, Hmirova középről talált be. 1–3
3. perc:
Penezic harcolt ki büntetőt, Mavsar belőtte a hetest. 1–2
2. perc: Kovacsics
magának teremtett helyzetet, megszerezte a Fradi első gólját. 1–1
1. perc:
jó passzt kapott Mavsar a bal szélen és kilőtte a hosszút. 0–1
Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a FTC-Rail Cargo Hungaria–HC Vardar női kézilabda BL-csoportmeccs élő tudósításában. Hamarosan kezdünk!

Az első fordulóban emlékezetes mérkőzést játszott egymással a két csapat: Szkopjéban az első félidei háromgólos hátrányát ledolgozva, az utolsó pillanatban akár nyerhetett is volna a Ferencváros, panaszra azonban így sem volt oka Elek Gáboréknak, hiszen a 27–27-es végeredménnyel nagyon értékes döntetlennel nyitottak.

Szucsánszki Zitáék azt követően legyőzték az Asztrahanocskát, majd a lipcseieket kétszer – az előző fordulóban a németek felett aratott kiütéses sikerrel már biztosították a középdöntőbe jutást.

A macedónoknál történt egy nagy változás a Fradi ellen mecset követően – menesztették az együttest irányító Indira Kasztratovicsot, akinek a helyét David Davis vette át a kispadon. Azóta megtáltosodott a Vardar, és a Fradihoz hasonlóan nem talált még legyőzőre, így – a jobb gólkülönbsége miatt – vezeti a B-csoportot.