A Krim kiütésével bebiztosította továbbjutását a Győri ETO

ILKU MIKLÓSILKU MIKLÓS
2017.02.25. 19:06
Nora Mörk és az ETO ott lesz a negyeddöntőben (Fotó: Koncz György, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 4. fordulójában a Győri Audi ETO KC 34–17-re nyert a Krim Ljubljana vendégeként, ezzel bebiztosította a továbbjutását a negyeddöntőbe.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 4. FORDULÓ
RK KRIM MERCATOR (szlovén)–GYŐRI AUDI ETO KC 17–34 (10–18)
Ljubljana, 1800 néző. V: Baumgart, Wild (németek)
KRIM: Marincek – Benko 1, Koren 4, Georgijev 1, Milanovic-Litre 2, Jericek 2, Amon 1. Csere: Pandzic (kapus), Baric 2, Zulic 2 (2), Bajramoszka 2, Hrncic. Edző: Uros Bregar
GYŐR: KISS É. – BÓDI 4, N. MÖRK 4 (1), Groot 1, Broch 3, E. AMORIM 5, GÖRBICZ 10 (4). Csere: Tomori, EL-GAUI 4, Knedlíková 1, Hársfalvi 1, Puhalák 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 9. p.: 2–7. 14. p.: 4–10. 21. p.: 6–14. 27. p.: 9–17. 35. p.: 12–20. 43. p.: 16–23. 51. p.: 16–27. 58. p.: 17–32
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/5
Ambros Martín:
– Elégedett vagyok a lányokkal, és nemcsak azért, mert megszereztük a két pontot, így továbbjutottunk a negyeddöntőbe, hanem mert egyénileg és csapatként is remek teljesítményt nyújtottak. Úgy álltunk neki, hogy elfelejtettük a hazai meccset, emiatt is kezdtünk annyira nagy iramban. Sok gólt tudtunk szerezni, úgy érzem, előre tudtunk lépni, és elértük, amit akartunk.

A hazai pályán aratott magabiztos, 17 gólos győzelem után pozitív előjelekkel várhatta a Krim Ljubljana elleni idegenbeli mérkőzést a Győri ETO. A csoport első helyén álló magyar együttes ugyan az első percben hátrányba került Milanovic-Litre találata után, ám az exgyőri gólja után beindult a henger, Ambros Martín csapata a 9. percben már öttel vezetett. Nora Mörk, Eduarda Amorim és Görbicz Anita is kivette a részét a góllövésből, a hazaiak dolgát ráadásul Amon kiállítása is tovább nehezítette.

A félidő derekán túljutva ugyan kicsit közelebb zárkózott a Krim, de Kiss Éva javuló védési hatékonyságának és a kihasznált helyzeteknek köszönhetően növelni tudta előnyét az ETO. Mörk, majd Bódi Bernadett és el-Gaui is többször be tudott találni a játékrész hajrájában, így – a sok kihagyott ziccer ellenére is – nyolcgólos előnyt tudott összeszedni az ETO a szünetre. (10–18)

A második felvonás első tíz percében gyakorlatilag semmit sem változott a játék képe, ahogy a csapatok közötti különbség sem. Zulic és Bajramoszka volt a legaktívabb a hazaiaknál, míg a vendégeknél Nora Mörk és Bódi vétette észre magát góllal, gólokkal. A játékrész derekán Bajramoszka újabb találatával közelebb zárkózott a Krim, ám a szlovén együttes ezután gólképtelen maradt hosszú percekig, aminek meg is lett az eredménye – az ETO 14 góllal meglépett.

Kiss Éva remekelt a kapuban, 57 százalékos védési mutatóval zárt, úgy, hogy végigvédte a találkozót. Mörk és Görbicz is ontotta a gólokat, a hajrában hozzájuk csatlakozott el-Gaui, aki a gólszerzés mellett heteseket és kiállítást is kiharcolt, nagyon hasznosan kézilabdázott. Görbicz hajrában szerzett találatainak tetejébe még Tamara Georgijevet ki is állították az utolsó két percre, az utolsó szó/gól pedig Hársfalvi Júliáé lett, aki egy parádés ejtéssel vette be a kaput, beállítva ezzel a végeredményt. (17–34)

Az ETO győzelmével bebiztosította a helyét a negyeddöntőben, a hátralévő két mérkőzésen a Larvikkal és a sereghajtó Esbjerggel találkozik – a kettőből egy győzelem is elég lehet a csoportelsőséghez.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Labdaszerzés és eladás, ebből nem az elsőt látjuk az ETO-tól mostanában. Kiss Éva védi Koren próbálkozását. ITT A CSATTANÓ! Öt másodperccel a vége előtt még nekiveselkedik az ETO, Hársfalvi pedig egy pazar ejtéssel teszi fel az i-re a pontot. 17–34-RE GYŐZ AZ ETO!
59. perc: Benko lövése pontatlan, fordulhat az ETO. HETES ÉS KÉT PERC! El-Gaui fordul be középen, de Georgijev lerántja, amiért kiállítják. A büntetőt Görbicz bevágja, a jobb alsóba pattint biztos kézzel – megvan a 10. találata a mérkőzésen. 17–33
58. perc: Kiss Éva tovább javítja védési mutatóját, a kontra végén Knedlíková esik szerencsétlenül, hetest is kap az ETO. GÓL! Görbicz a bal alsóba rakétáz, magabiztos hétméteres. 17–32
57. perc: Jericek töri meg a Krim gólcsendjét, két védő között megy be és a bal alsóba helyez. Knedlíková is lő egyet a túloldalon. 17–31
56. perc: Labdaszerzés, majd eladott labda az ETO-tól. Újabb győri labdalopás, amit most gól követ, el-Gaui a szerzője a lerohanás végén. 16–30
55. perc: Egy hatalmas kapufa a hazaiaktól, Tomori indítja egyből a kontrát, aminek a végén Görbicz pattint a kapu jobb oldalába. 16–29
54. perc: Hétméteres a túloldalon is. KIMARAD! Ana Abina csúnyán mellé trafál. Pandzic lábbal védi el-Gaui ziccerét. Gyorsan el is adja a labdát a házigazda, majd Tomori belefordul védőjébe, így az ETO-t is megfosztják a labdától.
53. perc: Broch harcol ki hetest két védő között. BENN VAN! Görbicz a jobb alsóba pattint a kapus támaszkodó lába mellett, hetedszer eredményes ma.16–28
52. perc: Mörk bejátszásánál Broch ellen ítélnek. Gyors indítás a Krimtől, Baric kiszorított helyzetből veszi célba a kaput, de Kiss Éva eszén nem tud túljárni. Közel nyolc perce gólképtelen a Krim.
51. perc: GÓÓÓL! Megy ez emberhátrányban is, Görbicz szerez labdát védekezésben, majd a lerohanásból a jobb alsót veszi célba és lő is hajszálpontosan oda. Tomori jól sáncol védekezésben, ismét az ETO támadhat.16–27
50. perc: Tomori jó passzát el-Gaui vágja be, közte tíz, számolhatnak a szurkolók. KÉT PERC! Két kézzel lök el-Gaui, így leülhet pihenni.16–26
49. perc: Kiss Éva nagyszerűen véd, Zulic átlövését fogja.
48. perc: Passzívnál Bajramoszka fölé durrant. Broch viszont a hálóba lő a túloldalon, gólra váltja a ziccert. 16–25
47. perc: Broch ziccerét lábbal hárítja Marincek.
46. perc: Egy védés Kiss Évától, a túloldalon Tomori lövi át a falat, de Marincek hárít. Támadásban nem megy a válogatott átlövőnek. Bajramoszka próbálkozását fogja Kiss Éva, aki a második félidőben is remekül véd.
45. perc: Passzívnál Zulic talpról kapufát lő, Tomori összeszedi a kipattanót. Broch pedig betalál a túloldalon, visszaáll a félidei különbség. Időt kér a Krim.16–24
44. perc: HÚH! Tomori kerül a földre, Amon hátulról rántja le, csakis két perc lehet.
43. perc: Bajramoszka kíméletlenül lő a jobb felsőbe, ezek a bombagólok percei most. 16–23
42. perc: Milanovic-Litre harmadik kísérletre betalál, hiába reklamálnak a győriek. Jön a válasz egyből, Amorim elemi erővel lő a hálóba a bal oldalról, jó zárást kap Mörktől. 15–23
41. perc: Milanovic-Litre most nem találja a kaput. A túloldalon Marincek hárítja Amorim átlövését.
40. perc: Lendületes támadás a Krimtől, de azzal a lendülettel Milanovic-Litre fölé durrant.
39. perc: Zulic ezt a hétméterest is értékesíti. GÓÓL! Amorim le a szélre Puhaláknak, aki a rövidbe húzza a labdát.14–22
38. perc: Georgijev húz össze két védőt Amonnak, aki a bal szélről a hosszúba lő a jó zárást kihasználva. Újabb eladott labda az ETO-nál, a gyors indítást Amon kapja, aki kapufát lő Nora Mörk szorításában, de hetest kap a Krim.13–21
37. perc: Eladott labda az ETO-tól, a kontra végén Bajramoska lábon lövi Kiss Évát. Nora Mörk viszont a hálóba talál, megint kilenc közte. 12–21
36. perc: Ezúttal nem oda lő Bajramoszka, ahová Kiss várja, gól az eredménye. 12–20
35. perc: Szép figura az ETO-tól, Bódi a jobb szélről a hosszú felsőt választja, és milyen jól teszi! Bajramoszka oda lő, ahová Kiss Éva várja. A hosszú indítás azonban pontatlan, így ismét a Krim próbálkozhat meg a gólszerzéssel.11–20
34. perc: Hetest harcol ki a Krim. Zulic kíméletlenül bevágja a büntetőt, a felső sarokba bombáz. 11–19
33. perc: Jericek passzívnál veszi célba a felső sarkot, de Kiss Éva fölé tornázza a próbálkozást. A túloldalon rossz bejátszást kap Broch, kicsúszik a kezéből az amúgy is pontatlan átadás.
32. perc: GÓL! Mörk a jobb alsóba vágja a hétméterest. 10–19
31. perc: FOLYTATÁS! A Győr támadhat, de technikai hiba miatt elveszik a labdát a vendégektől. Hiba a túloldalon is, Mörk mehet a lerohanásból, kapufát lő, de hetest kap az ETO.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Georgijev lő középről, talpról, de Kiss Éva „lenyeli”. A hálóba talál el-Gaui, de leér a lába, így nincs gól. Baric kapufát lő, el-Gaui a lerohanásból ziccerbe kerül, de Marincek hárít. SZÜNET!
29. perc: Kiss Éva védése után el-Gaui eredményes a túloldalon. 10–18
28. perc: Koren szépít, vele nem tud mit kezdeni az ETO egyelőre. 10–17
27. perc: GÓÓL! Görbicz passzát harcosan megszerzi el-Gaui, majd a jobb alsóba vágja. 9–17
26. perc: Amorim jól sáncol, marad a labda azonban a Krimnél. Passzívnál Milanovic-Litre lő kapufát. Knedlíková lövése rossz, Amorim viszont labdát szerez védekezésben. Hullámzó a játék, de a jobb erőkből álló ETO akarata érvényesül azért.
25. perc: Knedlíková is megszerzi első gólját a mérkőzésen, kivár a megfelelő pillanatig és betalál. 9–16
24. perc: Csodálatos gólt szerez Nora Mörk, megveri védőjét egy az egyben, majd a léc alá zúdít. Eladott labda Korentől a túloldalon.9–15
23. perc: Tovább zárkózik a Krim, Baric eredményes. Tomori bejátszása nem jó el-Gauinak. Góllal büntet a ljubljanai együttes, Koren eredményes. Kicsit belealszik most a mérkőzésbe a győri csapat, időt kér Ambros Martín.9–14
22. perc: Amorim átlövését ezúttal védi Marincek, talán kicsit elkapkodja ezt most a brazil. Benkónak hetesből nem ment, akcióból viszont most igen, szépít a Krim. Görbicz talpról próbálkozik, de középre céloz, így viszonylag simán véd Marincek.7–14
21. perc: Vészkapussal támadásban az ETO. MICSODA GÓL! Amorim húzza le a jobb szélre Bódinak, aki zsebkendőnyi helyen ugrik be és lő a hosszú felsőbe. Parádés találat emberhátrányban. A Krim tanácstalan támadásban, még emberelőnyben is, fordulhat az ETO.6–14
20. perc: Tomori kap sárgát védekezés közben. KÉT PERC! Tomorit kiállítják, Milanovic-Litre pedig hetest harcol ki róla. NINCS GÓL! Benko büntetőjét kivédi Kiss Éva. Kiegészül közben a Krim.
19. perc: Georgijev lépéshibát vét. Bódi büntet a túloldalon, a jobb szélről a hosszú alsóba helyez tanárian. 6–13
18. perc: KIÁLLÍTÁS! Labdaszerzés Amorimtól védekezésben, Bódi iramodik meg és passzol Groothoz, de lövését fogja Marincek. Zulic azonban visszahúzza Bódit, így nem kerülheti el a két percet.
17. perc: NA DE! Amorim is hasonlóan jól tüzel, negyedszer eredményes ma. 6–12
16. perc: Eljut a labda Milanovic-Litréhez, beállóból rossz az ejtése, a kapufáról kifelé pattan. Görbicznek viszont megy, négy lövésből négy gól eddig a mérlege ezen a találkozón. Koren ismét átlövi a falat, ha van helye, akkor piszok jól lő egyelőre.6–11
15. perc: Georgijev átlövését fogja Kiss Éva. A túloldalon Broch kapufát lő, a kipattanó a hazaiaké.
14. perc: Koren szépít, nem védekezik elég határozottan az ETO. Támadó szabálytalanság, elveszik a labdát a győriektől.5–10
13. perc: Gyengécske próbálkozás Korentől, Kiss Éváé a labda. Kiegészül a Krim, fél perc múlva az ETO is. Harcos megoldás, Groot két védővel a nyakán is be tud találni. 4–10
12. perc: KIÁLLÍTÁS A TÚLOLDALON IS! Amorim az előbb kiharcolt egyet, most ő maga kap két percet, amiért meghúzza Milanovic-Litre mezét. SZÉÉÉP! Széthúzza a Krim védelmét az ETO, Mörk a szélre játssza ki Görbicznek, akinek nagy helye van, így a rövidbe bombáz zavartalanul. 4–9
11. perc: Belemenést fújnak Nora Mörk ellen. A gyors indításból Baric eredményes, nem tud még rendeződni az ETO, ezt használja ki a Krim. GÓL ÉS KÉT PERC! Amorim középről bombáz a hálóba, ráadásul Amon jól megráncigálja közben, amiért kiállítják a hazaiak játékosát.4–8
10. perc: Időt is kér a Krim. Koren góljával szépít a házigazda. 3–7
9. perc: HOHÓ!Ezúttal Görbicz szerez labdát védekezésben, és indítja Brochot, aki az előbbi figurát kopírozza le, hiszen a bal szélről a középen érkező Bódihoz passzol, a szélső pedig magabiztosan pattint a hálóba. 2–7
8. perc: ISKOLAJÁTÉK! Újabb labdaszerzés Amorimtól, a gyors indítást Görbicz kapja a bal szélen, de észreveszi a középen érkező Brochot, majd tökéletesen passzol hozzá, ott is a gól. Mint edzésen. 2–6
7. perc: Eladott labda Korentől, a kontrából Groot lövését kitornázza Marincek, de marad a labda az ETO-nál. Jön is a gól, Groot másodjára már betalál. Kiss Éva fogja Jericek lövését, ki sem pattan róla. GÓÓÓL! Görbicz Anitának akcióból is megy, a bal szélről lövi ki a hosszú alsót.2–5
6. perc: Bődületes góllal reagál a Krim, Jericek talpról, középről bombáz a bal felsőbe. Tomori lövését Marincek védi.2–3
5. perc: KIÁLLÍTÁS! Milanovic-Litre a mezénél fogva rántja le Brochot, és mivel az ex-győrinek már van egy sárgája, most jön a két perc. GÓÓL! Kihasználja a fórt a Győr, Amorim eredményes. 1–3
4. perc: Rossz bejátszás a Krimtől, Nora Mörk kapja a labdát középen a lerohanás végén, ezt a ziccert pedig most nem hibázza el. Pillanatok alatt visszaszerzi a labdát az ETO védekezésben.1–2
3. perc: Remek védekezés az ETO-tól, gyorsan tud indulni a magyar csapat a labdaszerzésből, de Mörk lécet lő. Balszerencse. Jericek veszi célba a jobb alsót, de Kiss Éva nagyot spárgázva hárít, marad a labda a hazaiaknál. Amorim kap sárgát védekezésben.
2. perc: Nora Mörk harcol ki hetest, Milanovic-Litre kap sárgát. GÓÓL! Görbicz bevágja a hetest, a jobb alsóba lő. 1–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A kék mezes Krim kezd, Milanovic-Litre rögtön be is veszi Kiss Éva kapuját. Az ETO csupa fehérben.1–0

A Győr három fordulóval a csoportkör vége előtt három ponttal vezet a Midtjylland és a Larvik előtt, a Krim elverése nagy lépés lenne a csoportelsőség felé. A hátralévő két körben épp a Larvikkal, majd a sereghajtó Esbjerggel mérkőzik az ETO.

Nemrégiben hazai környezetben csúnyán elintézte szlovén ellenfelét az ETO: 39–22-re nyertek Ambros Martín tanítványai. A két csapat legutóbbi 10 összecsapásából 9-en az ETO győzött, egy döntetlen mellett... Legutóbb 2014-ben találkoztak Ljubljanában, akkor kettővel nyert a magyar csapat.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Krim–Győri ETO női Bajnokok Ligája-mérkőzés élő, szöveges tudósításában. Tartsanak velünk!