Hozta a kötelezőt a Győri ETO Dániában

2017.02.05. 16:42
Görbicz Anita 11 gólig jutott az Esbjerg otthonában (Fotó: Koncz György, archív)
A Győri Audi ETO KC 32–26-ra legyőzte Dániában az Esbjerget a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT, 2. FORDULÓ

ESBJERG (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC 26–32 (12–14)
Esbjerg, 1820
néző. V: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
ESBJERG: Sando – Kviesgaard 3, Van der Heiden 2, ALM 9 (2), ZACHARIASSEN 4, González Ortega 1, Vestergaard. Csere: Friis-Traberg 1, Karlsson, Ingstad 3, Seest 3, Toft Hansen. Edző: Lars Frederiksen
GYŐR: Grimsbö – Bódi, N. Mörk 5 (1), GÖRBICZ 11 (4), Broch 2, AMORIM 6, Hársfalvi. Csere: Kiss É. (kapus), GROOT 5, Knedlíková 1, Tomori 2, al-Gaui. Edző: Ambros Martín
A mérkőzés alakulása. 4. perc: 0–3. 9. p.: 5–5. 15. p.: 6–8. 22. p.: 7–12. 28. p.: 12–13. 34. p: 13–18. 41. p.: 17–22. 49. p.: 21–27. 55. p.: 23–30
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 5/5
Ambros Martín:
– Nagyjából úgy alakultak a dolgok, ahogy vártam. Tudtam, hogy a dánok nem állnak valami jól, gondokkal küszködnek, de azt is tudtam, ennek ellenére végig koncentrálnunk kell, ha jó eredményt akarunk elérni. A védekezésünk most nem működött annyira jól, mint szokott, néha nem voltunk elég agresszívak – mondjuk, középen az ő játékosaik között is nagyon jó volt a kapcsolat. A hat a hat elleni védekezéssel elégedett vagyok, a hét a hat ellenivel már nem annyira.

A Krim elleni kiütéses győzelmet követően a papírforma alapján újabb két pontért utazott az Esbjerghez a Győri ETO. A sereghajtó dán együttes ráadásul nélkülözni kénytelen kulcsjátékosát, Estavana Polmant (Rafael van der Vaart párját), aki babát vár. Bekezdett az ETO a mérkőzésen: Nora Mörk és Görbicz Anita is betalált az első percekben, a magyar csapat 3–0-s rohammal állva hagyta ellenfelét.

Tartotta előnyét a győri együttes, sőt, a félidő derekán ötgólosra is tudta azt növelni Görbicz hétméteresből, majd Groot akcióból szerzett találata révén. A házigazda azonban nem szeppent meg, többek között Sando kapus folyamatosan javuló teljesítményének és a magabiztos helyzetkihasználásnak köszönhetően a hajrában már ismét az egyenlítésért támadhatott. Ez azonban nem jött össze, sőt, az újabb hetest Görbicz értékesítette, így a szünetben kétgólos előnyben volt az ETO (12–14).

A fordulás után egy 4–1-es rohammal tovább tudta növelni előnyét az ETO, majd Eduarda Amorimot kiállították, az volt a mérkőzés első kétpercese. Ennek ellenére azonban nem igazán tudott közelebb zárkózni a házigazda dán csapat, sőt, néhány perccel később már öttel vezetett a győri együttes. Amorim, Görbicz és Groot is jó napot fogott ki, míg Sando nemigen tudott mit kezdeni a jobbnál jobb (át)lövésekkel.

Az Esbjergben Jenny Alm tartotta a lelket, akihez a hajrában csatlakozott Elise Seest, de kettejük góljai is kevésnek bizonyultak a védekezésben is egyre inkább javuló ETO ellen. Az utolsó percekben Tomori Zsuzsanna és Nora Mörk is megszórta a dán csapatot, a győriek magabiztos, hatgólos győzelmet arattak a sereghajtó otthonában és három pontra növelték előnyüket a csoportban (26–32).

2. FÉLIDŐ

60. perc: Szép bejátszás Gonzalestől, ismét Ingstad eredményes. Görbicz ismét talpról próbálkozik, de most Sando hárít. A végén még egy kapufa a győriektől. VÉGE!26–32
59. perc: HATALMAS GÓL! Görbicz középről, talpról rakétáz a bal felsőbe, védhetetlen. 25–32
58. perc: Ingstad emel a hálóba, miután jókorát taszít Görbiczen. 25–31
57. perc: Tomori bombagóllal jelentkezik a túloldalon, a bal oldalról lő a hosszúba kíméletlenül. Jó védekezés Bóditól, megvan a labda.24–31
56. perc: Seest lepi meg a győri védelmet, kozmetikázza az eredményt. 24–30
55. perc: Alm kilencedszer veszi be ma az ETO kapuját, vele nem tudnak mihez kezdeni a győriek. Nora Mörk válaszol a góljára a túloldalon, Sando lábai között talál a hálóba.23–30
54. perc: Megvan Tomori első gólja is a mérkőzésen. 22–29
53. perc: Karlsson harcol ki hetest Bódi mellett. Alm hétméteresét kivédi Kiss Éva, de Almhoz kerül a kipattanó és másodjára már bepofozza. 22–28
52. perc: Jó védekezés után Amorim próbálja meg saját térfeléről az üres kapuba dobni a labdát, de mellé pattog a lövés.
51. perc: Hársfalvi is a pályán, Görbicz kap pihenőt.
50. perc: Kiss Éva jól száll be, rögtön egy védéssel kezd a kapuban. Kihasználja az emberfórt szépen az ETO, Mörknek csinálnak helyet, az átlövő magabiztosan bikáz a hálóba. 21–28
49. perc: Alm hatodszor eredményes ma. KÉT PERC! Zachariassen az első kiállított ma a dánoknál, plusz egy hetes az ETO-nak. GÓL! Mörk a jobb alsóba helyezi a büntetőt.21–27
48. perc: EGÉSZ PÁLYÁS GÓL! Zachariassent előzi meg Broch védekezésben, majd Görbicz az üresen tátongó kapuba lő saját térfeléről. Időt kér az Esbjerg.20–26
47. perc: Van der Heijdent sáncolják a győriek, de marad a labda a dánoknál. Alm bal alsóba tartó lövését kispárgázza Grimsbö. Belemenés Tomori ellen támadásban.
46. perc: Alm előtt megnyílik a győri fal, de nem találja el a kaput. Groot viszont igen, Sando lába alatt pattint a hálóba. 20–25
45. perc: Mörk eladja a labdát, a kontra végén Kviesgaard eredményes. 20–24
44. perc: Nagy hiba az Esbjergtől, a középkezdés után egyből eladja a labdát a hazai csapat, Groot pedig köszöni szépen, gólt szerez a gyors indításból könnyedén. Van der Heijden hozza közelebb az Esbjerget.19–24
43. perc: Grootot lesáncolják, de Knedliková harcosan összeszedi a lepattanót. Szép gól, Mörk bejátszásával Broch fordul be és lő a hálóba. 18–23
42. perc: Toft Hansen harcol ki hetest. Amit Jenny Alm belő. 18–22
41. perc: Védés Sandótól, majd Toft Hansentől egy rossz passz. Amorim pattint a hálóba, öt közte. 17–22
40. perc: Kiegészül az ETO, de előtte még Van der Heijden betalál. 17–21
39. perc: AMI SZÉP AZ SZÉP! Tomori a háta mögött passzol Görbicznek, aki hatalmas gólt ragaszt a bal felsőbe, emberhátrányban még mindig. 16–21
38. perc: Emberhátrányban is megy ez, Görbicz nullszögből lő a hosszú alsóba a bal szélről. Vestergaard próbál ejteni, de Grimsbö nagyon könnyen lehúzza a labdát.16–20
37. perc: NA DE! Van egy Amorimja a Győrnek, aki megállíthatatlanul tüzel, nem is akárhogyan. Toft Hansen harcol ki hetest. KIÁLLÍTÁS! Ráadásul Amorimot leküldik két percre. Alm ezt most bedobja Kiss Évának, az első gólja ma hetesből a házigazdának.16–19
36. perc: Eladott labda a Győrtől, amit góllal torol meg az Esbjerg, Jenny Alm a szerzője a gyors indításból. 15–18
35. perc: Kviesgaard a jobb szélről eredményes. 14–18
34. perc: Friis-Traberg lövését lábbal védi Grimsbö, de marad a labda a hazaiaknál. Passzív miatt viszont elveszik tőlük… REMEK TÁMADÁS! Végighúzza a figurát az ETO, Görbicz a bal szélről lő gólt. 13–18
33. perc: Friis-Traberg eladja a labdát, Görbicz zavarja, újabb jó védekezés. SZÉÉP! Groot remek testcsellel becsapja védőjét és a jobb felsőbe rakétáz. 13–17
32. perc: Knedliková megszerzi első találatát a mérkőzésen. Az ETO meg a labdát, jó védekezés. Amorim negyedszer eredményes ma, két védő szorításában lövi ki a bal alsót.13–16
31. perc: FOLYTATÁS! Az Esbjerg kezdi ezt a félidőt. Pokolian nagy góllal, Friis-Traberg zúdít a hálóba jó tíz méterről. 13–14

1. FÉLIDŐ

30. perc: GÓÓL! Amorim hoz össze egy hetest, amit Görbicz bevarr. Van der Heijden ziccerét védi Grimsbö, hatalmas bravúr. Groot mellé lő, nincs tovább. SZÜNET!12–14
29. perc: Eladja a labdát az ETO, egyenlíthet az Esbjerg. Nem sikerül, Vestergaard mellé lő a kontrából.
28. perc: Feljön egyre az Esbjerg, Zachariassen beállóból talál be. Görbicz ismét a rövidet veszi célba a bal szélről, de Sando eszén ezúttal sem tud túljárni. Passzívnál Van der Heijden fölé trafál.12–13
27. perc: Akadozik most az ETO támadójátéka, Amorim fölé durrant. Az Esbjergé viszont nem, Ingstad is gólt szerez. Groot lő a hálóba középről, de rálép a vonalra, így az eredmény nem változik.11–13
26. perc: Akcióból most nem megy Görbicznek, Sando védi kísérletét a bal szélről. Jenny Alm átlövi a falat, a kapu bal oldalába helyez. 10–13
25. perc: Hetest hoz össze el-Gaui. GÓÓL! Görbicz Anita ijeszt egyet-kettőt, majd csuklóból elengedi, a kapus feje mellett hull a hálóba a labda. Seest belelendül a túlodalon, szépen ejt a kapuba Grimsbö fölött. 9–13
24. perc: Mörk lő talpról, test mellett, de Sando most résen van és hárít. A túloldalon Seest a jobb szélről talál be. Időt kér Ambros Martín.8–12
23. perc: KIÁLLÍTÁS! Knedliková löki fel Vestergaardot, hetes és két perc a győri szélsőnek. NINCS GÓL! Megint jönn Kiss Éva a büntetőre, és újra véd!
22. perc: Jó védekezés, el-Gaui labdát csen. GÓÓL! Groot érkezik nagy lendülettel és zúdít a kapu jobb oldalába. 7–12
21. perc: Görbicz bedobja ezt a hétméterest is, Sando bal lába mellé helyez. Vészkapussal támad az Esbjerg közben ismét. 7–11
20. perc: Karlsson fölé durrant. Amorim harcol ki hetest.
19. perc: Zachariassen most megkapja a labdát és a bal alsóba zúdít. Groot megteszi ugyanezt a túloldalon.7–10
18. perc: Nem jut el a labda Zachariassenhez, fordulhat az ETO. Pályán Tomori, aki egyből egy lövéssel teszteli Sandót, de a kapus állja a sarat.
17. perc: Grooton esik át Kviesgaard, hetes. Jön Kiss Éva a győri kapuba. KI IS VÉDI! Bejön a kapuscsere, lábbal hárítja Kiss Van der Heijden büntetőjét. Knedliková lövését könnyedén fogja Sando.
16. perc: Amorim felel egyből a túloldalon, Mörktől kap remek passzt. Labdát szerez az ETO védekezésben, Mörk próbálja gyorsan indítani Brochot, de pontatlanul.6–9
15. perc: Védés Grimsbőtől, majd megpróbálja a saját kapujából bevenni az ellenfélét, de Sando visszaér és hárít. Alm megjátssza Zachariassent beállóban, aki nem is hibázik középről. 6–8
14. perc: Broch második ziccerét gólra váltja. Időt kér az Esbjerg.5–8
13. perc: Sánc Vestergaard ellen, ráadásul Zachariassenre pattan a labda, onnan pedig az alapvonalon túlra.
12. perc: Alm eladja a labdát támadásban, fordulhat az ETO. AZ IGEN! Nora Mörk befut középre labda nélkül, majd ahogy megkapja a labdát, egyből lő, a kapu jobb oldalában köt ki a löket. 5–7
11. perc: MICSODA GÓL! Görbicz középről futtából, talpról kipókhálózza a bal felsőt. 5–6
10. perc: Broch fordul be ziccerben, de Sando hárít. Alm lövését fogja Grimsbö, de amúgy is belesípolnak.
9. perc: Kviesgaard a jobb szélről lő a hosszú felsőbe, ezzel egál. 5–5
8. perc: Zachariassen hetest harcol ki Amorim mellett. Alm kapufát lő a büntetőből, a kipattanó azonban az ölébe hull, másodjára már a hálóba talál. Amorim nem talál kaput, egyenlíthet az Esbjerg.4–5
7. perc: Gólra gól, Zachariassen az egyik oldalon, Görbicz Anita a másikon. 3–5
6. perc: Görbicz játssza meg a bal szélen Bódit, aki kapufát lő, a kipattanó a hazaiaké. Zárkózik az Esbjerg, Gonzales pattint a hálóba középen. GÓÓL! Egyből jön a válasz, Amorim a szaggatottról lövi át a falat, a bal alsóba helyez. 2–4
5. perc: Megvan az első hazai gól, Jenny Alm a szerzője. 1–3
4 perc: Jól védekezik az ETO, passzívnál egy rontott lövés a hazaiaktól. Groot hetest harcol ki a túloldalon. Görbicz biztos kézzel vágja be a büntetőt. 0–3
3. perc: Ott a második, Brocheredményes középről. 0–2
2. perc: MEGVAN AZ ELSŐ VÉDÉS IS! Grimsbö tolja ki Van der Heijden bal felsőbe tartó kísérletét. Amorim lő kapufát, de marad a labda a vendégeknél.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A fehér mezes ETO támad először, a dánok piros-feketében. VEZET AZ ETO! Görbicz kezéből kiperdül a labda, de Nora Mörk összeszedi és a jobb oldalról a hosszú felsőbe lő. 0–1

A sereghajtó Esbjerg 12 gólos vereséget szenvedett a Midtjylland otthonában az első fordulóban a középdöntőben, a Győri ETO magabiztos, 39–22-es kiütéssel kezdett a Krim Ljbuljana ellen az Audi Arénában.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat az Esbjerg–Győri ETO női kézilabda BL-mérkőzés élő tudósításában. Tartsanak velünk az előttünk álló közel másfél órában!