Lipcsei sikerével középdöntős a Ferencváros

2016.11.06. 18:54
A Ferencváros 30–17-re győzött Lipcsében a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 4. fordulójában, ezzel biztosította helyét a középdöntőben.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 4. FORDULÓ
HC LEIPZIG (német)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 17–30 (8–14)
Lipcse, 1869
néző. V: Arntsen, Röen (norvégok)
HC LEPIZIG: Schülke-Kramarczyk – Mazzucco 1, Hubinger 7 (3), Minevskaja 2, Sturm 2, Lang 5, Kudlacz-Gloc. Csere: Kurzke, Roth (kapusok), Einarsdóttir, Reimer, Rode. Edző: Norman Rentsch
FERENCVÁROS: SZIKORA – Lukács V. 5, Kovacsics 2, SZUCSÁNSZKI 7, SNELDER 1, Pena 4 (2), SCHATZL 5 (1). Csere: Bíró B. (kapus), Szekeres 1, Jovanovics 2 (1), Mészáros R., Faluvégi 1, Szarka 1, Mód 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–2. 10. p.: 2–5. 18. p.: 5–8. 26. p.: 8–10. 35. p.: 11–16. 41. p.: 13–20. 48. p.: 13–23. 56. p.: 15–29
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4
Elek Gábor:
– Örömteli volt ennyi magyar ember előtt játszani Lipcsében. A védekezésünk talán a legjobb volt az idényben, épp ezért is nem nyúltam hozzá a csapathoz, ezért nem cseréltem az utolsó tíz percig. Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, és örülök a nagy különbségű győzelemnek.
Elek Gábor:

Néhány játékos felépült a lipcseieknél a két csapat dabasi mérkőzése óta, de még így is csak 12 játékost neveztek be. Köztük volt a lengyel Karolina Kudlacz-Gloc is, ám látszott rajta a kihagyás, inkább csapata kárára volt, mint hasznára.

A Ferencvárosnál a szélsők (Lukács Viktória és Schatzl Nadine) ezúttal is eredményesen játszottak, Szikora Melinda újra jól védett, ami viszont változás volt a múlt héthez képest, hogy Szucsánszki Zita és Nerea Pena is a magukhoz méltó szinten kézilabdázott.

A hazaiaknál Anne Hubinger hiába dobálta a gólokat, társa ebben nem nagyon akadt, így a már a 40. perc környékén végleg megtörni látszott a Leipzig. Meg is tört, a vége 30–17 lett ide, ezzel a Fradi két fordulóval a vége előtt már biztos középdöntős.

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Vardar Szkopje (macedón)431138–102+367
2. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA431115–89+267
3. Asztrahanocska (orosz)413101–126–252
4. HC Leipzig (német)4487–124–370

A-CSOPORT, 4. FORDULÓ

Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Thüringer HC (német) 28–19 (17–8)
AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)44111–87+248
2. Metz (francia)43193–80+136
3. Thüringer HC (német)41387–101–142
4. Glassverket (norvég)4480–103–230

C-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Midtjylland (dán)–Rosztov-Don (orosz) 25–23 (13–10)

Véget ért a mérkőzés!
59. perc: Mód
szerzett gólt. 17–30
57. perc: Lang
talált be. 17–29
56. perc: Sturm
szerzett hosszú idő után gólt csapatának. 16–29
56. perc: Faluvégi
bevette az üres kaput. 15–29
55. perc:
pontatlan támadást vezetett a Leipzig és a Fradi is.
54. perc: Szarka
talált be szélről. 15–28
53. perc: Jovanovics
most hetesből volt eredményes. 15–27
53. perc: Minevskaját
állították ki.
52. perc: Jovanovics
nagy gólt lőtt átlövésből. 15–26
50. perc: Lang
lőtt gólt. 15–25
49. perc: Lang
talált be, majd Szucsánszki kétszer is gólt lőtt az üres kapuba. 14–25
48. perc: Schatzl
növelte tízre a Fradi előnyét. 13–23
48. perc: Pena
hibázta el a büntetőt.
46. perc: Kovacsics
betört és gólt szerezett. 13–22
46. perc: Szikora
fogott meg egy ziccert. Remekül játszik a magyar kapus.
45. perc:
egyre nagyobb a Fradi előnye. Időt kért a Leipzig.
45. perc: Szucsánszki
szerzett gólt hosszú idő után újra. 13–21
45. perc:
pontatlanok a németek is.
43. perc:
Lukács egymás után két helyzetet hagyott ki.

42. perc: a Fraditól elvették a labdát a játékvezetők, majd belemenést fújtak a németek ellen.

41. perc: Hubinger
értékesítette a büntetőt. 13–20
40. perc: Sneldert
kiállították.
40. perc: Szekeres
egész pályáról lőtt gólt az üres kapuba. 12–20
39. perc: Pena
értékesítette a hetest. 12–19
39. perc: Reimer
szabálytalankodott az induló Schatzl ellen. Azonnal kiállították.
37. perc: Snelder
kapott jó labdát Schatzltől. A gól után szinte egyből labdát szerzett a Fradi, Lukács indításból volt eredményes. 12–18
37. perc:
Minevvskaja ugyanúgy került ziccerbe, mint az előbb. Hetest fújtak a játékvezetők. Hubinger belőtte. 12–16
35. perc: Hubinger
üresre játszotta magát, majd ziccert dobott. 11–16
34. perc: Minevskaja
betörése megállíthatatlan volt. 10–16
33. perc: Kovacsics
ziccerbe cselezte magát. 9–16
32. perc: Lukács
üresen maradt a szélen, gól. 9–15
31. perc: Minevskaja
távoli lövése átcsúszorr a Szikora alatt. 9–14
Elkezdődött a második játékrész!

Az első félidőben Szucsánszki Zita és Schatzl Nadine volt a két legeredményesebb Fradi-játékos 4-4 találattal, a németeknél a szintén 4 gólos Anne Hubinger volt a legjobb. Ki kell emelni, hogy a Ferencváros csak 8 gólt kapott az első játékrészben, mely a kiváló védőmunka, és Szikora Melinda óriási védéseinek az eredménye.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő!
30. perc:
jól védekezett a Fradi.
30. perc: Lukács
üresen maradt a szélen, nem hibázott. 8–14
29. perc:
Snelder harcolt ki hetest, Pena belőtte. 8–13
28. perc: Szikora
újabb védéssel vétette észre magát.
27. perc:
ezt jól átbeszélte a Fradi. Schatzlt találták üresen a szélen. 8–12
27. perc:
Elek kért időt.
26. perc:
lipcsei kapufa után a kipattanót üresen lőhette a kapuba Lang. 8–11
25. perc: Schatzl
kihagyta a hetest, majd a kipattanót gyönyörűen tekerte el a német kapus alatt. 7–11
24. perc:
Minevskaja lövését fogta ki Szikora.
23. perc: Lang
ziccert dobhatott. Hét az öt ellen játszottak a németek. 7–10
22. perc: Szekerest
21. perc: Szucsánszki betört, megszerezte negyedik gólját. 6–10
20. perc:
Szikora védése után Snelder esését nem fújták le a bírók, majd belemenést látam a németeknél.
19. perc: Pena
átlövésből szrezett gólt. 6–9
19. perc:
Kudlacz harcolt ki hétméterest, Hubinger értékesítette. 6–8
17. perc: Mazzucco
ejtett szépen. 5–8
16. perc: Szikora mutatott be egy újabb védést.
15. perc: Szucsánszki
tört be ügyesen. 4–8
14. perc: Hubinger
lőtt gólt. 4–7
14. perc:
Snelder hacolt ki hetest, amit Schatzl értékesített. 3–7
13. perc: Sturm
kapott remek bejátszást, könnyű gólt, Szikora tehetetlen volt. 3–6
11. perc: Schatzl
lőtt üresen a szélről. 2–6
11. perc: Szikora
védte Lang lövését.
10. perc:
Szucsánszki szépen játszotta meg Lukácsot, aki gyönyörűen ejtette át a német kapust. 2–5
9. perc: Szucsánszki
talált be megint. 2–4
9. perc: Minevskaját
8. perc: Hubinger
óriási gólt lőtt átlövésből. 2–3
6. perc: Szucsánszki
szerzett gólt rendezetlen védelem ellen. 1–3
6. perc:
hosszú támadás végén Szikora védett.
3. perc: Hubinger
a szaggatottról szerezte meg csapata első gólját. 1–2
3. perc:
remek kontra végén Lukács lőhetett szélről. 0–2
2. perc: Pena
jó passzcsellel hozta helyetbe magát és szerezte meg a vezetést a Fradinak. 0–1
1. perc: az első lövés Szucsánszkié volt, védett a németek kapusa. A másik oldalon a Lipcse lövése sem volt jó.
Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a HC Leipzig–FTC-Rail Cargo Hungárianői kézilabda BL-csoportmeccs élő tudósításában. Hamarosan kezdünk!

A Ferencváros kiválóan szerepel eddig a Bajnokok Ligájában, hiszen azok után, hogy döntetlennel kezdett a Vardar otthonában, legyőzte az Asztrahanocskát, az előző fordulóban pedig épp a lipcseiek ellen diadalmaskodott 26–22-re.

A Lipcse ezzel szemben még nyeretlen: kikapott az Asztrahanocskától, majd óriási verést mért rá a Vardar, utána következett a már említett Fradi elleni fiaskó.

A Fradi útja Németországba egyébként nem volt zökkenőmentes, hiszen a fradi.hu beszámolója szerint, az összes csomag elkeveredett a müncheni átszálláskor.

Ami a sérülteket illeti: már az indulás előtt eldőlt, hogy a múlt hétvégén hiányzók közül ketten, Monori Orsolya és Hornyák Dóra biztosan nem léphet pályára Lipcsében sem, így ők el sem utaztak Németországba. Szekeres Klára viszont ott van a keretben, a védekezés egyik kulcsembere így szükség esetén bevethető lesz.

A Leipzignál a dabasi mérkőzésről hiányzó Saskia Lang és Karolina Kudlacz-Gloc visszatérhet.

2. FTC-RAIL CARGO HUNGARIA321 85– 72+135
4. HC Leipzig (német)33 70– 94–240