A Ferencváros idegenben is legyőzte az orosz bajnokot

2016.11.20. 12:54
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában a Ferencváros a vártnál nehezebben, de 33–28-ra megverte idegenben az Asztrahanocskát, ezzel eldőlt, hogy 5 pontot visz magával a középdöntőbe.

Egy félidőnyi jó játék is elég volt a Fradinak a győzelemhez (Fotó: Koncz György, archív)

NŐI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
ASZTRAHANOCSKA (orosz)–FERENCVÁROS 28–33 (14–14)
Asztrahán, 2500
néző. Vezette: Florescu, Stoia (románok)
ASZTRAHANOCSKA: Truszova – Levsa 2, Sziszenova 1, Csigirinova 4, SZABIROVA 11 (5), Posztnova 3, KOZSOKAR 5. Csere: Rjabceva, Vaganova (kapusok), Sicskina, Csapligina, Jemeljanyenka, Zelenkova 2, Klimenko. Edző: Mihail Szerjogin
FTC: Bíró – Lukács 1, Hornyák D. 3, SZUCSÁNSZKI 7, Snelder 3, Pena 7, Schatzl 5 (4). Csere: Szikora (kapus), Szekeres 1, JOVANOVICS 4, Szarka 1, Mészáros R., Faluvégi 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 12. p.: 7–3. 18. p.: 11–6. 25. p.: 13–11. 34. p.: 15–18. 42. p.: 18–19. 48. p.: 21–24. 53. p.: 26–27. 57. p.: 26–30
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4

Elek Gábor: – Kókadtak voltunk az első félidőben, ez nem is kérdés, nagyon meglátszott a csapaton, hogy a három óra időeltolódás nem kevés. Ennek tudható be, hogy sok hibával és rengeteg, egész pontosan tizenkét elhibázott ziccerrel játszottunk az első félidőben – ha ezeknek a felét belőjük, már nyugodtabbak lehettünk volna. A szünetben ezért nem is kértem mást, csak azt, hogy erre koncentráljunk, mert tudtam, ha belőjük őket, akkor megnyerjük a mérkőzést.

Habár a Ferencváros már két fordulóval ezelőtt bebiztosította továbbjutását a csoportból, fontos mérkőzés várt rá Oroszországban, hiszen nem volt mindegy, hogy hány pontot visz magával a középdöntőbe.

Az Asztrahanocska is hasonló szándékkal lépett pályára, mint a magyar riválisa, és az első félidő nagy részében teljes mértékben a hazaiak akarata érvényesült. Karina Szabirova tarthatatlannak bizonyult – már az első félidőben 6 gólnál járt –, de támadásban is nagyokat hibáztak a Fradi játékosai, ha Kira Truszova nem védett, akkor is mellé lőtték a ziccereket, vagy eladott labdával zárták az akciót. A 18. percben már öt góllal vezettek az oroszok, néhány perccel később viszont megkezdődött a felzárkózás, ami a 29. percben lett teljes Szekeres Klára góljával. 14–14

A fordulást követően Nerea Pena talált be, ezzel a mérkőzésen először vezetett a Fradi. A már az első félidőben is remekül játszó Szucsánszki Zita oroszlánrészt vállalt az előny kiépítésében, hátul pedig Szikora Melinda mutatott be szép védéseket. Bő tíz perc alatt hárommal ment a Ferencváros, az oroszok azonban nem szakadtak le, 2-3 gólon belül maradtak. Az utolsó percekre mintha szétestek volna a hazaiak, így a Fradi már nem hibázott, 33–28-ra megnyerte a csoportkörben az utolsó mérkőzését is.

A középdöntőbe a Vardar Szkopje hét, a Buducsnoszt hat, a Ferencváros öt, a Metz négy, míg a Thüringer HC kettő pontot visz tovább magával.

Véget ért a mérkőzés!
60. perc: Pena
lőtt még egy gólt. 28–33
59. perc: Jovanovics
góljával eldőlt. 28–32
58. perc: Sziszenova
talált be. 28–31
58. perc:
időt kértek az oroszok.
58. perc: Csigironova
talált be. A másikon gyorsan válaszolt Pena. 27–31
57. perc: Faluvégi
jól lépett be, majd gólt lőtt. 26–30
55. perc:
mindkét oldalon hiba.
54. perc:
emberelőnyben a Fradi. Schatzl értékesítette a hetest. 26–29
54. perc: Szabirova
hetesből, a másikon Szucsánszki a mezőnyből lőtt gólt. 26–28
53. perc: Sneldert
kiállították.
53. perc: Jovanovics
talált be. 25–27
52. perc: Szabirova
most hetseből. Ez volt a 10. gólja. 25–26
51. perc: Szabirova
lőtt újabb gólt. 24–26
50. perc: Zelenkova
lövése a sáncról pattant be. A másikon Pena lőtt gólt. 23–26
50. perc:
orosz időkérés.
50. perc: Jovanovics
is átlövésből szerezett remek gólt. 22–25
49. perc: Posztnova
átlövésből szerezett szép gólt. 22–24
48. perc: Schatzl
újabb gólt lőtt hetesből. 21–24
48. perc: Szabirova
a lécre lőtte a hetest.
47. perc: Schatzl
is hetesből volt eredményes. 21–23
46. perc:
megint gyors gólváltás történt, Jovanovics után Szabirova hetesből talált be. 21–22
45. perc: Hornyák
lőtt gólt, a másikon megint Kozsakar. 20–21
44. perc: Kozsokar
talált be. Nem szakadnak le az oroszok. 19–20
43. perc: Schatzl
már nem hibázott. 18–20
43. perc: Posztnovát
állították ki.
42. perc: Kozsokar
lőtt gólt. 18–19
41. perc: Riabceva
kivédte Pena hetesét.
40. perc: Szabirova
lőtte be a hetest. 17–19
38. perc: Sneldert
37. perc: Szucsánszki
remekel, a 6. gólját szerezte. 16–19
36. perc: Zelenkova
talált be. 16–18
35. perc:
Riabceva egymás után kétszer is nagyot védett.
33. perc: Szarka után nem sokkal később Szucsánszki növelte az előnyt. 15–18
32. perc: 5 megválaszolatlan Fradi-gól után Csigirinova talált be. 15–16
32. perc: megint Pena talált be. 14–16
31. perc: Pena góljával először vezet a Fradi. 14–15
Elkezdődött a második játékrész!

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő!
30. perc:
az utolsó percet kivédekezte a Ferencváros.
29. perc: GÓL! Szekeres
egyenlített. 14–14
29. perc: Szikora
nagyot védett, a másikon pedig Snelder talált be. 14–13
28. perc: Szucsánszki
villant még és szerzett gólt, ráadásul Szabirovát kiállították. 14–12
27. perc: Szabirova
cselezte magát helyzetbe és szerzett újabb gólt. 14–11
26. perc:
jó védekezés után indított a Fradi, Lukács nagy helyzetet hibázott el.
25. perc:
kapus nélkül volt a pályán a Fradi. Pena remek gólt lőtt. 13–11
24. perc: Hornyákot
24. perc:
a kapuban már Szikora. Ő védett nagyot.
23. perc: Pena
a kapufát találta el. Pedig nagy helyzet volt.
22. perc:
megint Szucsánszki talált be. 13–10
21. perc: Szucsánszki
góljára gyorsan változott Kozsokar. 13–9

21. perc: Levsa
talált rést a védelmi falon, helyzetbe hozta magát. 12–8
21. perc: Snelder
remek labdát kapott, belőtte a ziccert. 11–8
20. perc:
nagyon hosszú orosz támadást védekezett ki a Ferencváros.
18. perc: Schatzl
talált be. 11–7
18. perc: Szabirova
újabb könnyű gólt szerzett. 11–6
17. perc:
döcög a Fradi támadójátéka.
16. perc: Szabirova
megállíthatatlan. 10–6
16. perc: jól védekezett a Fradi. A másik oldalon viszont az oroszok is kiharcolták a belemenést.
15. perc:
most a hazaiak kértek időt.
15. perc:
szép akció végén Szucsánszki átlövésből szerzett gólt. 9–6
14. perc: Szabirova
a kapuba talált. 9–5
14. perc: Hornyák csak a kapufát találta el.
13. perc: Szabirova
mindenkit átverve szerzett gólt. A másikon Pena talált be gyorsan. 8–5
12. perc: Hornyák
szép találatot szerzett átlövésből. 7–4
12. perc:
tovább nőtt az oroszok előnye, megint Csigirinova. 7–3
11. perc:
megint egy sáncról lepattanó labda került Csigirinovához, aki üresen lőhetett. 6–3
10. perc:
jó labdát kapott Lukács a szélen, be is lőtte. 5–3
10. perc:
Elek Gábor kért időt.
9. perc: Kozsokar
vette be a kaput szélről. 5–2
8. perc: Truszova
szenzációsan véd egyelőre, most Pena ziccerét fogta meg.
7. perc: Posztnova
lövése a sáncról pattant a kapuba. 4–2
7. perc:
Posztnova óriási kapufát lőtt. A másikon Hornyák talált be. 3–2
6. perc: Levsa
tökéletesen ejtett. 3–1
5. perc: Szabirovát
5. perc: Posztnova
talált be. 2–1
4. perc:
Snelder remek labdát kapott, Truszova fogta a ziccert.
3. perc: Snelder
egyenlített. 1–1
2. perc: Schatzl lőtt mellé. A másikon Bíró védett.
2. perc: Szabirova
hetesből szerzi meg a vezetést a hazaiaknak. 1–0
1. perc: az első támadást az oroszok vezették. Kivédekezte a Fradi.
Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Asztrahanocska–Ferencváros női kézilabda BL-csoportmeccs tudósításában. Hamarosan kezdünk!

A Ferencváros egy 13 gólos lipcsei győzelem után hazai pályán ugyanakkora különbségű vereséget szenvedett a Vardar Szkopje ellen. Bár a továbbjutás már megvan a Fradinak, a mérkőzés korántsem tét nélküli: a harmadik helyen az oroszok jutnak tovább, ezért az ellenük szerzett pontokat a Fradi továbbviszi a középdöntőbe.

Az Asztrahanocska a Lipcse ellen még az első fordulóban szerezte meg eddigi egyetlen győzelmét, azóta négy vereséget számlál. Az oroszok tehát nincsenek jó formában, otthon viszont nem megy nekik rosszul – a már említett győzelmük mellett a Vardartól is csak 5 góllal kaptak ki.

A két együttes első összecsapásán hazai pályán 32–23-ra a Ferencváros nyert.