Nem tudott túllépni árnyékán, mumusán és nagy riválisán, a házigazda szerbeken a magyar férfi vízilabda-válogatott a belgrádi Európa-bajnokság döntőjében – ismét a címvédő nyert. A magyarok emberelőnyös lehetőségeiket gyatra százalékkal használták ki a remekül védekező házigazdákal szemben, akik akik a montreali vb után ezúttal is legyőztek bennünket.
Reuters
Kiss Gergely (jobbra) itt éppen nem Sapiccsal birkózik, de a 19. percben azért állították ki végleg őt is és Sapicsot is, mert küzdelmük túllépte a sportszerűség határát
Reuters
Kiss Gergely (jobbra) itt éppen nem Sapiccsal birkózik, de a 19. percben azért állították ki végleg őt is és Sapicsot is, mert küzdelmük túllépte a sportszerűség határát
Gól emberelőnyből: 16/3, ill. 14/3 Gól ötméteresből: 1/1, ill. – Kipontozódott: Gór-Nagy (18.-p.),Trbojevics (23.), Ikodinovics (25.), Fodor (26.), Szívós (31.) Kiállítva: (végleg, cserével): Kiss G. és Sapics (19.), V. Udovicsics (24.)
A 3. HELYÉRT: SPANYOLORSZÁG ROMÁNIA 10-4 (2-1, 2-2, 3-0, 3-1)
Egy-egy kimaradt lehetőséget követően Molnár Tamás góljával indult a találkozó: klassziscenterünk viszont ezúttal is „munkahelyétől” távol, kintről volt eredményes. Mint a kontinensbajnokságon jópárszor…
Nem sokáig örülhettünk a vezetésnek, hiszen Varga Dániel lövését védte Sefik, majd azzal a lendülettel ki is állították a fiatal magyart: a szerbek kihasználták a fórt, centerből egyenlítettek.
Majd Sapics büntetőjével már a vezetést is átvették, de innentől kezdve az történt a medencében, amit elképzeltünk, amit elterveztünk, amiről álmodoztunk.
Előbb Varga Dénes kintről bátran elvállalt egy lövését, amely után ismét egyenlő volt az állás, majd Varga Dániel – előnyből a szerb kapus feje felett húzott be egyet – és Steinmetz Ádám is betalált – ő Kásás Tamás remek passzát vágta be centerből -, így kétgólos előnnyel zártuk az első negyedet.
Fodor Rajmund második Eb-góljával már háromgólosra nőtt az előnyünk a második felvonás elején – a Domino kétszeres olimpiai bajnoka egy megúszást követő ziccert értékesített -, itt azonban megtört a lendületünk, leginkább ami a támadójátékunk eredményességét illeti.
Reuters
Varga Dániel (2) ezúttal egy gólt szerzett, az öccse, Dénes viszont a csapat legeredményesebb játékosaként a döntőben két gólt dobott
NYILATKOZATOK
Kemény Dénes, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: – Gratulálok a szerb válogatottnak, az eredményjelző soha nem hazudik. A játékosaim túl sok hibát követtek el, ami ellenfelünk malmára hajtotta a vizet.
Dejan Udovicsics, a szerb válogatott szövetségi kapitánya: – Fantasztikus ez az eredmény az egész szerb vízilabdának. Még édesebb, ha arra gondolok, milyen kemény volt afelkészülésünk azt követően, hogy a montenegrói játékosok elmentek, és kizárólag szerbekből kellett kialakítani az válogatottat. Mindenkinek köszönöm, aki bízott bennünk, a játékosoknak, az edzőknek és szurkolóknak egyaránt.
Alekszandar Sapics, az Eb gólkirálya (33 gól): – Pályafutásom legkeményebb döntője volt a mai. A partról nézni sokkal durvább volt, mint játszani. Bebizonyítottuk, hogy mi vagyunk a legjobbak, és hogy valóban egységes csapatunk van. Én vagyok a világ legboldogabb embere.
Persze, hátul sem álltunk feladatuk magaslatán, a kapuban ekkor Szécsi Zoltán sem remekelt, ennek nem is lehetett más az eredménye, mint hogy a hazaiak sorra lőtték góljaikat. Ki gondolta volna – mi biztos nem -, zsinórban négy találatot szereztek a szerbek, mi viszont egyet sem. Így a félidőben egygólos hazai vezetést mutatott az eredményjelző.
Jól jött a nagyszünet, hogy rendezzük a sorokat. Ránk fért… Meg is látszott az eredménye a harmadik játékrészben, amelyben támadásban ismét sokat hibáztunk, bizonytalankodtunk az ezúttal is roppant kemény és fegyelmezett házigazdák ellen, de legalább megnyertük a felvonást és kiegyenlítettünk.
Madaras Norbert nyitotta a gólok sorát – előnyből nagy erővel vágott be egyet a bal felsőbe -, de a szerbek megugrottak kettővel. Nem estünk össze: Kásás kintről szépített, majd Varga Dénes pofozott be közelről egy lecsorgót.
Semmi nem dőlt el, teljesen nyílt volt még ekkor a találkozó, amelyről viszont egymás után szálltak ki mindkét oldalon a kipontozódott, meghatározó emberek. Nálunk például Kiss Gergő. Ha ehhez hozzávesszük, hogy Biros Péter sérülése nem jött rendbe és nem tudta vállalni a játékot a döntőben, valamint azt, hogy Kásás is többször fájdalmasan kapott könyökéhez, nem a legjobb előjelekkel vágtunk neki a hajrának.
Viszont a szerbek is fáradtak a nagy küzdelemben, ők is elveszítették legjobbjaikat – a gólkirály Sapics is kiszállt időközben -, a mi fiataljainkban viszont okkal-joggal bízhattunk: az Eb-n remekeltek.
De most saját bőrükön tapasztalhatták meg, más egy szimpla Eb-mérkőzés és megint más a házigazdákkal meccselni egy döntőben. Főként ha a szerbekről és Belgrádról van szó, mint jelen esetben.
Hiába kapta el a fonalat – és jópár lövést - a végére Szécsi -, állt össze a védelmünk, támadásban minden lehetőséget kihagytunk. Előnyt hiába kaptunk, távolról kikényszerített lövéseink már nem akadtak be, így végül a negyed egyetlen találata, Vujaszinovics távoli lövésből szerzett gólja döntötte el a mérkőzést és az aranyérem sorsát.
Abszolút egyenlő erők küzdelmében végül az a csapat nyert, amely támadásban kevesebb improvizációt és látványt mutatott ellenfelénél, de amit erőből meg lehetett oldani, azt kegyetlenül begyűrte. Legyen az kínálkozó lehetőség, ellenfél vagy bármi egyéb. A tavalyi világbajnokság, majd Világliga, illetve az idei Világkupa után zsinórban már a negyedik finálét vesztettük el a szerbek ellen. Szemmel láthatóan nincs szerb-fóbiája a magyar csapatnak, de tényleg jó lenne már őket elkapni egyszer, nehogy túlságosan elbízzák magukat Pekinghez közeledve.
Szerény vígasz a végére: Kásás Tamást választották meg a kontinensbajnokság legjobb játékosának.