UP-info utanpotlassport.hu 2022.10.04 16:24 Frissítve: 2022.10.04 16:30

Labdarúgás: szerdán kezdi Eb-selejtezőjét az U19-es leányválogatott

Az U19-es leány labdarúgó-válogatott szerdától hazai rendezésű Eb-selejtező tornán vesz részt Telkiben, ahol elsőként a walesi együttessel találkozik, majd a szerb és az olasz együttes lesz az ellenfele.

A Turtóczki Sándor vezette magyar U19-es leány labdarúgó-válogatott nehéz csoportba került az őszi Eb-selejtezőkörben, az erőviszonyok alapján kiemelkedő olaszok mellett három hasonló erősségű válogatott kapott helyet a négyesben – írja az mlsz.hu.

Wales ellen kezdi az Eb-selejtezőt az U19-es leányválogatott Forrás: mlsz.hu

Wales ellen kezdi az Eb-selejtezőt az U19-es leányválogatott  •  Forrás: mlsz.hu

A selejtezőkörben a legfontosabb cél minden együttes számára az A-divízióban való bennmaradás kiharcolása: három csapat tavasszal az Eb-részvételért léphet majd pályára, míg a negyedik helyezett kiesik a B-divízióba, és máris elveszti az esélyét az Eb-szereplésre.

„Nem volt szerencsés számunkra a sorsolás, az alsóházból feljutó csapatok közül a lehető legerősebb riválist, a szerbeket kaptuk, és a walesiek stílusa sem igazán fekszik nekünk. Ezzel együtt úgy érzem, e két válogatott ellen reális esélyünk lesz a pontszerzésre, akár a győzelemre is. Ehhez viszont tökéletes csapatjátékra van szükségünk, és néhány kiemelkedő egyéni teljesítmény is kell majd. Kevés időnk volt a felkészülésre, mindössze két nemzetközi meccs áll a hátunk mögött, a legutóbbi edzőtáborozásunk során viszont már biztató teljesítményt nyújtott a csapat“ – mondta Turtóczki Sándor az mlsz.hu-nak, és azt is kiemelte, hogy a walesiek elleni szerdai teljesítmény kulcsfontosságú a csapat számára.

Az U19-es leányválogatott kerete:
Kapusok:
Borók Dorina (ETO FC Győr)
Dobó-Nagy Boglárka  (Illés Akadémia-Viktória)
Védők:
Bokor Blanka (MTK Budapest)
Kovács Aida (Puskás Akadémia FC)
Németh Adél (Illés Akadémia-Viktória)
Savanya Csilla (ETO FC Győr)
Somogyi Diána (DVTK)
Székely Zsófia (FC Basel)
Tuza Petra (Puskás Akadémia FC)
Középpályások:
Kiss-Lantos Hanna (Illés Akadémia-Viktória)
Mayer Zsófia (Puskás Akadémia FC)
Mészáros Cecília (Soroksár SC)
Molnár Adelina (Soroksár SC)
Nagy Lili (Puskás Akadémia FC)
Németh Mirtill (Illés Akadémia-Viktória)
Tenyei-Tóth Rebeka (MOL Fehérvár FC)
Támadók:
Benke Annamária (Soroksár SC)
Siber Glória (AFC Wimbledon)
Sipőcz Virág (Puskás Akadémia FC)
Vida Boglárka (ETO FC Győr)
Az Eb-selejtező torna programja:
Október 5., szerda
Wales-Magyarország 15.00, Telki
Olaszország-Szerbia 15.00, Bicske
Október 8., szombat
Magyarország-Szerbia 14.30, Telki
Olaszország-Wales 14.30, Tatabánya
Október 11., kedd
Magyarország-Olaszország 15.30, Telki
Szerbia-Wales 15.30, Bicske

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.

Utánpótlássport - 62 sportág egy helyen az utanpotlassport.hu-n
További hírekért kattintson ide!

Utánpótlássport
2022.10.18 21:50:02

Utánpótlássport H. B. utanpotlassport.hu

Megszületett az első magyar aranyérem a kötöttfogású Takács István (87 kg) révén a spanyolországi Pontevedrában zajló U23-as birkózó-világbajnokságon. A nehézsúlyú Vitek Dárius bronzérmet szerzett, míg Szőke Alex (97 kg) bejutott a szerdai döntőbe.

2022.10.10 14:10:07

Utánpótlássport UP-info utanpotlassport.hu

Az eredetileg behívott négy utánpótláskorú kézilabdázóból sérülések miatt csak ketten maradtak keretben a magyar férfi felnőttválogatott e heti Eb-selejtezői előtt.

2022.09.16 13:00:02

Utánpótlássport UP-info utanpotlassport.hu

A 2002-es vagy annál fiatalabb labdarúgók által alkotott magyar U21-es válogatott jövő ősszel kezdi meg a 2025-ös Európa-bajnokság selejtezősorozatát; a Gera Zoltán vezette fiatalok vasárnaptól edzésekkel és felkészülési mérkőzésekkel készülnek.

2022.08.16 20:31:03

Utánpótlássport UP-info utanpotlassport.hu

A Belvon Attila vezette U17-es labdarúgó-válogatott az izlandiak elleni 4–2-es győzelemmel kezdte a Telki-kupát.

2022.07.26 22:34:01

Utánpótlássport UP-info utanpotlassport.hu

Parádésan szerepeltek a magyar fiatalok a szlovákiai Besztercebányán zajló EYOF második versenynapján: a távolugró Rózsahegyi Bori, a kalapácsvető Szabados Ármin és a sprinter Deák Zalán aranya mellett még hat ígéret állhatott fel a dobogóra.