Labdarúgás: senki sem kezdett még úgy a BL-ben, mint Haaland

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2019.10.24. 10:57
Címkék
Erling Braut Haaland, az RB Salzburg 19 esztendős támadója harmadik Bajnokok Ligája-mérkőzésén is betalált – összesen hatszor volt eredményes első három összecsapásán az elitsorozatban, amire korábban még nem akadt példa.
A 19 éves Erling Haaland rekordot döntött a Bajnokok Ligájában Forrás: Getty Images
A 19 éves Erling Haaland rekordot döntött a Bajnokok Ligájában Forrás: Getty Images

A 19 éves Erling Haaland rekordot döntött a Bajnokok Ligájában • Forrás: Getty Images

A 19 éves Erling Haaland rekordot döntött a Bajnokok Ligájában Forrás: Getty Images
A 19 éves Erling Haaland rekordot döntött a Bajnokok Ligájában Forrás: Getty Images

A 19 éves Erling Haaland rekordot döntött a Bajnokok Ligájában • Forrás: Getty Images

 

A Bajnokok Ligája 1992 óta íródó történetében még senki nem volt képes arra, amit a Salzburg norvég gólvágója, a mindössze 19 éves Erling Braut Haaland elért. A nyáron az U20-as válogatott tagjaként egyetlen összecsapáson (Honduras ellen)kilencszer beköszönő, szőke center szerdán a Napoli elleni csoportkörös mérkőzésen is duplázott. Noha csapata (Szoboszlai Dominikkal ezúttal csak a kispadon) 3–2-es vereséget szenvedett az olaszoktól, ő maga mégis rekordot döntött azzal, hogy első három elitsorozatos mérkőzésén hat gólt rúgott.

Olyat már láthattunk viszont, hogy egy tizenéves labdarúgó élete első három BL-mérkőzésén egyaránt betalált. Legutóbb 2005-bena Real Madriddal négyszeres győztes Karim Benzema – aki az örök-góllövőlista negyedik helyén áll 60 találattal – az Olympique Lyon színeiben első három találkozóján egy-egy gólt szerzett.

Ez azonban mit sem von le a norvég tini érdemeiből. Sőt, a mostani BL-idényben három forduló alatt csak a PSG, a Bayern München, a Tottenham, a Manchester City, a Juventus és a Liverpool (no meg a Salzburg, ugyebár) szerzett több gólt, mint a már hazája felnőttválogatottjában is bemutatkozó fenegyerek, aki természetesen hat góljávalvezeti az elitsorozat idei góllövőlistáját is – a második helyen tanyázó Robert Lewandowskinak eggyel kevesebb van.

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: Interkontinentális Kupa-döntőt vív a PSG, Király-kupa-meccset játszik a Real Madrid

Minden más foci
53 perce

A három testőr (remix) – Malonyai Péter publicisztikája

Minden más foci
55 perce

Ellentmondások a Hungária körúton – Bodnár Zalán jegyzete

Labdarúgó NB I
55 perce

Dembélé újabb koronája; Valter Attila magasabb polcon

E-újság
58 perce

Elszakadt a cérna Dubei Debóránál, a válogatott kosaras térdhajlaton rúgta ellenfelét – videó

Kosárlabda
1 órája

A Barcelona az utolsó negyedórában harcolta ki a továbbjutást a Király-kupában

Spanyol labdarúgás
1 órája

Nagy hajrával nyert a Valencia a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
1 órája

Gyenge kiszállói ellenére is könnyen győzött Price a vb-n

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik