Kézilabda: a németek legyőzésével kezdte az Eb-t az U18-as válogatott

2022.08.04. 15:49
Kitűnő második félidei játékának köszönhetően, Kovács Tamás és Csörgő Kristóf vezérletével három góllal nyert a németek ellen a magyar válogatott a montenegrói U18-as fiú kézilabda Európa-bajnokság nyitó meccsén.

Mindjárt az első meccsén igazi topcsapattal találkozott a magyar válogatott a Podgoricában zajló U18-as fiú kézilabda-Európa-bajnokságon. Kárpáti Krisztián csapatára a német együttes várt csütörtök kora délután.Kárpáti Krisztián csapatára a német együttes várt csütörtök kora délután.

Kovács Tamás tizenöt gólt lőtt a németek ellen, nem csoda, hogy a mérkőzés legjobbjának választották Fotó: Tompos Gábor/NEKA

Kovács Tamás tizenöt gólt lőtt a németek ellen, nem csoda, hogy a mérkőzés legjobbjának választották  •  Fotó: Tompos Gábor/NEKA

A támadójáték szempontjából mindkét félnek nehezen indult az összecsapás, idővel azonban elkezdtek potyogni a gólok mindkét oldalon. A kiegyenlített játékból végül eggyel a németek jöttek ki jobban, ezt annak köszönhették, hogy ők használták ki hatékonyabban a rivális hibáit (13–14).

A szünet után viszont egyértelműen a mieink játszottak lendületesebben és összeszedettebben. Két kiemelkedő játékos, a tizenöt gólig jutó Kovács Tamás és a tizenkettőt dobó Csörgő Kristóf vezérletével három góllal sikerült legyőzni az előzetesen legerősebbnek vélt csoportriválist.

A bravúros 35–32-t követően pénteken 16 órától Izland ellen folytatják a fiúk a montenegrói kontinenstornát.

U18-as fiú kézilabda Európa-bajnokság, Podgorica (Montenegró)
A csoport, 1. forduló
Magyarország–Németország 35–32 (13–14)
Magyarország: Lovistyek, Radvánszki (kapusok), Bali, Balogh B., Boti, Csörgő 12, Gazsó, Fekete G., Kathi 1, Kovács T. 15, Molnár R., Nagy Á., Szűcs B. 2, Terjék 5, Tóth L., Viski. Szövetségi edző: Kárpáti Krisztián
A csoport másik mérkőzésén: Izland–Lengyelország 38–25

További korosztályos híreinkKÉZILABDÁBANa sportági aloldalunkon.