Torna: már a második félévre fókuszál a fiúutánpótlás

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2021.05.14. 16:23
Címkék
Már az őszi versenyeken van a hangsúly az utánpótláskorú fiútornászok felkészülésében; a legjobbak az októberi Gymnasiadén mérethetik meg magukat.

Az első félév utolsó nagy hazai erőpróbája lesz a fiú utánpótlástornászok számára május 22-23-ra kiírt Budapest-kupa – számol be a magyar szövetség közleménye.

Molnár Botondnak is a Gymnasiadé lehet az idei fő versenye Fotó: Freschli József/MATSZ
Molnár Botondnak is a Gymnasiadé lehet az idei fő versenye Fotó: Freschli József/MATSZ

Molnár Botondnak is a Gymnasiadé lehet az idei fő versenye  •  Fotó: Freschli József/MATSZ

Puskás Jenő fiú utánpótlás szövetségi kapitány a viadallal kapcsolatban megjegyezte, bízik abban, hogy a következő időszakban a pandémia kevésbé nyomja rá a bélyegét a fiatalok teljesítményére.

A gyermek- és a serdülőkorosztály számára gyakorlatilag véget ért a tavaszi versenyszezon. A serdülő haladók a pénteki válogatóversenyen harcolhatják ki a helyüket a jövő hét végén esedékes megméretésre, amely az utánpótlás-válogatott tagjai számára is kiváló erőfelmérőnek ígérkezik. A szakember szerint a tavaszi országos bajnokságokon főként az új elemek gyakorlása volt a fontos, nemzetközi viadalok híján ugyanis mindenki az őszi Gymnasiadéra készül, amelyet jelen állás szerint októberben rendeznek Kínában.

Ezzel számol a szakvezetés is, amely már a második félévre vonatkozó felkészülési terveket állítja össze. A cél, hogy nyári kezdéssel még több összetartást, edzőtábort tartsanak a tornászoknak.

„Bízunk benne, hogy lassan minden visszatérhet a megszokott kerékvágásba – fogalmazott Puskás Jenő. – A tavaszi szezon az utánpótlás egy részének véget ért. Összességében elmondható, hogy a versenyhiány nemcsak a felnőttek, hanem az utánpótláskorú tornászok teljesítményén is meglátszik. Több a rontás, mint amennyit megszokhattunk, de bízunk a fejlődésben, és ennek fényében állítjuk össze az őszi felkészülési időszakot, még több edzőtáborral. A fókuszban az októberi Gymnasiadé áll.”

További korosztályos hírekTORNASPORTOKBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Gulácsival hamarosan tárgyalóasztalhoz ül a vezetőség – sajtóhír

Légiósok
9 perce

Női kosár Euroliga: a hangulatra nem lehet panasz Lublinban

Kosárlabda
24 perce

Fritsch Róbert és Vitek Dárius is elődöntős a zágrábi világbajnokságon

Birkózás
26 perce

Elhunyt Könye Irma, a Honvéd sokszoros bajnok atlétája és edzője

Atlétika
35 perce

Női kézi: a BL-riválisnál folytatja a Ferencváros korábbi klasszisa – hivatalos

Kézilabda
54 perce

Andy Robertson: Most rögtön kérem a Puskás-díjat

Bajnokok Ligája
58 perce

Kapitányváltás lehet labdarúgó-válogatottunk csoportellenfelénél – sajtóhír

Foci vb 2026
1 órája

Sorsoltak a 2025-ös Hungarian Darts Trophyra – Major Van Barneveldet, Sárai Aspinallt kapta ellenfélül

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik