Egészen elképesztő utánpótlássiker született a felnőtt női kardvívók mezőnyében a budapesti felnőtt országos bajnokságon: a dobogó mindhárom fokára húsz év alatti fiatal állhatott. A felnőtt-világranglista 11. helyezettje, a BVSC-Zugló ifjúsági olimpiai bajnoka,Pusztai Lizaklubtársát és jó barátnőjét,Szűcs Lucát(18) győzte le 15:13-ra a döntőben, míg a harmadik helyen a 17 évesKeszei Kíra(Budapesti Honvéd) és a mindössze 15 esztendősSpiesz Anna(Vasas) zárt.Pusztai Lizaklubtársát és jó barátnőjét,Szűcs Lucát(18) győzte le 15:13-ra a döntőben, míg a harmadik helyen a 17 évesKeszei Kíra(Budapesti Honvéd) és a mindössze 15 esztendősSpiesz Anna(Vasas) zárt.
Pusztai Liza (szemből) és Szűcs Luca a felnőtt országos bajnokság döntőjében • Forrás: hunfencing
„Ez majdnem megmutatja a valóságot ebben a mezőnyben; az Európa-bajnoki ezüstérmes, vébébronzérmes Márton Anna megsérült a nyolcaddöntőben, így ő nem juthatott el a helyosztó küzdelmekig− persze ő sem nevezhető idősnek huszonöt évesen... Nagyon fiatal a társaság, többen kopogtatnak a felnőttválogatottság kapujában. Pusztai Liza részvétele az egészségi állapota miatt egyáltalán nem volt biztos, mégis remekül vívott. A kadétvilágbajnok Szűcs Luca is kiváló asszókat teljesített, fejlődőképes, és hamarosan akár ő is odaérhet a legjobbak közé”− kezdi értékelését a felnőtt vívóválogatott szövetségi kapitánya, Udvarhelyi Gábor.
Az FTC kadét Európa-bajnok tőrözője,Szemes Gergő(17) egészen az aranycsatáig menetelt a BOK-csarnokban, amelyben15:6-ra kikapottDósa Dánieltől(Törekvés SE). Dósa a négy között csapattársával, a 18 évesTóth Gergellyelszemben nyert; Tóth tehát harmadik lett. A női párajtőrözők eseményén az OMS-Tata sportolója,Büki Lili(18) és a BVSC-Zugló versenyzője,Tóth Jázmin(18) bronzérmet szerzett.LilitKun Annagyőzte le 15:10-re, míg Jázmint az olimpiai bajnokSzász-Kovács Emesemúlta felül 15:7-re az elődöntőben.
„Női párbajtőrben Szász-Kovács Emesét legyőzve Kun Anna állhatott a pódium tetejére. Az olimpiai bajnokunk nyakán ott vannak az utánpótláskorú lányok is, akik egyenletes teljesítménnyel zárkóznak a »nagyokhoz«; Lili és Jázmin szereplése egyaránt biztató volt. A már kétszeres felnőtt országos bajnok, kadétvilágbajnok Muhari Eszter ezúttal a tizenhetedik helyen zárt. Sajnos ebben a fegyvernemben csapatban már nem juthatunk ki az olimpiára, Párizsban viszont már ütőképes egységünk is lehet akár. Férfi tőrben Szemes Gergő remekelt a tőle már megszokott szimpatikus és visszafogott vívásával. Tóth Gergely harmadik helye is pozitív, jó hatással vannak a fegyvernemre.”
Férfi kardban a 19 évesNoseda Szabolcsot(DVSZ) az elődöntőben a világ- és Európa-bajnokSzatmári Andrásutasította maga mögé 15:8-cal, így az ifjú sportoló a bronzéremnek örülhetett a BOK-csarnokban. A fináléban egyébként Andrást 15:12-re felülmúlta a kétszeres olimpiai bajnokSzilágyi Áron.
„Noseda Szabolcson már évekkel ezelőtt lehetett látni, hogy remek az erőnléte, tehetséges. A junior fiúkkal korosztályos Európa-bajnok lett márciusban Porecben, és a csapat tagjai közül többen nyújtottak elismerésre méltó teljesítményt a BOK-csarnokban. A versenyen egyébként erős mezőny gyűlt össze; ez az esemény általában a magyar vívás ünnepe szokott lenni, a pandémia miatt ezúttal picit nehezebb volt örülni”− zárja le a szövetségi kapitány.
A csapatbajnokok (az utánpótláskorúak neve kiemelve)
Férfi kard:Vasas (Galgóczy Tamás, Nagy Pál, Rabb Krisztián, Szilágyi Áron)
Férfi párbajtőr:Vasas (Bakos Bálint, Bányai Zsombor, Koch Máté, Nagy Dávid)
Férfi tőr:Törekvés (Dósa Dániel, Frűhauf Benjámin, Kiss Dániel, Tóth Gergely)
Női kard:Honvéd (Keszei Kira, Nagy Valentina, Pohl-Mikulik Júlia, Várhelyi Kata)
Női párbajtőr:OMS-Tata (Büki Lili, Gnám Tamara, Kovács Sarolta, Kun Anna)
Női tőr:Törekvés (Hajas Nóra, Kalocsai Luca, Nekifor Erika, Pásztor Flóra)
További korosztályos hírekVÍVÁSBANa sportági aloldalunkon.