Labdarúgás: két korosztályos Eb-selejtezőt rendez Magyarország

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2020.12.16. 15:40
Címkék
A jövő őszi U19-es és U17-es Európa-bajnoki selejtezőtorna rendezési jogát is elnyerte a Magyar Labdarúgó Szövetség.

A múlt héten elkészítették a következő idény U17-es és U19-es Eb-selejtezőinek csoportbeosztását, de a sorsolást követően még nem lehetett tudni, hogy az egyes csoportoknak mely együttesek lehetnek a házigazdái. Mostanra kiderült, hogy bár nagy volt a versengés a rendezési jogokért, Magyarország mindkét korosztályban megszerezte rendezést, vagyis a 2003-as és a 2005-ös korosztály válogatottja is hazai pályán szállhat harcba a továbbjutásért – áll az MLSZ közleményében.

Forrás: MLSZ
Forrás: MLSZ

 •  Forrás: MLSZ

A sorsolás elé a kontinens topcsapatai közé rangsorolt U17-es csapat (a 2005-ös korosztály) a 4-es csoportba került, a második kalapból Izlandot, a harmadikból Georgiát, a negyedikből Észtországot kapta. Az Eb-selejtező tornát október 22-28. között tartják Telkiben.

Az U19-es együttes (a 2003-as korosztály) az első kalapból Ausztriát, a harmadikból Fehéroroszországot, a negyedikből pedig Észtországot kapta ellenfélnek, a tornát október 6-12. között rendezik.

A 2022-es U17-es Európa-bajnokságnak Izrael, az U19-es kontinenstornának pedig Szlovákia ad otthont.

További korosztályos hírekLABDARÚGÁSBANa sportági aloldalunkon.

 

Legfrissebb hírek

Száz éve született Jack Brabham, aki saját építésű autójával lett F1-es világbajnok

Népsport
8 perce

„Ez a foci: néha örömre ad okot, néha pedig szenvedést okoz” – Gattuso az olaszok pótselejtezős veresége után

Foci vb 2026
21 perce

Irak Bolíviát, a Kongói DK Jamaicát verte a pótselejtezőn – teljessé vált a 2026-os labdarúgó világbajnokság mezőnye

Foci vb 2026
1 órája

Király Gábor: Jó látni, mennyien hisznek a magyar futballban

Magyar válogatott
1 órája

Szerdai sportműsor: a Veszprém a PSG-vel játszik a kézilabda BL-ben a negyeddöntőbe jutásért

Minden más foci
8 órája

50 éves a korábbi, 108-szoros válogatott kapus, Király Gábor; A védelem masszív, a gól most hiányzott

E-újság
8 órája

Olaszország sorozatban harmadszor nem lesz ott a vb-n!

Foci vb 2026
8 órája

Először is: ne árts – Malonyai Péter publicisztikája

Spanyol labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik