Gy. Szabó Csilla– utanpotlassport.huA tavalyi műkorcsolya-szezon legeredményesebb egyesülete, a Sebestyén KSE, úgy tűnik, ott folytatja az új idényben, ahol a régit befejezte. Ifjú versenyzői a hosszú felkészülési időszakot követően a hazai és a külföldi bírák előtt egyaránt sikeresen mutatták be új programjukat. A 2004-ben Budapesten Európa-bajnokságot nyert műkorcsolyázó, Gór-Sebestyén Júlia által alapított egyesület utánpótláskorú sportolói előbb a budapesti Hallooween Kupán remekeltek két aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot nyerve, az elmúlt hétvégén pedig Rigában a Volvo Kupán álltak helyt. Pihenésre nem sok idejük maradt, szerda óta már a szlovéniai Celjében egy újabb nemzetközi versenyen mutatják be kürjeiket.Gy. Szabó Csilla– utanpotlassport.huA tavalyi műkorcsolya-szezon legeredményesebb egyesülete, a Sebestyén KSE, úgy tűnik, ott folytatja az új idényben, ahol a régit befejezte. Ifjú versenyzői a hosszú felkészülési időszakot követően a hazai és a külföldi bírák előtt egyaránt sikeresen mutatták be új programjukat. A 2004-ben Budapesten Európa-bajnokságot nyert műkorcsolyázó, Gór-Sebestyén Júlia által alapított egyesület utánpótláskorú sportolói előbb a budapesti Hallooween Kupán remekeltek két aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot nyerve, az elmúlt hétvégén pedig Rigában a Volvo Kupán álltak helyt. Pihenésre nem sok idejük maradt, szerda óta már a szlovéniai Celjében egy újabb nemzetközi versenyen mutatják be kürjeiket.
− Bár a klub alapításakor elsősorban az volt a célom, hogy a pályafutásom során szerzett értékes tapasztalataimat átadhassam a gyerekeknek, nemcsak rólam szól ez a történet – meséli honlapunknak Gór-Sebestyén Júlia, amikor a sikerek titkáról kérdezzük. – A minőségi munkához komoly és népes edzői stábra van szükség, hiszen sok edzést kell tartanunk, a szezonban pedig egymást érik a versenyek. Az utánpótlás-nevelést tartjuk legfontosabb feladatunknak, keressük-kutatjuk azokat az ügyes gyerekeket, akik elég céltudatosak és szorgalmasak ahhoz, hogy sikereket érjenek el. A szülők segítsége nélkül nem sokra mennénk, hiszen a hajnali edzésekre ők hordják a gyerekeket. A hazai szövetségtől is egyre több műhelytámogatást kapunk, tehát igazi csapatmunka áll a hazai és nemzetközi sikerek mögött.
Hogy mit érnek majd később a mostani utánpótlás-versenyeken szerzett érmek? Erre a szakember sem tud pontos választ adni. A modern műkorcsolyában nemcsak a művészi előadásmód jelentősége növekedett meg, de a tökéletes alapokból építkező legmagasabb szintű technikai tudás is elengedhetetlen. A felnőtt női mezőnyben az orosz iskola még a világ elitjét is megelőzi egy lépéssel, ki tudná ezt jobban Gór-Sebestyén Júliánál, aki 2003-ban először tudta ezt az egyeduralmat megtörni, és a dobogó harmadik fokára lépve Viktora Volcskovát leszorítani onnan.
− Büszke vagyok az eredményeinkre, de nem tudhatjuk mit hoz a jövő – folytatja a helyzetelemzést a klubjában vezetőedzői posztot betöltő egykori kiváló műkorcsolyázónő. – A siker minden bizonnyal azon múlik majd, hogy a gyerekek közül kiben lesz elegendő kitartás és elszántság ahhoz, hogy a nehéz pillanatokban is folytassa a munkát, ki hogyan vészeli majd át a kamaszkort, és vajon ki választja a korcsolyát élethivatásává.
Az Európa-bajnok sorolja a kislányokat, akik pillanatnyilag a legtöbb dicsőséget szerzik a klubnak. A tavalyi korosztályos magyar bajnokságon a legfiatalabbak között Szentiványi Júlia (7 éves), Ekker Léna (8) és Papp Vivien (9) egyaránt aranyérmes lett, az akkor még 6 éves Incze Brigitta Éva nyakába pedig ezüstöt akasztottak. Az ifjúságiak (novice) mezőnyében, Zsembery Katinka, Krizsanovszki Lili és Szabó Cintia egyaránt dobogós volt, az advance novice kategóriában pedig Gál Zoét avatták bajnokká. A junior korosztályban versenyző Nagy Dóra a Héraklész utánpótláskeretnek és a juniorválogatottnak egyaránt tagja.
A tiszaújvárosi Európa-bajnoknő gyakran hoz példákat saját karrierjéből, amikor tanítványai nehézségekbe ütköznek. Tizenhat évesen már Európa-bajnoki résztvevő volt, amikor egymás után kétszer is eltört a lába. Csaknem két évet kellett kihagynia, az 1998-as naganói olimpiára mégis csatasorba állt. Egy évvel később, a BS leégése miatt naponta Dunaújvárosba vagy Székesfehérvárra kellett ingázni az edzések miatt. Egy ilyen alkalommal a jégre lépés pillanatában eltört korcsolyája csatja, ám amikor edzője megkérdezte, visszafordulhatnak-e dolgavégezetlenül, ő határozott nemmel válaszolt, nem engedett a kiszabott edzésből.
−Három éves kortól várjuk a gyerekeket, a legnagyobb figyelemmel és odaadással szerettetjük meg velük a jeget, első lépésként ez a legfontosabb. Szeretnénk, ha minél többen és minél fiatalabb korban választanák a korcsolyázást, hiszen így a jövő nagy csillagait is nagyobb eséllyel találhatjuk meg közöttük – utal arra, milyen fontosnak tartja, hogy sikeres versenyzői karrierjét követően, edzőként hasonlóan eredményes legyen. Igaz, most már nem elsősorban saját, hanem tanítványai boldogsága érdekében.
Egyéb korosztályos hírekKORCSOLYASPORTOKBANa sportági aloldalunkon.