Tenisz: Piros Zsombor párosban nyolc közé jutott a Roland Garroson

Vágólapra másolva!
2017.06.08. 17:21
Címkék
Párosban nyolc közé jutott Piros Zsombor (17) a Roland Garros juniorversenyében: a spanyol Nicola Kuhn oldalán 2-6, 6-3, 10-2-re verte a japán Simizu Juta, Horie Toru kettőst.

reb Nicola Kuhn megmutatta, hogy párostársa, Piros Zsombor bátran számíthat rá. Kettejük közös csütörtöki meccse előtt a spanyol tinédzser ugyanis rövid idő alatt, 6-0, 6-3-ra győzött a magyar fiút a 16 között búcsúztató ausztrál Blake Ellis ellen, így elődöntőbe jutott.reb Nicola Kuhn megmutatta, hogy párostársa, Piros Zsombor bátran számíthat rá. Kettejük közös csütörtöki meccse előtt a spanyol tinédzser ugyanis rövid idő alatt, 6-0, 6-3-ra győzött a magyar fiút a 16 között búcsúztató ausztrál Blake Ellis ellen, így elődöntőbe jutott.

piros_mtsz
piros_mtsz

Piros Zsombor párosban nyolc közé jutott Párizsban  •  Forrás: Magyar Tenisz Szövetség

A spanyol fiú azonban nem lőtte el minden puskaporát, és a párosra is maradt energiája. A Pirossal alkotott, elsőként rangsorolt kettős ellenfele a 16 között a Simizu Juta, Horie Toru japán duó volt.

A papírforma szerint erősebb ellenfél gyorsan, 6-2-re elveszítette az első játszmát, ám a másodikban ugyancsak sebesen, 6-3-ra fordítottak Pirosék, így követezhetett a szuperrövidítés. Az utolsó felvonásban nem ismert kegyelemet a Piros, Kuhn páros, így 2-6, 6-3, 10-2-re nyert, és nyolc közé jutott a párizsi salakon.

Piros az egyesbeli vereség után nem volt különösebben elkeseredve, hiszen mint Siklós Erik teniszszakírónak Párizsban nyilatkozta, nagyon jó formában lévő ellenfél győzte le, a párossikerrel azonban valamelyest kárpótolhatta magát a szingliben anyolcaddöntőben elszenvedett vereségért.

Az első helyen kiemelt kettősre az elődöntőért a Ryan Nijboer, Alexandre Rotsaert holland, amerikai duó vár.

További korosztályos hírek TENISZBEN a sportági aloldalon.

Legfrissebb hírek

New York eksztázisban: már csak egy győzelem kell az NBA-címvédő Celtics kiejtéséhez

Amerikai sportok
4 perce

Venusszal a fellegekben – Csinta Samu publicisztikája

Minden más foci
7 órája

Méltó utód – Thury Gábor jegyzete

Bajnokok Ligája
7 órája

Keddi sportműsor: Kazahsztán–Magyarország a férfi jégkorong-vb-n

Minden más foci
7 órája

Kovács István vezeti a BL-döntőt; Per Johansson minden meccset meg akar nyerni

E-újság
7 órája

A visszavágón is simán nyert a Sheffield United, döntőzhet a Premier League-be jutásért

Angol labdarúgás
8 órája

A tulajdonos a pályán osztotta ki a Premier League-meglepetéscsapat menedzserét

Angol labdarúgás
8 órája

Jégkorong-vb: Svédország izgalmas hajrá végén legyőzte a finneket, és csoportéllovas lett

Jégkorong
8 órája
Ezek is érdekelhetik