Tenisz: Karen Hacsanov kiesett Barcelonában

2021.04.20. 23:22
Az 12. helyen kiemelt orosz Karen Hacsanov búcsúzott a 1.5 millió euró összdíjazású barcelonai salakpályás tenisztorna második fordulójában.

A kedden pályára lépett kiemeltek közül csak az orosz Karen Hacsanov búcsúzott az 1,7 millió euró (614 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornától. A tizenkettedikként rangsorolt orosz játékos három játszmában kapott ki a brit Cameron Norrie-tól.

ATP 500-AS TORNA, BARCELONA (1 565 480 euró, salak pálya)

1. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)
Tiafoe (amerikai)–Alcaraz (spanyol) 6:4, 7:6 (7–2)
Moutet (francia)–Köpfer (német) 7:5, 6:2
Ramos-Vinolas (spanyol)–Rune (dán) 6:7 (2–7), 6:1, 7:6 (7–2)
Thompson (ausztrál)–Gasquet (francia) 7:6 (7–5), 4:6, 7:6 (7–3)
Musetti (olasz)–López (spanyol) 6:4, 6:3
Bublik (kazah)–Davidovich (spanyol) 2:6, 7:5, 6:2

A zentai születésű Laslo Djere első meccsén kikapott a 711 ezer dollár (256 millió forint) összdíjazású belgrádi salakpályás férfi tenisztornán. A kilencedik helyen kiemelt szerbiai teniszezőt az olasz Gianluca Mager győzte le két játszmában.

ATP 250-ES TORNA, BELGRÁD (650 000 euró, salak pálya)
1. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)

Kecmanovics (szerb, 8.)–Bagnis (argentin) 7:6 (7–5), 7:6 (7–4)
Mager (olasz)–Djere (szerbiai, 9.) 6:4, 6:3
Rinderknech (francia)–Londero (argentin) 6:1, 7:5
Kvon Szun Vo (dél-koreai)–Carballes (spanyol) 6:3, 7:5
Taro (japán)–Sousa (portugál) 7:5, 6:3
Delbonis (argentin)–Berankis (litván) 6:4, 3:6, 6:1
Popyrin (ausztrál)–Cerundolo (argentin) 4:6, 7:6 (7–5), 7:6 (8–6)
Bedene (szlovén)–Korda (amerikai) 7:5, 1:6, 7:6 (7–5)

A hetedikként rangsorolt Petra Kvitová kétjátszmás győzelmet aratott az amerikai Jennifer Brady felett az 565 ezer dollár (171 millió forint) összedíjazású stuttgarti salakpályás női tenisztornán. A világranglistán 10. játékos 94 perc alatt kerekedett a rangsorban 14. riválisa fölé kedden. Az ötödik helyen kiemelt – világranglistán hetedik – fehérorosz Arina Szabalenka a kínai Csang Suajt (40.) győzte le két sima szettben, 68 perces mérkőzésen.

WTA 500-AS TORNA, STUTTGART (565 530 dollár, salak pálya)
Szabalenka (fehérorosz, 5.)-Csang Suaj (kínai) 6:2, 6:2Kvitová (cseh, 7.)–Brady (amerikai) 6:4, 6:3
Alekszandrova (orosz)–Muchová (cseh) 4:6, 6:2, 6:3
Kontaveit (észt)–Middendorf (német) 6:2, 6:3
Friedsam (német)–Eikeri (norvég) 6:2, 6:0
Siegemund (német)–Barthel (német) 6:4, 3:6, 6:1