Miller: Bizonytalan lábakkal nyertem olimpiát

Vágólapra másolva!
2010.02.22. 16:36
null
Bode Miller útban első olimpiai bajnoki címe felé (Fotó: Action Images)
Címkék
A vancouveri téli olimpia vasárnapi versenynapján ért a csúcsra Bode Miller amerikai alpesi síző, aki saját bevallása szerint „bizonytalan lábakon" siklott győztes időt a férfi szuperkombináció műlesiklásában.

„Teljes erőbedobással síeltem, igyekeztem mindent kiadni magamból – mondta a 32 éves sztár a tegnapi győzelme kapcsán. – Csodálatos érzés megszerezni az olimpiai aranyat, erre a versenyre egész életemben emlékezni fogok, a teljesítményemre pedig mindig büszke leszek."

    
Miller csak hetedikként zárt a szuperkombináció első részében, a lesiklásban, azonban a második felvonásban mindenkinél gyorsabban, 51.01 másodperc alatt teljesítette a műlesiklópályát.    

„Az utolsó kapunál éreztem, hogy a lábaim bizonytalanná válnak, a másodpercek végtelenül hosszúnak tűntek, azt hittem, sosem jutok át a célvonalon – emlékezett vissza a négyszeres világbajnok. – Ráadásul az egyik lábam sérült, a másikkal pedig már őszintén szólva a hajómon éreztem magam, nyaralás közben."
    
Miller – aki legutóbb 2004-ben nyert Világkupa-futamot szlalomban – eddig négy ötkarikás érmet szerzett: 2002-ben, Salt Lake City-ben két ezüstöt (óriás-műlesiklás, szuperkombináció), Vancouverben pedig egy ezüstöt és egy bronzot (lesiklás, szuper-óriásműlesiklás). A vasárnap megszerzett arannyal beérte a norvégok legendás versenyzőjét, Kjetil André Aamodtot, aki 1994-ben, a lillehammeri játékokon szerzett három érmet.
    
Az örökmérlegben Miller feljött a második helyre, és utolérte az olasz Alberto Tombát, valamint a norvég Lasse Kjust. Ebben a kategóriában Aamodt a csúcstartó, nyolc olimpiai éremmel.

Legfrissebb hírek

Eső miatt nem ért véget a magyarok meccse a US Open selejtezőjében

Tenisz
1 órája

Csütörtöki sportműsor: ETO FC–Rapid, 1. mérkőzés a Konferencialigában

Minden más foci
1 órája

Az ETO nekifut az utolsó akadálynak; Faluvégi Dorottya: A csőd és a sérülés az élsport része

E-újság
2 órája

Marshall-futballterv – Csinta Samu publicisztikája

Minden más foci
2 órája

Rögzített helyzetek… – Thury Gábor jegyzete

Bajnokok Ligája
2 órája

Fucsovics tovább remekel, már negyeddöntős Winston-Salemben

Tenisz
2 órája

A BL-főtábla küszöbén a Bodö/Glimt, a másik három párharcban döntetlen született

Bajnokok Ligája
2 órája

Gyémánt Liga: Világos Adriana győzött a svájci özönvízben

Atlétika
2 órája
Ezek is érdekelhetik