Csak hajrázni kell megtanulni

FÜREDI MARIANNEFÜREDI MARIANNE
2005.04.26. 21:07
Címkék
Az öttusázás nem nevezhető tömegsportnak, ám hazai erősségét mégis az adja, hogy folyamatosan biztosítva van az utánpótlás, a fiatalok között mindig akad néhány tehetség, aki fel tud nőni a "nagyok" közé, és pótolni tudja a visszavonult klasszisokat. Most éppen Szatmári Adrienn az, aki egyre inkább helyet követel magának a nemzetközi élmezőnyben is.
A fiatal Szatmári Adrienn gondolatai talán már a júniusi Európa- és az augusztusi világbajnokságon járnak, miután Kulcsár Antal szövetségi kapitány bejelentette, hogy számít rá az idei világversenyeken
A fiatal Szatmári Adrienn gondolatai talán már a júniusi Európa- és az augusztusi világbajnokságon járnak, miután Kulcsár Antal szövetségi kapitány bejelentette, hogy számít rá az idei világversenyeken
A fiatal Szatmári Adrienn gondolatai talán már a júniusi Európa- és az augusztusi világbajnokságon járnak, miután Kulcsár Antal szövetségi kapitány bejelentette, hogy számít rá az idei világversenyeken
A fiatal Szatmári Adrienn gondolatai talán már a júniusi Európa- és az augusztusi világbajnokságon járnak, miután Kulcsár Antal szövetségi kapitány bejelentette, hogy számít rá az idei világversenyeken
A fiatal Szatmári Adrienn gondolatai talán már a júniusi Európa- és az augusztusi világbajnokságon járnak, miután Kulcsár Antal szövetségi kapitány bejelentette, hogy számít rá az idei világversenyeken
A fiatal Szatmári Adrienn gondolatai talán már a júniusi Európa- és az augusztusi világbajnokságon járnak, miután Kulcsár Antal szövetségi kapitány bejelentette, hogy számít rá az idei világversenyeken
Az Alba Volán 24 éves versenyzője negyedik lett a márciusi mexikói Világkupa-viadalon, és ezt a helyet szerezte meg az elmúlt hét végi székesfehérvári Vk-fordulóban is. Ezek után nem meglepő, hogy az Európa-és világbajnokságon is számít rá Kulcsár Antal szövetségi kapitány.

- A kapitány szerint a tavalyi, budapesti Világkupán elért hatodik helyével robbant be a felnőttek közé. Ön is így tartja?
- Igen, az a verseny mérföldkő volt a pályafutásomban. Igaz, hogy már utolsó éves juniorként, kétezer-egyben indulhattam felnőttvébén és Európa-bajnokságon, de akkor még nem volt rutinom, nem is szerepeltem jól. A következő évben nem kaptam lehetőséget a felnőttek között, két éve pedig nem nem jutottam be a vébé döntőjébe - emlékezik vissza Szatmári.
- Tavaly viszont már nem vallott szégyent a moszkvai vébén és az azt követő Eb-n sem.
- Valóban, és az a szereplés a már említett Világkupának köszönhető. Minden szempontból jó érzéssel gondolok vissza arra a májusi versenyre. Aznap volt nagymamám születésnapja, és örültem, hogy speciális ajándékkal leptem meg őt, másrészt mert az ottani hatodik helyemmel kerültem be a vébécsapatba, és a siker jót tett az önbizalmamnak. Moszkvában a selejtezőben és a döntőben is jó voltam a technikai számokban, pedig nekem azok a gyenge pontjaim. Aztán az Eb-n megint sikerültek a technikai számok, tizedik lettem, így a váltóba is beválogatott a kapitány. No, ott már gyengélkedtem a páston. Tudja, akkor szerepeltem először felnőttvilágversenyen váltóban, és nagyon izgultam, nehogy rajtam menjen el a csapat jó szereplése. Ezüstérmesek lettünk.

- Elérkeztünk a mához, a mexikói és a fehérvári negyedik helyhez.
- Érdekes, itthon is úgy maradtam le a dobogóról, mint Mexikóban. Mindkétszer a második helyről rajtolhattam, aztán negyedikként értem célba.
- Ezek szerint nem elégedett a mostani negyedik hellyel…
- Az egyes számokban nyújtott produkcióval elégedett vagyok, csak a befutási sorrenddel nem. A lövészetben elért százhetvenöt kör egyéni csúcs, ugyanígy az úszóeredményem is. A vívásban 860 pontot szereztem, pedig érzésre úgy tűnt, kilencszáz pont fölött leszek.

- Az úszás után tizenegy helyet jött előre összetettben, és a lovaglást már harmadikként várta. Előfordult már ekkora "ugrás" az életében?
- Nem tudom, soha nem figyelem az állást, de előre szoktam jönni az úszás után. Van, aki állandóan számolgat, én tudatosan nem figyelem a listákat, nehogy megzavarjon. Persze, a lovaglás előtt már tisztában voltam a helyzettel, hiszen ott helyezés szerint szólítanak a pályára. Annak külön örültem, hogy ilyen kiélezett helyzetben képes voltam hibátlanul lovagolni. Nagy volt a tét, hiszen a világ-és Európa-bajnokságra utazás forgott kockán.

- A záró számnak a második helyen vágott neki, és kiváló futótudását ismerve, mindenki biztos volt az érmében. Nem így történt.
- Ne is kérdezze, hogy miért, mert én sem tudom. Azt hittem, a bronzérem biztos meglesz. Az benne volt a pakliban, hogy a végső győztes Szamuszevics esetleg meg fog előzni, de hogy a francia lány is… Pedig vele is számolnom kellett volna, mert Mexikóban is ugyanígy az utolsó kétszáz méteren előzött meg, és szorított le a dobogóról. Most már tanultam a két esetből: hiába vagyok jó futó, ha a befejezéssel még gondjaim vannak. Nincs más hátra, meg kell tanulnom hajrázni, ez az új feladat.
Legfrissebb hírek

A Leverkusen középpályása lett a meccs legjobbja

Foci vb 2026
2 perce

NBA: a Milwaukee elcserélte a kétszeres MVP Adetokunbót

Amerikai sportok
10 perce

Több ezren mozdultak meg az Olimpia Napján

Hirdetés
14 perce

Hetvenéves Kenéz György, aki első nagy tornáján olimpiai bajnok lett

Vízilabda
16 perce

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 15 gólja egy helyen

Foci vb 2026
30 perce

Benbuali a negyedik győri, aki vb-meccsen játszott és a második gólszerző

Foci vb 2026
30 perce

„Jobb meccset játszottunk, mint Argentína ellen”

Foci vb 2026
39 perce

A győri Benbuali vezérletével Algériának továbbra is jól megy ázsiai csapatok ellen – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik