A Financial Times úgy tudja, a török klub évi 10 milliós profittal számol a 28 megawatt teljesítményű vízerőmű működtetésével, ez az összeg jelentősen növelné a klub hagyományos bevételeit, beleértve a jegy- és mezeladásokat, reklámbevételeket.
A vízerőmű Trabzon városához közel, a Fekete-tenger partjainál fekvő hegyek árnyékában épülne fel, és 3-5 év alatt termelné vissza a megépítésébe fektetett 50 millió dolláros összeget.
„A klubnak szüksége van egy garantált bevételi forrásra, a vízenergia hasznosítása erre hosszú távú megoldást jelenthet" – áll a török klub hivatalos közleményében.
A Trabzonspor kezdeményezése akár követendő példa is lehet a rivális klubok számára, hiszen Törökországban sem ismeretlen a „többet költünk, mint a bevételünk" típusú klubműködés. Erre tökéletes a Galatasaray, a Fenerbahce és a Besiktas példája, ahol évek óta nagy összegért vásárolnak nemzetközileg is elismert labdarúgókat, export téren azonban nem jeleskednek. Bevételeik meg sem közelítik a kiadásaik összegét, ami a pénzügyi fair play életbe lépése után akár a nemzetközi kupaindulásukat is veszélyeztetheti.